Návštěva Katovic byla úspěšná, Polsko nezvítězilo ani ve druhém utkání turnaje

17.01.2018, Gabriela Juříková

Druhé utkání s polskou osmnáctkou v rámci turnaje Silesia Bisset Cup se uskutečnilo na ledě katovického zimního stadionu. Porubští otevřeli střeleckou listinu již v první minutě gólem Richarda Bořuty a v osmé vedli gólem Jakuba Bukowského při vlastním oslabení 2:0. O minutu později mohli odskočit o další gól, kdyby Tomáš Vojtášek proměnil trestné střílení. Ve druhé třetině přidal branku Jiří Brodek a v pořadí druhou přesilovku ukončil svým zásahem Tomáš Vojtášek. Domácí reprezentace dokázala porubské vedení snížit dvěma góly v pětapadesáté minutě, kdy proměnil početní výhodu Michal Zajac a o dvanáct vteřin později stanovil konečný výsledek 2:4 Bartosz Woloszczyk.

Regionální liga staršího dorostu - Silesia Bisset Cup st 17.1.14:30
Polsko "18"
2:4(0:2, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 55. Zajac (Urbaňski), 55. Woloszczyk (Krztoň) – 1. Bořuta (Bukowski), 8. Bukowski (Bořuta), 23. Brodek (Stodůlka), 34. Vojtášek (Kroček, Häring). Rozhodčí: Sowa – Sosnierz, Lipiňski. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 25. Průběh utkání: 0:4, 2:4.
Polsko "18": Prokop – Kot, Urbaňski, Opilka, malczewski, Cuber, Dworažny, Kawak, Schmidt – Šwiadek, Woloszcyk, Krztoň – Wroblewski, Chabior, Wróbel – Zajac, Augustyniak, Krzyžek
HC RT TORAX Poruba: Mrázek (31. Kraina) – Timura, Zajíc, Husák, Pitucha, Krátký, Kroček – Béreš, Bukowski, Bořuta – Stodůlka, Vavřík, Brodek – Morávek, Häring, Vojtášek

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Letos už máme za sebou pár zápasů s polskou osmnáctkou, a tak jsme věděli, že nás určitě nečeká nic lehkého. Jsme rádi, že jsme se na zápas dobře připravili a že jsme zachytili hlavně jeho začátek, kdy jsme odskočili na 2:0 a díky tomu se poté už utkání pro nás vyvíjelo jen příznivě. Měli jsme převahu, plno šancí jsme také ale neproměnili. V drtivé většině utkání nás polský tým příliš v obraně neprověřil, změna přišla až v situaci, kdy snížili na 1:4 a najednou se snažili s výsledkem něco udělat. V závěru jsme se tak dostali trochu pod tlak, kluci ale bojovali, zvládli to a jsem jen rád, že se nikdo nezranil a všichni mohou být na páteční utkání v Opavě k dispozici.