Juniorka v baráži zatím bez ztráty kytičky

27.02.2009, Lukáš Souček, L.B.

Hokejisté porubské juniorky zajížděli v rámci druhého kola záchranářských bojů na led východočeského Hradce Králové, absolutního fenoména tamější části ligy juniorů, s trenérskou dvojicí Trojan - Vlk. V polovině utkání se dostal domácí celek zásluhou Ondřeje Kohouta do vedení a na Porubských bylo něco s vývojem udělat. A taky, že udělali... V poslední třetině nejdříve vyrovnal Jiří Pindur, aby třiačtyřicet vteřin nato poslal vítěznou brankou Porubu do vedení Petr Řezáč. Kosmetickou úpravu v podobě zvýšení na 3:1 učinil ranou do odkryté klece Mario Kalina. Hradec Králové tak poprvé v sezóně nebodoval, když podlehl VOKD Porubě 1:3. Další utkání čeká porubské mladíky již v neděli 1.3.

- 2.kolo pá 27.2.16:00
Královští lvi Hradec Králové
HC RT TORAX Poruba 2011
1:3(0:0, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 29. Kohout (Šafránek) - 45. Pindur (Bartoš), 46. Řezáč (Jelšík), 60. Kalina (Richter). Rozhodčí: Jebavý - Kis, Prchal T. Vyloučení: 7:9, navíc Tomis (POR) 10 OT. Využití: 1:0. Diváci: 95. Střely na branku: 47:43. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Královští lvi Hradec Králové: Alexa - Popler, Klement, Seidl, Svoboda, Kotrč, Šnejdr - Berger, Březina, Fiedler, Stehno, Salava, Ježek, Javůrek, Šafránek, Kohout, Vlček, Zörkler.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň - Mlynář, Parma, Tomis, Poláček, Pindur, Špok, Skočovský - Capcara, Kalina, Galajda, Vajda, Řezáč, Jelšík, Bartoš, Šimkovič, Richter.

Opatrný úvod z obou stran byl už očekávaný před zápasem. Jde o hodně, rozhoduje každý bod. Je proto logické, že mančafty vychází ze zabezpečené obrany a čekají na chybu soupeře. V první třetině byl k vidění přesně takový hokej. Větší šance ovšem nebyly k vidění ani při přesilových hrách. Oba týmy si v první třetině zahrály dvě přesilovky, ale bránu soupeře nijak výrazně neohrozili. Poklidná třetina tak přinesla jediné vážnější ohrožení branky a to v 15. minutě. Střela Vojtěcha Bartoše ještě mířila mimo. Od zadního mantinelu se ovšem odrazila přímo před bránu na hůl úplně volného Karla Richtera. Ten okamžitě nasměroval kotouč do brány, ale Tomáš Alexa se stihl přesunout a zázračně střelu hostujícího hráče na hranici brankové čáry vyrazil.

Druhou třetinu odstartovala řada vyloučení. V přesilovkách na obou stranách už tentokrát byly vidět alespoň pokusy o zakončení. Stopku opatrnému hokeji vystavil ve 29. minutě Ondřej Kohout. Hradecký útočník si v přesilové hře vyjel před bránu, přehodil si kotouč na bekhend a zasunul ho za Andrease Kubáně. Z domácích jako by po první vstřelené brance trochu opadla nervozita a byli v útočné třetině více znát. Poruba ovšem přečkala druhou část druhé třetiny bez úhony a stále tak byla ve hře. Jednogólová ztráta v hokeji nic neznamená.

Důležitý moment zápasu přišel hned v čase 40:27. Ondřej Březina se při vlastním oslabení probil až před bránu hostů a málem kotouč dotlačil až za brankovou čáru. Chybělo takových deset, patnáct centimetrů. Kubáň však celou situaci nakonec vyřešil. V čase 44:43 zachytil Jiří Pindur na modré čáře vyhození. Neměl moc času a proto bleskově nasměroval kotouč směrem na bránu. Kotouč se ztratil v klubku těl a za okamžik zapadl do hradecké sítě. Hostům stačilo 43 vteřin na to, aby přidali další gól. Tentokrát už nemohlo být o nějakém štěstí ani řeč. Ivo Jelšík naservíroval kotouč Petru Řezáčovi, který střelou z první nedal Alexovi šanci. Učebnicové sehrání přečíslení dva na jednoho. Logicky následoval tlak Hradce a jednoduchá hra ze strany Poruby. Největší šance za domácí měli David Šafránek a Jan Ježek. První jmenovaný těsně minul, při druhé šanci dobře zakročil Andreas Kubáň. Kýžené ovoce domácím nepřinesla ani hra v power-play. V té se totiž kotouče zmocnil Mario Kalina a střelou do prázdné brány udělal tečku za druhým barážovým zápasem.