Na ledě opavského Slezanu sehráli junioři špatné utkání

23.01.2009, Daniel Bartonec, Adam Bagar

Juniorka Poruby vstupovala do utkání s Opavou s vědomím, že z posledních tří utkání získala plný počet devíti bodů. Jenže tuto minisérii výher prodloužit nedokázala. Domácí v první části vyslali na Kubáně rovných dvacet střeleckých pokusů, z nichž jeden zapadl za záda porubského gólmana a Slezan tak odcházel do šaten spokojenější. Ve druhé třetině Opavští své vedení navýšili již na 3:0. O snížení se postaral Radovan Vajda, ale zpět na rozdíl tří branek odskočili domácí pouhé čtyři vteřiny před vypršením čtyřicáté minuty. Třetí třetina byla ve znamení zlepšeného porubského výkonu. Útočné aktivity hostů však využívali domácí k rychlým brejkům. Celkem padlo v poslední dvacetiminutovce pět branek. Za hosty se trefil Ivo Jelšík a Michal Poláček. Dvěma body se v utkání blýskl Petr Řezáč, jenž připravil první dvě branky VOKD. Slezan Opava nakonec porazil VOKD Porubu vysoko 7:3.

- 39.kolo pá 23.1.17:30
Hokejový klub Opava
7:3(1:0, 3:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 10. Vlašánek (Baďura, Herman), 24. Baďura (Herman, Vlašánek), 36. Herman (Vitasek, Kysela), 40. Blaga (Planovský, Džemla), 42. Čavrk (Vítek), 55. Herman (Vitasek), 59. Mlýnek (Gulda) - 37. Vajda (Řezáč, Jelšík), 48. Jelšík (Řezáč), 56. Poláček (Skočovský). Rozhodčí: Valouch - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 90. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3.
Hokejový klub Opava: Trenčan - Žídek, Kysela, Vitasek, Gulda, Planovský, Martínek, Dohnal, Kukla, Blaga - Čavrk, Herman, Vítek, Koschatský, Vlašánek, Baďura, Mach, Slanina, Džemla, Mlýnek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň - Hrubý, Spusta, Parma, Pindur, Poláček, Skočovský - Galajda, Bartošek, Kalina, Šimkovič, Bartoš, Jelšík, Kopáč, Capcara, Vajda, Blažej, Richter, Řezáč.

Opavští junioři vstoupili do začátku zápasu aktivně a hned od prvních minut utkání se pouštěli velice často do ofenzivy. Svěřenci kouče Suchánka však nemohli dlouho najít recept na Kubáně v hostující brance. Ten poprvé kapituloval až v 10. minutě. Vlašánek převzal ideálně přihrávku od Baďury a zakončil pod víko. Poruba v těchto fázích hry byla bezradná a Adam Trenčan v opavské svatyni byl téměř bez práce. Pořádně se strážce domácí klece zapotil až v 18. minutě, kdy Galajdův projektil sice volal po gólu, ale Trenčan výtečně zachránil. První třetinu tak opavští hokejisté vyhráli po zásluze 1:0.

Ani úvod prostřední dvacetiminutovky nenaznačoval, že by se mohlo ještě konat nějaké drama. Blaga sice ještě svou tutovku neproměnil, ale o pár vteřin později již poslal domácí celek do dvoubrankového vedení Pavel Baďura, který si tentokrát vyměnil roli střelce s Radkem Vlašánkem. Další minuty měly podobný scénář. Opavští hráli chytře, jen sem tam měli hosté možnost nebezpečné střely. Porubští rovněž dopláceli na častá vylučování, která se jim stávala osudnými. V polovině utkání vystřelil jedovku od modré Gulda. Kubáň však byl na místě a zachránil. Ve 36. minutě se skóre měnilo znovu. Do listiny střelců se zapsal po přihrávce Vitáska Bohumil Herman. Ani ne za minutu se podařilo Porubě snížit. Trenčana prostřelil mezi betony Radovan Vajda. Gólové hody však neskončily, ba naopak. Ještě do konce druhé dvacetiminutovky vrátil Slezanu tříbrankový náskok v početní výhodě Richard Blaga.

Také první minuty poslední části měli v rukou domácí. Baďura měl na hokejce tutovku, ovšem nedal. Poruba opět doplácela na vyloučení. Ve dvaačtyřicáté minutě totiž přidal již pátou branku domácích střelou švihem Anton Čavrk. Po této brance Opavští přece jenom odpadli a tempo hry převzala Poruba. Trenčan se činil, ale přesto ve 48. minutě lovil puk ze své sítě. V oslabení korigoval skóre Ivo Jelšík. Branky stále padaly i v dalších minutách, a to na obou stranách. Nejprve se prosadil podruhé v utkání Bohumil Herman, ale hned za minutu snižoval Poláček. Definitivní úpravu výsledku přidal Michal Mlýnek, který v oslabení ujel porubským bekům a nedal Kubáňovi šanci. Utkání bohaté na branky tak skončilo vítězstvím domácích v poměru 7:3.