Napínavá koncovka v Litoměřicích! V prodloužení rozhodl Westlund

před 2 dny, Pavlína Vítková

Porubský A-tým v 5. kole MAXA ligy zamířil na led Litoměřic, kde vyzval místní kališníky. A vzhledem k aktuálnímu postavení v tabulce se dal očekávat vyrovnaný duel.

MAXA LIGA - 5.kolo st 25.9.17:30
HC Stadion Litoměřice
1:2p(0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Bernovský (Kuťák) – 31. Střondala (Razgals, Šoustal), 61. Westlund (Roman, Střondala). Rozhodčí: Kostourek, Čáp – Beneš, Baxa. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 654. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC Stadion Litoměřice: Pařík – Tomov, Žovinec, Vráblík, Klikorka, Pavlák, Tůma, Brůna – Bernovský, Kuťák, Vildumetz – Costa, Eberle, Kordule – Hauser, Toman, Chlubna – Sihvonen, Žmola, Pajer.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Nilsson, Doudera, Gutwald, Westlund, Bartko, Ježek, Voráček – Šedivý, Roman, Hašek – Razgals, Šoustal, Střondala – Berisha, Krenželok, Christov – Klímek, Vachovec, Gřeš.

Poruba nenaskočila do zápasu ideálně. Už po 48 vteřinách se útočník Petr Hašek dopustil krosčeku a Litoměřice si tak mohly vyzkoušet první přesilovou hru. Té se snažil využít Tomáš Chlubna, jeho zakončení však nebylo přesné. Posléze se role obrátily a na trestnou lavici zamířil (pro porubské fanoušky dobře známý) Dušan Žovinec, jemuž sudí odpískali držení. Solidní šance si tak vytvořili Ondřej Roman a Vít Christov, recept na brankáře Paříka a domácí defenzivu ovšem nenašli.

Poté se pro změnu provinil Tomáš Šoustal, a to konkrétně vysokou holí. Ondřej Bláha si nicméně svou klec úspěšně pohlídal. K vidění pak byl dost vyrovnaný hokej, za kališníky se chtěl ukázat Lukáš Pajer, za Porubu zase Ondrej Šedivý. Skóre bylo však stále bez branek. V závěru periody si mohla Poruba otestovat další přesilovku, když byl potrestán Kale Costa. Šoustal ale vyslal puk jen do připraveného Paříka.

Do prostřední části však vlétli mnohem lépe domácí. Bláhu chtěli postupně prověřit Matěj Toman, Tomáš Vildumetz či Jakub Tůma, jejich šance však skončily neúspěšně. V čase 29:43 se ale Litoměřice přeci jen dočkaly. Úvodní gól zápasu vstřelil po buly Jan Bernovský. Kališnická radost ovšem netrvala dlouho.

Zhruba o půl minuty později bylo srovnáno zásluhou Vojtěcha Střondaly, jenž přesně zakončoval po pohledné kombinaci s Šoustalem a Razgalsem. Filip Kuťák se pak dopustil sekání, Ostravané tedy mohli znovu vyrazit do útoku. Další gól z toho nicméně nebyl. V nebezpečných akcích se před koncem třetiny objevili ještě Costa a Kuťák, při odchodu do kabin však nadále platil průběžný výsledek 1:1.

Koncovka tedy slibovala napínavý souboj. Za RT TORAX se do útoku hrnuli Krenželok či Razgals, Paříka ale nenačapali. Na straně Stadionu to zase zkoušeli například Chlubna, Vildumetz nebo Kuťák, Bláha byl ale rovněž ostražitý. Další akci si po chvíli vytvořil Jan Eberle, jeho střela nicméně skončila jen v Bláhových betonech. A neprosadil se ani Lukáš Krenželok se svou pohotovou tečí. Ondrej Šedivý se pak sice sám řítil na gólmana Paříka, i tak ale stále platil nerozhodný stav. Tribuny Kalich Areny tak pomalu začínaly vyhlížet prodloužení.

A na to opravdu došlo. O porubské výhře v něm nakonec po Romanově nahrávce rozhodl Wilhelm Westlund. Poruba si tedy veze dva body.

Jaroslav Nedvěd (HC Stadion Litoměřice): Poruba je kvalitní, zkušený soupeř. Každý rok potvrzuje kvalitu, byl to těžký zápas. Kluci se k tomu postavili výborně. Bojovali, v některých fázích soupeře i přehrávali. V zakončení nám chyběla zkušenost, abychom za stavu 1:1 odskočili. Ve druhé třetině jsme měli velké šance, kde jsme mohli odskočit. Teď to dopadlo v prodloužení lépe pro Porubu. Chtěl bych poděkovat všem hráčům i Lukášovi Paříkovi, který nám přijel vypomoct z Vítkovic. Byl to dobrý výkon.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Pro nás důležité dva body. Litoměřice hrají výborný hokej, mají mladý tým. Výborně hrají do defenzivy i ofenzivy. První třetina byla z naší strany výborná, ve druhé periodě měly Litoměřice tlak a my nehráli dobře. Hodně nás podržel gólman. Potom už bylo jasné, že kdo dá gól, tak vyhraje. Byl to výborný zápas.