Mladší dorostenci dvě třetiny srdnatě vzdorovali favorizovanému Třinci, nakonec podlehli 1:4

28.10.2011, Adam Bagar

Na led porubských mladších dorostenců zavítal lídr soutěže, celek HC Oceláři Třinec. RT TORAX otevřel rychle skóre zásluhou Antonína Kurnika, ale poté začalo útočné představení hostí. Ti však dlouho nedokázali najít recept na výborně chytající Kláru Peslarovou a srdnatě hrající pětici v poli. Povedlo se to až po čtyřiadvaceti minutách hry. Po dvou třetinách svítilo na kostce překvapivě vyrovnané skóre 1:1. Ve třetí třetině přidal favorit další tři branky a rozhodl tak o svém nelehce se rodícím zisku tří bodů. Poruba nakonec podlehla po sympatickém výkonu Třinci 1:4. U všech čtyř branek soupeře byl kapitán Vít Christov.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 10.kolo pá 28.10.10:45
HC Oceláři Třinec
1:4(1:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Kurnik (Gola) – 24. Christov (Orság), 43. Christov (Cienciala), 49. Kovařčík (Christov), 55. Kovařčík (Christov, Polášek). Rozhodčí: Havel - Kittel, Voznička. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 8:40. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová - Hranoš, Síkora, Ščurek, Šípek, Široký, Štěpán - Gola, Gřeš, Hill, Kovalski, Kurnik, Mládek, Novák, Stupka, Řehák.
HC Oceláři Třinec: Fendrich - Adámek, Cienciala, Heczko, Polášek, Roman, Walaski, Zahradníček - Christov, Jašek, Kovařčík, Lorek, Motloch, Orság, Pala, Petrák, Poruba, Sikora, Švaňa.

Po úvodní oťukávané udeřila hned z první vážnější šance Poruba. Gola ještě poslal touš přesnou přihrávkou na najetého Antonína Kurnika a ten hned střelou z první nedal třineckému brankáři šanci. Oceláři rázem zařadili na vyšší rychlostní stupeň. Christovův pokus však skončil jen na levé tyči svatyně gólmanky Peslarové. Rázem odstartoval festival spálených šancí. Před prázdnou klecí nedokázal usměrnit kotouč do sítě Jašek a při dalším přečíslení trestuhodně minul Poruba.

Následně zahrával RT TORAX dvě přesilovky v krátkém časovém úseku a tlak Třineckých se tak na nějakou dobu logicky ztlumil. Po nich nastal tradiční obrázek pátečního klání, ve kterém musela Peslarová čelit pořádné dávce střeleckých pokusů. Mezi kruhy si šikovně sjel aktivní Christov, ale jeho střela šla nad břevno branky. O převaze hostujícího celku svědčily také střely na branku v poměru 3:15.

Hosté sice druhou třetinu nezačali takovým náporem, přesto dokázali poměrně rychle výsledkově srovnat krok. V předbrankovém prostoru se dobře zorientoval Vít Christov a z otočky zamířil přesně pod horní tyč. Převážit misky vah na svou stranu mohli Oceláři v početní výhodě, to by ovšem nesměl Motloch před prázdnou svatyní pouze promáchnout. Na druhé straně zaváhala třinecká obrana a Gola se tak řítil společně s Kurnikem proti jedinému obránci. Druhý jmenovaný z dobré pozice branku přestřelil.

Poruba nadále srdnatě bojovala a držela s velkým favoritem velmi dobrý výsledek. Navíc srovnala hru a mohla jít dokonce do vedení, když Gola na modré napřáhl a za Fendrichem zazvonila horní tyč. Hrálo se rázem nahoru dolů. Před Peslarovou dorážel Zahradníček, ale propasírovat touš do klece nedokázal. Skóre se již do konce druhé tercie nezměnilo, a tak před posledním dějstvím bylo stále vše otevřené.

Hostům opět vyšel vstup do třetiny. V přesilové hře se vyplatila drzost kapitánu Vítu Christovi. Ten povyjel zpoza branky a u pravé tyče překvapil porubskou gólmanku. Oceláři byli ve třetí třetině opět jednoznačně lepším týmem a zanedlouho přidali uklidňující třetí branku. Lehké nahození Michala Kovařčíka doplachtilo až do branky, Peslarová pravděpodobně přes clonící dvojici hráčů nic neviděla.

Porubě evidentně docházely síly a třinečtí mladší dorostenci dirigovali tempo hry. V další početní výhodě skončila Orságova střela pouze na břevně. Třinec se dočkal brzy již čtvrté branky a opět v ní měl prsty kapitán Christov. Ten předložil touš Michalu Kovařčíkovi, pro nějž již nebyl problém poslat touš za brankovou čáru. V další vyložené šanci přestřelil klec unikající Jašek.

V závěrečných vteřinách hry ještě dostal RT TORAX příležitost přesilovky pět na tři. Nic podstatného se už však neudálo, a tak Poruba podlehla vedoucímu Třinci po sympatickém výkonu 1:4.

Ostatní výsledky 10. kola ELMD - Východ:

HCM Warrior Brno - HC Vítkovice Steel 3 : 6
HC ZUBR Přerov - HC Olomouc 3 : 4
HC Slezan Opava - VHK Vsetín 6 : 7
AZ Havířov - HC PSG Zlín 2 : 5

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Věděli jsme, že přijede favorit soutěže, připravovali jsme se na to. Myslím si, že jsme odehráli velice slušný zápas. Dvě třetiny jsme stačili jak výsledkově, tak i fyzicky. Od první minuty byl Třinec lepší na puku, měl spoustu šancí, ale v brance nám perfektně zachytala Klára Peslarová. Za stavu 1:1 jsme věděli, že nás čeká těžká třetí třetina. Tam se soupeř prosadil již také individuálně, vstřelil tři góly a rozhodl utkání ve svůj prospěch. Hráče musím pochválit za bojovný výkon, kluci skutečně bojovali. Gratuluji Třinci k vítězství.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): K zápasu jsme přistoupili špatně, již poslední dvě utkání nebyly dle našich představ. Gólman si ani nešáhl na puk a dostal první gól. Chtěli jsme, aby hrály všechny čtyři pětky po celý zápas, ale po druhé třetině jsme byli nuceni stáhnout hru na tři formace. Podařilo se nám již dát nějaké šťastné góly. Byli jsme sice po celou dobu lepší, ale chyběl mi tam větší tlak do branky. Musím pochválit gólmanku soupeře, protože odchytala velmi dobrý zápas.