Mladší dorostenci bojovali do posledních sil, ale vyrovnaný zápas nakonec vyhrál Havířov

28.08.2012, Kateřina Juříková

Již od prvního vhazování bylo jasné, že tento zápas bude vyrovnaný. Hosté se s domácími dlouho přetahovali o puk a gólmani si nějaký ten čas na kotouč nesáhli. Zlom nastal v šesté minutě, kdy Havířov vstřelil první branku. Hosté si dlouho hlídali svůj náskok, ten však byl ke konci třetiny dorovnán na 1:1. I když šancí bylo na obou stranách dost, v prvních dvou třetinách padlo gólů podstatně méně než v poslední části, ve které se nastřílelo celkem šest branek. O dva góly se zasloužil Marek Kovalski, ale soupeř byl nakonec šťastnější a vyrovnaný stav 4:4 v posledních minutách změnil na konečných 4:5.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. út 28.8.13:15
4:5(1:1, 0:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 20. Dohnal, 45. Kovalski (Dlouhý), 54. Kovalski (Csabala), 55. Novák (Csabala) – 6. Stružík, 37. Kurovský (Holeš, Štefko), 41. Štefko (Kurovský), 51. Kurovský, 56. Holeš (Štefko). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová (31. Remiáš) – Boháč, Bijota, Dlouhý, Široký, Herejk, Bernard, Pažický, Prokeš, Malát, Kovalski, Konvička, Žídek, Novák, Veselý, Dohnal, Holub, Bernovský, Hranický, Pěčonka, Csabala.
AZ Heimstaden Havířov: Šimeček (30. Vacula) – Ďurkáč, Štefko, Kiss, Trombík, Pacoň R., Hudeček, Kalus, Kozubek, Kurovský, Holeš, Nardelli, Lenomar, Pacoň M., Sojka, Mareček, Mrowiec, Stružík, Honsa, Mubuka, Baron.

Ihned v úvodu utkání se puku zmocnil Havířov. Hosté zprvu vyvíjeli značný tlak a domácí se jim pokoušeli bránit zuby nehty. I když porubští hráči hru přesunuli před Šimečka, kotouč za jeho záda nedostali. V šesté minutě puk spadl za záda Peslarové, když jej Stružík nahodil z mezikruží. Mužstva si poté kotouč přehazovala jako horký brambor, ale ani domácímu Bernardovi ani havířovskému Nardellimu se gól nepodařilo vsítit.

Zhruba v polovině třetiny se před Peslarovou utvořila skrumáž. Havířovští vystřelili a ihned se radovali z gólu. Ten však neplatil. Je jasné, že si hosté chtěli spravit náladu a snažili se ze všech sil, aby vstřelili další branku. To se jim nepodařilo a navíc dostali gól do šatny. Devatenáct sekund před koncem dopravil puk do klece Dohnal.

Druhá třetina začala opět útokem Havířova. Branka nepadla, zato domácí ukořistili kotouč pro sebe, ale ani jeden ze dvou Konvičkových pokusů se nedostal za Šimečka. Hosté v polovině utkání vystřídali gólmany. Do brány Havířova byl nasazen Vacula.

Puk často střídal majitele, ale dlouho mu trvalo, než zahnízdil v jedné z klecí. Kotouč měli déle v držení hosté, ale střely Paconě a Kaluse v síti neskončily. Pár minut před koncem třetiny byli hosté opět před porubskou klecí. Holeš, Kurovský a Štefko dlouho okupovali teritorium domácího brankáře. Jejich úsilí se vyplatilo. Štefko nadzvedl svou střelu, odražený puk zachytil Holeš, který objel bránu a nahrál Kurovskému. Ten puk poslal do zcela odkryté branky.

Uběhlo pouhých pár vteřin poslední části utkání a hosté zvýšili náskok po střele Štefka na 1:3. Domácí to nabudilo a rvali se o puk jako lvi. Nakonec se usadili v útočném pásmu a Kovalski zvedáčkem poslal kotouč za Vaculu. Poté byl porubský hráč vyloučen za podražení a hostům se naskytla příležitost navýšit skóre. Před Remiášem se vytvořila skrumáž. Havířovští tlačili a podařilo se jim shodit domácího gólmana na led. Vystřelený puk sice letěl k bráně, ale gól nebyl uznán, neboť jeden hráč stál v brankovišti a kotouč se zastavil na brankové čáře.

Přesilovka využita nebyla, ale zanedlouho po ní se kotouče opět zmocnil Havířov. Nepovedená akce hostů skončila v momentě, kdy při potyčce před bránou shodili neúmyslně gólmanovi masku. Po vhazování byl ovšem Havířov rychlejší a Kurovskému se podařilo prostřelit brankáře. Vzápětí mohli hosté opět skórovat. Parádní akce Honsy a Sojky skončila tím, že Sojkovo zakončení se nepodařilo a kotouč se od pravé tyče odrazil ven z klece.

Nepsané pravidlo "Nedáš – dostaneš" se potvrdilo i tentokrát. Kovalski se zmocnil kotouče a ujel až před klec soupeře, kde akci dovršil gólem. Vzápětí byla Poruba v početní výhodě, kterou využil během necelé půlminuty Novák. Bylo tedy srovnáno na 4:4. Tento stav ovšem nevydržel až do konce utkání. Havířovští se nedali a čtyři minuty před koncem jim Holeš zajistil výhru, kterou se domácí pokusili ohrozit, ale již neúspěšně.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Máme za sebou již páté utkání, ačkoliv opět prohrané, ale dnes jsme už byli celkem vyrovnaným soupeřem. Vyskytlo se sice pár chyb, ale na těch ještě do začátku soutěže zapracujeme.

Darek Stránský (AZ Havířov):Byl to dobrý zápas. Pořád to je ještě přípravná fáze, kdy je hodně chyb, ale myslím si, že jsme byli o něco lepším týmem a možná proto jsme vyhráli.