Moravčík řídil vítězství v Opavě, juniorka sahá po postupu do další fáze

24.01.2016, René Chyla

Porubští junioři v neděli odpoledne mířili v rámci regionálního derby na led nedaleké Opavy, na kterou vyzráli v obou letošních vzájemných kláních. Favorit potvrzoval svou roli už od úvodních minut a po první dvacetiminutovce vedl na Zimním stadionu města Opavy jasně 3:0. Bývalý Slezan sice zásluhou Dmitrije Dreljuše snížil v polovině základní hrací doby, ostravští borci se ale zaskočit nenechali a tříbrankové vedení si vzali zpět ještě do druhé přestávky zásluhou Dominika Moravčíka, jenž nakonec přispěl k jasné výhře třemi body (2+1). Adam Kropka pak 37 sekund před koncem definitivně podtrhl třetí opavský triumf a po osmé ligové výhře v řadě mohou porubské naděje stvrdit postup do další fáze Ligy juniorů již v pátek, kdy na domácím ledě hostí AZ Havířov!

Liga juniorů - 25.kolo ne 24.1.16:30
Hokejový klub Opava
1:5(0:3, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Dreljuš – 4. Moravčík (Pěnčík), 14. Gola R. (Bialoň), 17. Gola P. (Mládek), 35. Moravčík (Kropka), 60. Kropka (Moravčík). Rozhodčí: Dufka – Vožda, Zedník. Vyloučení: 2:2, navíc Rousek (OPA) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
Hokejový klub Opava: Drnda – Slavík, Kažimír, Dyba, Černý, Horák – Klapetek, Rubý, Cygal, Hlista, Rousek, Volf, Dreljuš, Blaževič, Klement, Hlaváček, Krupa
HC RT TORAX Poruba: Sroka – Štěpán, Ščurek, Široký, Kropka, Hranoš, Boháč – Gola P., Gola R., Moravčík, Bialoň, Stupka, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Kurnik

Stejně jako v minulém zápase zaskočili Porubští svého soka už v úvodních minutách. V čase 3:04 totiž zužitkoval Pěnčíkovu nahrávku Dominik Moravčík, jenž přesně mířenou střelou poslal hostující borce do vedení – 0:1. Opava mohla srovnat krátce nato v přesilovce, tu však nedokázala ale využít a RT TORAX i nadále držel otěže utkání ve svých rukou.

Ve čtrnácté minutě pak našel Jakub Bialoň přesně Robina Golu, který překonal Jana Drndu podruhé – 0:2. Za necelé tři minuty už jásot na porubské střídačce propukl opět. Jonáš Mládek nahrával Patriku Golovi, po jehož ráně do černého byli domácí zralí na ručník – 0:3.

Druhá dvacetiminutovka přinesla o poznání vyrovnanější partii. Hned v úvodu ale mohli Ostravané ještě odskočit na rozdíl čtyř branek, jelikož za katr musel nejprve usednout domácí Patrik Hlaváček a minutu po něm také útočník David Rousek, jenž za následné protesty vyfasoval jako bonus osobní desetiminutový trest. Před hostujícím mužstvem tak zívala velká možnost skórovat ve 57 sekund trvající dvojnásobné početní převaze.

Tu ale naštěstí pro domácí nedokázali Porubští využít a bývalý Slezan se tak nadechl krátce před odehráním první poloviny zápasu. Dominika Sroku střežícího porubskou svatyni zaskočil osmnáctiletý Dmitrij Dreljuš – 1:3. To bylo ale vše, na co se bývalý Slezan zmohl, a tak ve 35. minutě zamířil podruhé v zápase za Drndova záda Dominik Moravčík a Poruba měla zpět tříbrankový náskok – 1:4.

V závěrečné periodě se diváci dočkali posledního gólu až 37 sekund před závěrečnou sirénou. V čase 59:23 přihrával Dominik Moravčík na hůl Adamu Kropkovi, který zpečetil třetí opavský triumf v letošní sezóně přesně mířenou střelou – 1:5. Porubským borcům tak díky nedělní výhře na Zimním stadionu města Opavy chybí jediná výhra za tři body k postupu do další fáze. Na dálku však stále budou bojovat o to, kdo bude mít v prvním a případně třetím utkání výhodu domácího kluziště.