Mladší dorostenci zdolali po nájezdech Opavu, hattrickem se blýsknul Marek Kovalski

11.08.2011, Adam Bagar

Také mladší dorostenci mají za sebou své úvodní vystoupení v nové sezóně. Po vyrovnaném průběhu nakonec dospělo utkání až do prodloužení a následných samostatných nájezdů. Výborný zápas sehrál Marek Kovalski, jenž se postaral o obě branky Poruby a rozhodl také nájezdovou loterii. Mladší dorostenci tak vstoupili do přípravy vítězstvím nad Opavou 3:2 po nájezdech. Příležitost ukázat své umění dostalo nejen na obou stranách jednadvacet hráčů v poli, ale i všichni čtyři gólmani. Další mač čeká mladší dorostence v úterý 16. srpna, soupeřem jim bude Frýdek - Místek.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - 1.kolo čt 11.8.12:00
Hokejový klub Opava
3:2(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Kovalski z TS, 57. Kovalski (Šípek), rozhodující sam. náj. Kovalski – 18. Krupa (Borunský, Zbytek), 40. Černý. Rozhodčí: Schmejkal - Urbánek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová (od 35. Suchý) – Mládek, Rajnoch, Stupka, Hranoš, Kurnik, Boleslavský, Bialoň, Kovalyov, Knopp, Baláž, Ščurek, Široký, Kovalski, Dlouhý, Šimčík, Ovčačík, Csabala, Šípek, Novák, Nikl, Malát.
Hokejový klub Opava: Urbiš (od 36. Marek) – Levák, Zbytek, Blaževič, Dudek, Monczmann, Klement, Černý, Cygál, Olšr, Ostřanský, Hlista, Krupa, Borunský, Nardelli, Hartmann, Hendrych, Stuchlík, Rypar, Stoniš, Dostál, Šoltys.

RT TORAX vstoupil do svého prvního přípravného klání aktivně. Hned po několika vteřinách se před Urbišem ocitl Stupka, vzápětí z dorážky neuspěl ani Mládek. V další šanci Csabala zkoušel šikovně zpoza klece překvapit opavského gólmana, kotouč se však zastavil těsně před brankovou čarou. Slezan si úvodní větší šanci vypracoval až po devíti minutách hry. Levák, Hlista a Nardelli nedokázali poslat kotouč za brankovou čáru.

Mnoho prostoru nechala následně hostující obrana Rajnochovi, Porubě však v koncovce scházelo více klidu a štěstí. K úvodní trefě nepomohla ani přesilová hra. Naopak opavským hokejistům po jejím ubránění narostla křídla, zatlačili soupeře a dočkali se vedoucí branky. Po zmatcích před porubským brankovištěm se nejlépe zorientoval Petr Krupa. Závěr patřil opět domácím, kotouč znovu poskakoval po brankové čáře, ale do Urbišovy sítě se nedostal.

Ve druhé tercii byl aktivnějším celkem Slezan. Dvoubrankový náskok však hostům nedopřál střelou v pádu Krupa ani o chvíli později unikající Hlista. Gól padl naopak na druhé straně. Marek Kovalski ujel hostující pětici, která si musela vypomoci faulem. Hlavní rozhodčí Schmejkal neváhal a odpískal správně trestné střílení. To porubský forvard s přehledm proměnil a začalo se prakticky od znova.

Volejbalové schopnosti prokázal v polovině střetnutí Dlouhý. Kotouč směřující lehkým padáčkem do branky totiž odpálil v poslední možnou chvíli rukou do bezpečí. Neujaly se ani velké šance Šoltyse a Dostála. Až v poslední minutě druhé dvacetiminutovky se svěřenci kouče Kukola dostali zpět do vedení. Suchému, jenž vystřídal v brance Peslarovou, vypadl kotouč a důrazem na brankovišti se prezentoval Tomáš Černý.

V závěrečné třetině se hra přelévala ze strany na stranu, ale oba gólmani žádné těžké situace řešit nemuseli. Nebezpečně se jevil až únik hostujícího Nardelliho a na druhé straně dobrá šance Mládka, jenž netrefil prostor tří tyčí. Scházely necelé čtyři minuty do konce, když se RT TORAX dočkal vyrovnání. Šípek poslal zpoza branky touš na volného Marka Kovalskiho a ten nadvakrát prostřelil Marka.

V následném pětiminutovém prodloužení se do největší šance dostal Novák. Natlačil se až před opavského strážce svatyně, ale ve finální fázi branku jen těsně minul. O vítězi tedy musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se stal jediným úspěšným střelcem Marek Kovalski. Rozhodl nejen o vítězství Poruby v poměru 3:2, ale postaral se i o hattrick.