Mladší dorostenci pokračují na vítězné vlně, tentokrát smetli čtrnácti góly Olomouc

26.09.2013, Kateřina Juříková

Mladší dorost ani tentokrát nenechal svého soupeře skórovat. Olomouc přijela s velmi mladým mužstvem, které nestačilo bruslařskému tempu domácích, a pouze jedním brankářem, neboť druhý je na marodce. Poruba se skoro po celou dobu držela v útočném pásmu, kde neustále útočila na Nádvorníka, který podlehl v první třetině domácímu nátlaku celkem šestkrát. V další části pouze třikrát a ve třetí tercii se Poruba opět střelecky prosadila pěti góly. Po dvou gólech nastříleli Daniel Iwan, Jakub Jendruš, Ondřej Konečný a Milan Vospálek. Další utkání dorostenci odehrají 29. září na ledě Orlové.

ELIOD liga mladšího dorostu - 4.kolo čt 26.9.18:00
HC Olomouc "B"
14:0(6:0, 3:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 4. Konečný (Konvička), 6. Veselý (Holub), 7. Iwan (Plachý), 8. Žídek (Konečný), 16. Stach (Jendruš), 17. Holub (Veselý, Jendruš), 24. Iwan (Voznička), 29. Jendruš (Stach), 37. Vospálek (Timura), 43. Malát (Balcárek), 44. Timura (Vospálek), 52. Vospálek (Herejk), 58. Jendruš (Dang), 60. Konečný (Herejk). Rozhodčí: Šeděnka – Majetny, Stonavský. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. Průběh utkání: 14:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš (30. Lamla) – Konvička, Herejk, Iwan, Skokan, Jendruš, Balcárek, Pažický, Pavelka, Žídek, Stach, Konečný, Dang, Voznička, Timura, Veselý, Malát, Holub, Plachý, Vospálek.
HC Olomouc "B": Nádvorník – Murla, Bahounek, Ondrák, Spatharis, Pavlinek, Adolf, Wolf, Spurný, Šveda, Výkruta, Oliš, Dušek, Holinek.

Poruba se neustále pokoušela napadat olomouckou klec, ale každičkou střelu, ať už silnější nebo lehkou, dokázal gólman vykrýt. Olomouc se také pokoušela útočit, ale i když se dostala několikrát do útoku, ke střeleckým pozicím nebyli hosté připuštěni. Při přesilové hře domácí obsadili prostor před olomouckou klecí, kde se několikrát pokusili o gól. Parádní a rychlou branku vstřelil Ondřej Konečný.

Hosté sice na chvíli dokázali dostat kotouč do pásma Poruby, ale dlouho se před Remiášem neudrželi. Dalším, kdo se do sítě hostí strefil, byl Ondřej Veselý, kterému se podařilo vstřelit gól za jízdy. Po pár sekundách byl po střele Daniela Iwana navýšen stav na 3:0 pro domácí.

Olomoucký gólman nestačil zareagovat ani proti Ondřeji Žídkovi. Velice blízko gólu byl také Jendruš, ale Nádvorníkův beton byl v tu chvíli na správném místě. Když se domácí dostali do oslabení, přišla pro Olomouc veliká výzva. Hosté se dostali do útoku a začali ohrožovat porubskou klec. Remiáš však nátlak ustál.

Stach se snažil dostat kotouč dál od svého gólmana. Místo toho však málem svému soupeři dopomohl ke skórování, když svou holí poslal puk na vlastního brankáře. Gólman puk zachytl a tak Olomouc opět vyšla ze své „akce“ bezgólově. Jakub Stach tentokrát mířil do správné klece a v šestnácté minutě již Poruba vedla 5:0. Další letící puk se gólman pokoušel zachytit do své lapačky, ale nepodařilo se mu to. Střelcem byl Matyáš Holub.

Ani v další části nenechali domácí olomouckého strážce na pokoji a po několika nezdarech se strefil do svatyně hostů Daniel Iwan. Marné snahy byly hostům, kteří se neustále pokoušeli proniknout do prostoru domácích. Hrálo se převážně na území Olomouce či občas ve středním pásmu.

Domácí stále dokazovali svému soupeři svou tygří bojovnost a dravost a dokazovali i to, jak umí využívat nabídnuté situace. Krásnou střelu do horního růžku brankové konstrukce poslal Jakub Jendruš, který dokázal přebruslit půl kluziště a rozjetý jako vlak vystřelil z prostoru kruhů.

V půli druhé třetiny vystřídal v porubské bráně Matěje Remiáše Kryštof Lamla. Střely z holí Poruby byly stále častější, ale již méně padaly do brány. V předchozí třetině ve stejné minutě již bylo nasázeno pět gólů, kdežto ve druhé části utkání v sedmnácté minutě teprve tři. O devátý gól se postaral Milan Vospálek.

Začátkem třetí tercie dohrávala Olomouc přesilovou hru. Ale ačkoliv dokázali hosté ukořistit kotouč a usadili se také na pár minut v útočném pásmu, nedokázali nijak vážně ohrozit porubskou klec. Na tři čtvrtě minuty dokonce hráli přesilovku 5 na 3. Při stejném počtu hráčů na ledě, 4 na 4, padla desátá branka do klece hostí z hole Davida Maláta.

Další přesilovou hru dokázal využít Daniel Timura. Olomouci nezbývalo nic jiného, než že se bude bránit a pokoušet se náskok domácích alespoň jednou či dvěma brankami snížit. Obrana hostí byla ovšem děravá a Poruba se snadno dostávala do útoku. Zato domácí měli obranu výtečnou. Pokud chtěl někdo napadnout Lamlu, nedostal se před něj, neboť byl často zastaven i třemi domácími hráči.

Porubě se ale přestalo střelecky dařit. Několik výhodných a nadějných pokusů domácí sice měli, ale dlouhou dobu se jim nepodařilo olomouckého gólmana překonat. Teprve až po půlce třetiny skóroval Milan Vospálek. Na všech hráčích byla vidět únava a na hráčích Olomouce dokonce i zklamání z jasně prohraného duelu. Do konce utkání padly ještě dvě branky, o které se postarali Jakub Jendruš a Ondřej Konečný.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): O naší výhře bylo rozhodnuto již v první třetině, neboť jsme nastoupili proti nejslabšímu týmu soutěže. Rozhodně těžší zápas nás čeká v neděli.

Lubomír Kolařík (HC Olomouc „B“): Hodnotí se mi to těžko, neboť máme v kádru hráče ročníku 1999 a 2000, kdežto soupeř má starší kluky. Výsledek je krutý, měli jsme hrát líp, ale bohužel máme pouze jednoho gólmana. Druhý je nemocný. Opravdu šel vidět věkový rozdíl, ale to pro nás není omluva.