Mladší dorostenci zvládli první přípravný zápas na extraligu proti Vsetínu

01.08.2017, Jan Meichsner

Mladší dorostenci HC RT TORAX Poruba přivítali v rámci prvního přípravného utkání na novou sezónu v Kooperativa Aréně mladší dorostence VHK ROBE Vsetín. Zápas se hrál od první do poslední minuty ve vysokém tempu a padalo hodně branek.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. út 1.8.11:45
8:5(3:2, 2:3, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Macias Kr. (Bukowski, Dobeš), 14. Bukowski (Barčák), 16. Barčák (Kotásek, Grendziok), 33. Halata (Chovanec, Grenziok), 40. Kotásek (Hlaváč, Macias Kr.), 52. Bukowski (Kotásek, Grendziok), 56. Barčák (Bukowski), 60. Bechný – 5. Bednařík (Velikovský, Sviták), 14. Houser (Caletka), 24. Bednařík (Vrána, Machač), 30. Cypris (Rybar), 32. Hradil (Cypris, Sviták). Rozhodčí: Janda L. – Moravec. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:5, 8:5.
HC RT TORAX Poruba: Calábek (od 31. Žalčík) – Dobeš, Sztefek, Hlaváč, Macias Ka., Grendziok, Bechný – Prepsl, Kotásek, Barčák, Krčmarský, Bukowski, Halata, Chovanec, Pavlík, Macias Kr.
VHK ROBE Vsetín: Krňa (od 31. Kantor) – Velikovský, Sviták, Caletka, Houser, Sovjáková, Vávrová – Machač, Bednařík, Vrána, Staňa, Cypris, Hradil, Kuchařík, Rybar, Urban, Bohač

Do zápasů vstoupili lépe hosté, když už ve čtvrté minutě otevřel skóre David Bednařík. Porubští se prvního gólu dočkali o šest minut později z hole Krzyzstofa Maciase . Vyrovnaný stav vydržel na obou stranách pouze necelé tři minuty, poté přidali hosté další gól zásluhou Marka Housera. Než však stačila vsetínská střídačka doslavit vedoucí branku, trefil se po nádherném úniku středem Krzyzstof Bukowski bekhendem pod víko. Gólový účet první třetiny uzavřel porubský Jonáš Barčák, když ve dvojici s Alexandrem Kotáskem skvěle proměnil únik dva na jednoho a zakončil tak první ze tří obratů, které utkání nabídlo.

O druhý obrat se postarali hráči VHK ROBE Vsetín – nejprve se ve 23. minutě trefil podruhé v zápase David Bednařík a poté přidali své branky Jaromír Cypris a Ondřej Hradil. Pátý gól s domácími mírně zamával, ale dokázali se v nepříjemné situaci semknout a ještě do přestávky po gólech Matěje Halaty a Alexandra Kotáska vyrovnali na 5:5.

Do třetí části vlétly oba dva týmy v neskutečném tempu, jako kdyby se snad předchozí dvě třetiny téměř nehrály. Prvních šest a půl minut čistého herního času se hrálo bez přerušení, které způsobil až vsetínský ofsajd. K závěrečnému obratu zavelel v 51. minutě Krzyzstof Bukowski, který vstřelil v zápase svou druhou branku a rozhodl tak o porubské výhře. O čtyři minuty později přidal sedmou branku Jonáš Barčák a v poslední minutě ještě pečetil vítězství střelou přes celé hřiště do odkryté vsetínské branky obránce Ondřej Bechný. Domácí tak zvládli gólově bohaté utkání, které přineslo mnoho zvratů a pohledných šancí.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Jak už jsem říkal klukům po zápase v kabině, nejde ani tak o výsledek jako spíš o předvedenou hru. Beru jako pozitivní, že se Vsetínem, se kterým jsme měli v loňské sezóně obrovské problémy, stíhali kluci bruslit a pokrývat prostory. Co se týká naší hry dozadu při protiútocích, tak nás nějakým zásadním způsobem nepřehrávali. Jsem spokojený a spíše jsem kluky za toto utkání pochválil, nebylo více méně co vytknout. Byly tam nějaké maličké chybičky – spíš kosmetické vady, které se vyskytují například u hráčů, kteří letos přecházejí z žákovského do dorosteneckého hokeje. Samozřejmě ale chápu, že je to velký rozdíl přejít z žáků přímo do extraligy mladšího dorostu. To, že se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, jsem moc nevnímal a spíše jsem pořád říkal klukům, že šance máme. Pořád se do nich dostávali, což beru jako jedno z těch pozitiv, o kterých jsem před chvilkou mluvil. Nejenže jsme dokázali dát góly, ale také jsme si vytvořili spoustu dalších šancí, které jsme bohužel neproměnili. Celkově je to pro mě jako pro trenéra velice pozitivní a na tom by se do budoucna dalo stavět. A že se nám povedly obraty je jenom dobře. Mužstvo by mělo vědět, že i když se prohrává o dvě branky, může ten zápas otočit, když tedy bude hrát až do šedesáté minuty. Tento zápas byl spíš o tom, že jsme nechali hrát všechny kluky, kteří trénovali už během minulého týdne. V pondělí se vrátili z dovolené čtyři hráči a v úterý další dva, takže se šest hráčů vinou tréninkových výpadků do utkání ještě nezapojilo. Konkurence bude asi svým způsobem narůstat a bude větší než teď, máme totiž v hledáčku ještě další hráče. Pokud se nám je podaří získat, bude to jen dobře.

Lubomír Konečný (VHK ROBE Vsetín): Jsme rádi, že se nám podařilo tak narychlo domluvit zápas s domácími, protože máme totiž ve Vsetíně pár hráčů na zkoušku, kteří k nám dojíždí a potřebovali jsme je vidět nejen na tréninku, ale i v zápase. Někteří nás mile překvapili a u některých jsme čekali trochu víc. Prioritní pro nás bylo udělat si o jejich hře zápasový obrázek, abychom ten tým, co budeme stavět do sezóny už nějakým způsobem dali dohromady a mohli od příštího týdne trénovat víceméně kompletní a byli připraveni na start sezóny, která začne v září. Zápas dle mého splnil má očekávání, hledali jsme totiž soupeře, proti kterému bychom si mohli opravdu zahrát. Na trénincích samozřejmě hrajeme, ale není to ono. Chtěli jsme kluky vidět v zápase, aby se nám na jednu stranu ukázali a na druhou abychom už začali dávat tým dohromady. Co se týče individuálních činností, tak problémy tam byly. Já to nechci samozřejmě rozebírat úplně dopodrobna, ale samozřejmě tam chyby byly, hlavně v přihrávkách a ve zbavování se puku, což nechceme. Chceme, aby nám obránci tvořili hru, abychom byli aktivní, chodili v pěti dopředu a v pěti dozadu. Tohle všechno nám tam chybí. Ale jak říkám, ten tým je zatím poskládaný tak, jak je a pořád hráče zkoušíme a věřím tomu, že až se to dá do té podoby, v jaké by to mělo vypadat v sezóně, tak se to bude zlepšovat.