Návrat ze Šumperku se sedmero góly

05.09.2024, Gabriela Juříková

V úterý 3. září jeli porubští junioři odehrát odvetné utkání do Šumperku. Na domácí výhru navázali hned v první třetině třemi góly, z toho dvěma v přesilovce, a když vedli ve druhém dějství již 6:0, dostali gól do šatny. Konečný výsledek 7:1 stanovili junioři HC RT TORAX Poruba 2011 gólem v oslabení.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 3.9.18:45
HK Mladí Draci Šumperk
1:7(0:3, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky Poruby: 2. Indrst (Hansel, Bodnar), 6. Telnov (Vehovský, Khromyshyn), 14. Indrst (Kalužík, Hansel), 24. Telnov (Korbel, Dietrich), 31. Khromyshyn (Korbel, Dietrich), 34. Šrubař (Zapletal), 58. Vehovský (Šrubař). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7.
HC RT TORAX Poruba 2011: S. Sobol – Telnov, Valouch, Kalužík, Bodnar, Dragon, Ševčuk, Cabadaj, Korbel – Matějka, Vehovský, Khromyshyn – Indrst, P. Sobol, Hansel – Šrubař, Bobok, Zapletal – Foltýn, Dietrich, Neuwirt

Odvetné utkání začal na ledě Škoda Arény lépe HC RT TORAX Poruba 2011, když ve druhé minutě skóre otevřel Jakub Indrst. O čtyři minuty později navýšil vedení Valentyn Telnov proměněním přesilovky, což v druhé polovině první třetiny učinil svou druhou brankou v utkání Jakub Indrst.

V druhém dějství hosté nepolevili v gólových žních a také Valentyn Telnov zaznamenal druhý přesný zásah mezi tři tyče a Poruba vedla 4:0. A nebylo to vše!
Ve 31. minutě skóroval Ilia Khromychyn a než se šlo na přestávku, padl do sítě Mladých Draků šestý puk, tentokrát z hole Adama Šrubaře. V poslední minutě ukončili Mladí Draci porubskou přesilovku a Samuel Sobol přišel o čisté konto.

V poslední dvacetiminutovce padnul jediný gól. V oslabení se prosadil Tobiáš Vehovský dvě minuty před koncem základní hrací doby. K výhře 2:1 na porubském ledě přidali svěřenci trenérů Bahníka a Foltýna výhru 7:1.