Ligoví mladší dorostenci byli opavskému rivalovi vyrovnaným soupeřem

21.10.2017, Jan Meichsner

Porubští mladší dorostenci B zajížděli k dalšímu soutěžnímu zápas na led lídra tabulky do Opavy. V zápase bojovali do poslední sekundy a o body přišli v samém závěru utkání. Svěřenci Miroslava Bahníka se však za svůj výkon nemuseli stydět, neboť odehráli velmi kvalitní utkání a fanouškům, kteří za nimi přicestovali, udělali radost zejména v oslabeních, ve kterých se prosadili hned dvakrát.

Regionální liga mladšího dorostu - 9.kolo so 21.10.11:00
Hokejový klub Opava
HC RT TORAX Poruba "B"
6:4(3:1, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Černý (Šimon), 6. Fišara, 19. Zelenka, 30. Haasová (Zelenka, Horný), 59. Fišara (Horný), 60. Tomsa (Horný) – 4. Macias Krz. (Bukovjan), 30. Becher (Pásek, Grendziok), 35. Bukovjan, 46. Hlavatý (Prokeš). Rozhodčí: Pelc – Binar, Blaževič . Vyloučení: 5:5 . Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:2, 4:2, 4:4, 6:4.
Hokejový klub Opava: Glabasnia (35. Zamazal) – Pomp, Adamczyk, Hartmann, Nádeníček, Lhotský, Fišara – Šimon, Haasová, Horný, Tomsa, Zelinka, Černý, Zelenka, Hon, Hradil
HC RT TORAX Poruba "B": Števanka (41. Münch) – Prepsl, Grendziok, Elbl, Stehlík, Pásek, Pospíšil – Luzar, Prokeš, Hlavatý, Pohl, Macias Krz., Bukovjan, Elze, Kubalák, Becher

První třetina:

Utkání na opavském zimním stadionu začalo ve velmi vlažném tempu a oba týmy spíš vyčkávaly. Po prvních drobnějších šancích na obou stranách přišla úvodní branka celého utkání, kterou v čase 3:08 obstaral po špatném střídaní Poruby Vojtěch Černý. Než však domácí střídačka stačila doslavit, bylo srovnáno. Vojtěch Bukovjan zavezl kotouč před bránu, kde jej postrčil na volného Krzysztofa Maciase a ten z bezprostřední blízkosti uklidil puk za záda brankáře Patrika Glabasnia. Opavští si ale dokázali za necelou minut vzít své vedení zpět. V čase 5:08 prokázal nejlepší orientaci v prostoru před brankou Viktor Fišara a bylo to 2:1. Porubští se snažili na rychlý gól Opavy reagovat, ale nedařilo se jim prosadit v koncovce. Největší šanci měl do půlky první třetiny Ondřej Becher, který unikl po straně a zkusil brankáře domácích překonat bekhendem – ten však lapil kotouč do lapačky a skóre se neměnilo. Šance se pak střídaly na obou stranách. Opavští natřikrát netrefili prázdnou branku a porubský Michal Pospíšil z mezikruží nastřelil jen ochrannou síť za brankou domácího mužstva.

Hosté dostali příležitost na srovnání na začátku 14. minuty, když Tomáš Lhotský fauloval protihráče kolenem. Porubští ale s přesilovkou nenaložili vůbec dobře a hosté dokonce ujeli dvakrát dva na jednoho. Po neúspěšné přesilovce se hráči Poruby nechali zbytečně vyloučit za hrubost a Opava trestala. V čase 18:45 dostrkali domácí v čele s Davidem Zelenkou puk do branky a bylo to už 3:1. Víc už se toho kromě jedné spálené šance na straně domácích při závěrečných sekundách v první třetině nestalo.

Druhá třetina:

Do druhé třetiny měli lepší vstup hokejisté Slezanu Opava, avšak hostující brankář Vít Števanka v brance vytahoval až nadpozemské zákroky. Jako třeba v čase 22:52, když zastavil kotouč betonem na brankové čáře a zabránil gólu na 4:1. Ve chvíli kdy úvodní opavský tlak opadl, dostali hráči Poruby přesilovku za příliš mnoho domácích na ledě. Hostující mužstvo sehrálo druhou početní výhodu víc než dobře, ale to na gól nestačilo, a Opava tak přestála početní nevýhodu bez úhony.

