Juniorská neporazitelnost končí, Porubští dostali tvrdou facku v Polárce

06.09.2016, René Chyla

Porubští junioři ani po měsíci na ledě neznali hořkost porážky. Vše tak změnila až úterní odveta v Polárce, kde domácí hodlali odčinit zaváhání z porubské arény, v níž prohráli vysoko 1:6. Svěřenci Miroslava Bahníka ale nezačali vůbec špatně a v sedmnácté minutě se ujali vedení díky přesné ráně Jakuba Stacha. Frýdek-Místek ale následně vyrovnal, třemi góly v prostřední třetině dokonal obrat a po závěrečné siréně tak slavil zasloužené vítězství.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 6.9.18:00
HC Frýdek-Místek
6:2(1:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Bartoň (Heralt), 33. Heralt (Matějka), 35. Skalický (Daron, Bartoň), 36. Matějka (Strakoš), 52. Daron (Matějka, Zberovský), 59. Strakoš (Matějka, Heralt) – 17. Stach (Gola P.), 38. Malát (Bialoň, Gola P.). Rozhodčí: Kašinský – Bartek, Beinstein. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:42 (4:12, 17:9, 12:21). Diváci: 53. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.
HC Frýdek-Místek: Dobečka (od 31. Zimmermann) – Skalický, Nikl, Csapai, Fluksa, Kozubek, Kocháň – Bartoň, Tydlačka, Heralt, Zberovský, Matějka, Strakoš, Kanovský, Bernatský, Daron
HC RT TORAX Poruba: Hakl (od 41. Zavadil) – Štěpán, Ščurek, Široký, Krása, Prokeš, Hranoš, Prepsl, Boháč – Gola P., Csabala, Dang, Malát, Skokan, Fráner, Kutiš, Veselý, Bialoň, Stach, Bernát, Kurnik

Stachova neomylnost a další inkasovaný gól ve vlastní přesilovce

Porubští mohli jít do velmi brzkého vedení. Už ve druhé minutě vyzval Jakub Bialoň ke skórování Petra Ščurka, zkušeného ostravského zadáka ale se štěstím vychytal frýdeckomístecký brankář. RT TORAX následně značně polevil a hru tak bez problémů dirigovali právě domácí. Ani ti ale nedokázali na skvěle chytajícího Hakla najít recept. Chudá první dvacetiminutovka tak čekala na úvodní branku až do poloviny sedmnácté minuty. Patrik Gola nahrával mezi kruhy Jakubu Stachovi, který střelou k pravé tyči nedal Dobečkovi žádnou šanci – 0:1. Ostravané mohli v následné přesilové hře své hubené vedení navýšit, paradoxně však udeřili Frýdeckomístečtí. V oslabení se do přečíslení dostal Jakub Heralt, jenž ujel po pravé straně, perfektně našel volného Radka Bartoně, který rozpohyboval Matěje Hakla a střelou mezi betony srovnal – 1:1.

Tříminutový zkrat v prostřední dvacetiminutovce

Domácí dokonali obrat krátce po polovině základní hrací doby. Při hře čtyři na čtyři vyslal Adam Matějka přihrávku za porubskou obranu, kde už se kotouče ujal Jakub Heralt, který ve svém samostatném úniku pálil mezi Haklovy betony – 2:1. Frýdek-Místek využil o dvě minuty později i svou početní výhodu. Adam Daron zprava zahlédl před brankovištěm nekrytého Marka Skalického, který doklepl puk do odkryté branky – 3:1. Totožná situace byla k vidění o 13 vteřin později. Adam Strakoš přihrával do stejného místa Adamu Matějkovi, který se už nemýlil – 4:1. Za dvě minuty Porubští frýdeckomísteckou euforii zmírnili. Jakub Bialoň sice z hranice pravého kruhu nastřelil jen tyč, následná dorážka Davida Maláta do prázdné kasy už ale své místo našla – 4:2.

Matějkovy nahrávky připravily definitivní domácí pojistku

RT TORAX mohl ve 47. minutě vstřelit dokonce kontaktní gól, to by ale musel proměnit přečíslení tři na jednoho. Minutu nato zase ujel na druhé straně Lukáš Zberovský, který pelášil sám na porubského Zavadila. Porubský gólman si ale s únikem poradil bravurně. Frýdeckomístečtí pak měli možnost vstřelit druhou branku v oslabení, Jakub Heralt ale z metru trestuhodně netrefil prázdnou branku a nastřelil pouze tyč. O dvě minuty později už ale domácí slavili popáté. Adam Daron dostal puk z pravé strany před brankoviště a frýdecký útočník už nezaváhal – 5:2. Těsně před koncem se pak ocitl mezi kruhy osamocený Adam Strakoš, který zpečetil porubský zmar střelou nad beton k tyči – 6:2.

Tomáš Snášel (HC Frýdek-Místek): Se zápasem jsme jednoznačně spokojeni. Jednalo se o rychlý hokej, kluci výborně bruslili. Na druhou stranu jsme zase mohli vidět spoustu chyb, které jsme na rozdíl od soupeře dokázali využít. Výborně nám zachytali gólmani a myslím si, že do sezony máme opravdu vynikající brankářskou dvojici, pokud to takhle bude fungovat i nadále. Na trénincích něco zkoušíme a pomalu se to snažíme přenášet i do hry během zápasů. Kluci v tomto utkání plnili to, co jsme si řekli, hráli opravdu zodpovědně dozadu a dle mého názoru se již konečně rýsuje sestava pro ligu. Sice nám někteří kluci stále chybí, ale dvě pětky už jsou kompletní. Opět jsme narazili na nějaké nedostatky, kde musíme ještě zapracovat, ale v tomto zápase byla samozřejmě i pozitiva a s Porubou se zřejmě nebude vyhrávat tak často a s takovým rozdílem, takže panuje spokojenost.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Zápas jsme si prohráli v prvních dvou třetinách. Mrzí mě, že hráči ročníku 96 vůbec nepřistoupili k tomu utkání zodpovědně a zejména oni byli strůjcem toho, že jsme po dvou třetinách prohrávali 1:4. Udělali jsme potom nějaké změny v sestavě a i když jsme poslední třetinu prohráli 0:2, tak bylo vidět, že kluci bojovali. Měli jsme i šance, které jsme bohužel na rozdíl od soupeře neproměnili. S takové porážky se musíme co nejdříve ponaučit a začít tvrdě makat. Hráči staršího ročníku by se měli nad svým výkonem zamyslet. Soupeři gratuluji k vítězství.