Juniorka v zápase hraném v Porubě podlehla Vítkovicím 4:7

31.07.2008, Adam Bagar

Junioři Sarezy Ostrava již mají za sebou první přípravné utkání. Tým se rozdělil na dvě části, a tak jedna polovina hrála s Vítkovicemi v Porubě a druhá polovina se stejným soupeřem ve Vítkovicích. Vzhledem k tomu, že šlo o první přípravný zápas, tak utkání mělo svou kvalitu. V úvodní části Vítkovičtí přečkali úvodní nápor Sarezy a vzápětí vzali zápas do svých rukou. Výsledkem toho byly již dvě branky v úvodní třetině. Také druhou část zvládli lépe Vítkovičtí, kteří svůj náskok postupně navyšovali také díky mnoha přesilovým hrám. Za Sarezu ve druhé části dvakrát skóroval Štefan Šimkovič a postaral se tak alespoň o relativně přijatelný výsledek po čtyřiceti minutách - 2:6. Třetí část již Vítkovičtí jakoby podcenili a nechali Sarezu dotáhnout stav již jen na rozdíl dvou branek. Nejprve se trefil Jan Barčák a o chvíli později přidal gól na 4:6 Radovan Vajda. Vzápětí však přišel další gól v síti Kubáně a domácí už tak neměli síly na vyrovnání stavu, poslední minuty se již více méně odehrávaly bez šancí, a tak Sareza Ostrava podlehla Vítkovicím 4:7. Obrovský podíl na výhře Vítkovic měl v tomto utkání Tomáš Bursík, který kromě hattricku přidal i dvě přesné asistence, což celkem dává pět kanadských bodů.
Na konci článku je přidáno i krátké video ze zápasu.

- přát. čt 31.7.13:15
HC Vítkovice Ridera
4:7(0:2, 2:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Šimkovič (Blažej), 39. Šimkovič, 46. Barčák (Jelšík), 49. Vajda R. (Parma O.) - 15. Bursík (Maliník), 16. Vrána (Bursík), 22. Valchař, 33. Vrána (Prokop), 38. Palát (Bursík), 39. Bursík (Vrána, Palát), 49. Bursík (Palát). Rozhodčí: Šír - Tuzial, Hlavatý. Vyloučení: 10:6, navíc Voráček (VÍT) 5 + OK. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6, 4:6, 4:7.
HC Sareza Ostrava: Kubáň – Rusek, Pindur, Spusta, Parma J., Kičmer, Parma O. – Vajda R., Voznica, Jelšík, Zuber, Kotala, Barčák, Vidlák, Šimkovič, Blažej, Kalina.
HC Vítkovice Ridera: Taťák (od 33. Mrázek) – Slavík, Prokop, Bursík, Vrána, Palát, Voráček, Paleček, Maliník, Valchař, Chaloupka, Večeřa, Vicherek, Motyka, Vaněk.

Úvodní utkání letošní sezóny na Sareze začali lépe domácí hráči. Už v první minutě vyzkoušel pozornost gólmana Taťáka Jelšík, následně pálil od modré nebezpečně Kotala a úvodní tříminutovku v režii Sarezy zakončil průnikem přes obránce opět Jelšík, jenž však těsně minul branku. Hosté se osmělili až na konci minuty čtvrté, kdy před Kubáněm zatápěli Voráček s Palátem. V sedmé minutě přišlo první vyloučení zápasu a byli to hosté, kteří měli tu možnost početní výhody, jenže nedokázali ji patřičně využít, největším nebezpečím tak pro domácí byla pouze ztráta a zlomení hole gólmana Kubáně. V rozmezí jedenácté a dvanácté minuty Vítkovičtí domácí hráče uzamkli v jejich obranném pásmu, jenže díky důraznému přístupu domácích borců si žádnou výraznější příležitost vypracovat nedokázali. V čase 14:42 se už hosté přece jen dočkali, když se Tomáš Bursík dostal do samostatného úniku na Kubáně, který se mu snažil vrhnout pod nohy, jenže útočník Vítkovic v pádu dokázal dopravit touš do opuštěné klece. Neuběhla ani minuta a Kubáň musel lovit kotouč ze své branky už podruhé. V čase 15:14 dorážel po střele Bursíka touš mezi Kubáňovy betony Lukáš Vrána. V šestnácté minutě zahrávali přesilovou hru i domácí, ale kromě Vajdovy střely téměř nic nepředvedli. V závěrečných dvou minutách usedl na trestnou lavici jeden z domácích borců, a tak byla zde šance pro Vítkovice k navýšení náskoku. Vytvořili si sice obrovský tlak na branku Sarezy, ale Kubáň znamenitě odolával. Po dvaceti minutách tak Sareza Ostrava prohrávala s Vítkovicemi 0:2.