Hosté byli čtvrté brance blízko v čase 27:31 – to hostujícímu brankáři vypadl kotouč z lapačky a proskákal těsně vedle levé tyče. 19 sekund po nebezpečné situaci šli hosté do čtyř za zbytečné hákování při předchozí šanci Opavy. Všech 41 diváků na opavském zimním stadionu čekalo, jak Slezan se svou další přesilovkou naloží. Jednoduše řečeno domácí s přesilovkou naložili prachbídně. Ve 30. minutě totiž na modré ujel Ondřej Becher a nekompromisně zakončil pod horní víko. Gólová radost hostů však vydržela pouhopouhých 33 sekund, pak už domácí opět vedli o dvě branky - Hana Haasová z úhlu trefila odkrytou klec a bylo to 4:2.

Ve 34. minutě došlo k nejkurioznější situaci celého zápasu – při střídání Poruby totiž došlo ke zmatkům a jeden z hostí dokonce vypadl ze střídačky na led, na kterém zůstal ležet. To se hlavní arbitr utkání rozhodl nekompromisně trestat a hosté šli znovu do čtyř. Pro Opavu to byla jedinečná příležitost pro napravení předchozí nepovedené přesilovky. Avšak vůbec se nepoučila a podruhé v přesilovce inkasovala. Stejně jako předtím Ondřej Becher ujel na modré čáře Vojtěch Bukovjan a zakončil pod betonem přesouvajícího se brankáře Patrika Glabasnia. Tímto zásahem Porubští vyhnali domácího brankáře na střídačku a na jeho místo nastoupil Kevin Zamazal. Hosty kontaktní gól velmi nabudil a dokonce třetiny se domácím herně víc než vyrovnali.

Třetí třetina:

I hosté sáhli k brankářské obměně a od třetí dvacetiminutovky hájil porubskou branku Marian Münch. Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hosté a bylo to předznamenání jejich aktivního nástupu. Tento aktivní nástup byl charakteristický především četností střelby, kterou Porubští v úvodu třetí periody uplatňovali. Pak se však ke slovu dostali Opavští a brankář Münch musel předvést několik opravdu kvalitních zákroků. Ty porubský mančaft nakoply k vyrovnání, které střelou z prostoru kruhu obstaral v 46. minutě Velen Hlavatý. Hosté následně dostali výhodu v podobě přesilovky, jenže ji nedokázali využít. Početní výhoda se hrála nahoru dolů a vlastně předznamenala směr, jakým se utkání začalo vyvíjet. Hra se totiž na ledě začala přiostřovat a trestů přibývalo. Přesilovky a oslabení se vzájemně překrývaly. A právě jednu ze zkrácených přesilovek využili domácí k rozhodující brance.

Ve 59. minutě Viktor Fišara napřáhl na modré a vrátil Opavě vedení v poměru 5:4. Na tuhle branku už hosté nedokázali zareagovat a domácí poté ještě svou výhru zpečetili při závěrečném power-play Poruby střelou do prázdné branky, kterou zařídil po úniku na modré čáře Vojtěch Tomsa. Porubští se tak z ledu lídra vraceli bez bodu, ale s pocitem dobře sehraného utkání, za které se rozhodně nemuseli stydět.

Ladislav Inlauf (Hokejový klub Opava): Od začátku jsme byli lepší, jen nám chybělo proměnit prostě šance, díky tomu jsme si tam zápas zkomplikovali. Chtěl bych vyzdvihnout výkon našeho osmáka Viktora Fišary, který dal dva góly.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba):Věděli jsme, že jdeme k těžkému soupeři, protože při pohledu do tabulky je mezi námi velký rozdíl, kdy vlastně domácí okupují první příčku. V utkání jsme se až na první třetinu domácím úplně vyrovnali. První třetina nám totiž trošku utekla a pak jsme vlastně celý zápas ztráceli. Druhá třetina už byla vyrovnaná – srovnali jsme v ní. Body byly na dosah, ale domácí mají tři výborné hráče, kterým se ještě podařilo vstřelit branku. Závěrečná power-play nám bohužel nevyšla. Našim hráčům nemůžu nic vytknout. Oslabení jsme zahráli perfektně, ale naopak jsme v přesilovkách soupeře i dvakrát inkasovali. Máme tedy stále na čem pracovat.