Nadějný začátek utkání dorostu výhru nepřinesl, čestné branky vstřelili Šrubař s Wardasem

12.08.2021, Patrik Rošič

Ve čtvrtek 12. srpna odehrál porubský dorost už šesté přípravné utkání. Tentokrát ale na ledě Olomouce prohrála Poruba 2:8, když alespoň čestné branky vstřelili Adam Šrubař s Viktorem Wardasem. Dorostenci si tak připsali třetí prohru v řadě.

Přípravné zápasy dorostu - přát. čt 12.8.12:00
HC Olomouc
8:2(3:2, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Šulgan (Izák, Najman), 11. Izák (Najman, Šulgan), 14. Galvas (Komobreil), 21. Najman (Šulgan, Izák), 39. Miškovský (Šenk), 40. Bohatý (Filip), 49. Šulgan (Najman), 58. Šulgan – 1. Šrubař (Kršík, Wendelín), 17. Wardas (Veselý). Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 0. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 8:2.
HC Olomouc: Frgál – Bohatý, Kalman, Šlahora, Galvas, Marek, Vrána, Polýnek – Němec, Miškovský, Jeřábek – Najman, Izák, Šulgan – Pastrnek, Konobeil, Kučera – Dokoupil, Šenk, Unzeitig – Szabó
HC RT TORAX Poruba: Mareček (40. Sobol S.) – Michalčík, Pavlíček, Kršík, Jeřábek, Pawlas T., Kyjovský – Wendelín, Moravec, Kalužík – Veselý, Šrubař, Wardas – Gavroň, Murin, Hlaváč

První třetinu začali porubští dorostenci výborně. Už v první minutě otevřel skóre utkání Adam Šrubař. V další minutě už ale bylo srovnáno. Na 1:1 vyrovnal Viktor Šulgan. Za pár okamžiků Olomouc stav utkání otočila. O to se postaral Martin Izák. Chvíli na to navýšil na 3:1 pro kohouty Tomáš Galvas. Do konce první části padla ještě jedna branka do sítě Olomouckých. Na jednobrankový rozdíl upravil Viktor Wardas.

V druhé a třetí periodě už ale sázeli góly hráči olomouckého dorostu. V prostřední tercii padly branky tři. Nejprve na 4:2 upravil Jakub Najman, aby za malou chvíli přidal pátý gól Nickolas Miškovský. Před druhou sirénou se prosadil ještě Matyáš Bohatý. V poslední části už pouze upravil dvěma góly na konečných 8:2 Viktor Šulgan, který tak zkompletoval hattrick.