Sareza začala druhou část špatně a po zmatcích v obranné hře z toho byl v čase 21:12 první gól za zády Kubáně, když Chaloupka poslal před branku střílenou přihrávku, kterou lehce tečoval Valchař. Ve 23. minutě vyslal Jelšík do jízdy Voznicu, jenž nadvakrát v obrovských šancích Taťáka nepřekonal. Sareza se dočkala o pár minut později – v čase 23:51 našel Blažej ideálně před brankou postaveného Štefana Šimkoviče, jenž překonal lehkou střelou do horní části branky gólmana Taťáka. Ve 28. minutě měli hosté další výhodu jednoho hráče v poli. V té trefil hned v úvodu Valchař pouze tyč Kubáňovy branky. V dalších minutách byla hra obou celků poměrně rozházená a žádné vyložené šance k vidění nebyly. Od 31. minuty si vytvořili Vítkovičtí drtivý tlak, který následně stoupal ještě další přesilovou hrou. Gól již visel ve vzduchu a v čase 32:10 se tak také stalo. Dne otevřených dveří v porubské obraně využil po ideální přihrávce Prokopa Lukáš Vrána a Vítkovičtí vedli opět již o tři branky. Ve 34. minutě ujížděl zcela sám na Mrázka (který vystřídal po čtvrté brance hostí Taťáka) Kalina, kterému blafák nevyšel. V pětatřicáté minutě zahrávali přesilovku také domácí, ale nejen, že jsi nedokázali vypracovat žádnou příležitost, ale vzápětí museli hasit samostatný únik jednoho z hostí faulem. V čase 37:20 využili hosté další přesilovou hru, když přes klubko hráčů vypálil Ondřej Palát, který tak nedal Kubáňovi šanci. O chvíli později šel na trestnou lavici další z domácích hráčů, jenže byla to Sareza, která skórovala. V čase 38:05 využil v oslabení nepřesnosti vítkovických obránců Štefan Šimkovič, jenž mezi betony propálil Mrázka podruhé. V čase 38:53 již hosté početní výhodu dokázat využili, když Tomáš Bursík dostal ideální přihrávku od Vrány a propálil Kubáně mezi betony již pošesté. V závěru druhé části zamířili ještě na trestnou lavici další dva domácí borci, ale na výsledku 2:6 po druhé části to již nic nezměnilo.

V úvodu třetí části ještě Vítkovice dohrávaly zbytek dvojnásobné početní výhody, kterou však hosté hráli až velmi profesorsky. Ve 42. minutě předvedli Voráček s Pindurem menší boxerskou vložku, za kterou vítkovický útočník vyfasoval od sudího Šíra trest do konce utkání a domácí obránce trest dvouminutový. V minutě pětačtyřicáté se naskytla pro domácí ideální možnost pro snížení skóre, když měli k dispozici dvouminutovou přesilovku pět na tři. V čase 45:26 se to domácím také podařilo, když Jelšík našel mezi kruhy úplně ideálně Jana Barčáka, jenž přízemní střelou překonal Mrázka potřetí. V čase 48:09 vyslal Ondřej Parma krásně Radovana Vajdu, který se mezi betony nemýlil. Uběhlo však pouhých několik vteřin a šance na srovnání stavu opět snížil v čase 48:26 Tomáš Bursík, jenž před Kubáněm tečoval střelu Paláta. V dalších minutách utkání bylo na obou stranách velmi mnoho nepřesností. V minutě 57. se dostal do obrovské příležitosti Maliník, ale Kubáň skvěle lapačkou v poslední chvíli zabránil jistému gólu. V závěrečných minutách ještě usedli na hostující trestnou lavici dva hráči, ale na konečném výsledku 4:7 to již nic nezměnilo.