Juniorka si smlsla šesti brankami na Třinci, čímž ukončila sérii neúspěchů

28.10.2008, Adam Bagar

Výsledky posledních pěti utkání, kdy juniorka Poruby své zápasy prohrávala vysokými rozdíly, příliš optimismu k zápasu v Třinci nedávaly. V první třetině však byli Porubští lepším týmem, jenže do vedení šel Třinec, který využil přesilovou hru. Právě přesilové hry Třince se staly rozhodujícím faktorem v tomto utkání. Ve druhé části totiž hosté skóre otočili dvěma brankami v oslabení. Nejprve srovnal Radovan Vajda a o tom, že VOKD bude odcházet do šaten po druhé části spokojenější rozhodl Ivo Jelšík. Poslední dvacetiminutovku začali hosté trefou v oslabení z hole Jelšíka a odskočili tak na rozdíl dvou branek. Následně převzali aktivitu domácí, ale brankově ji vyjádřit nedokázali. Naopak Porubští dalšími dvěma góly, při power play soupeře, zvýšili svůj náskok na 1:5. Čtvrtou branku vsítil obránce Marian Mlynář a o pátou se postaral Ivo Jelšík, který tak dovršil hattrick v tomto utkání. V úplném závěru ještě přidal šestý zásah Štefan Šimkovič. Juniorka VOKD Poruby si tak připsala na své konto vysoké vítězství 6:1 z ledu silného Třince, s čímž se asi příliš nepočítalo. Nejdůležitějšími faktory utkání byly čtyři branky Poruby ve vlastním oslabení a pět kanadských bodů Jelšíka. Další dvojutkání čeká juniory v Českých Budějovicích a Plzni.

- 25.kolo út 28.10.17:00
HC Oceláři Třinec
Branky a nahrávky: 18. Ostřížek (Kania) - 24. Vajda (Mlynář, Jelšík), 33. Jelšík (Vajda), 43. Jelšík (Špok), 57. Mlynář (Jelšík), 58. Jelšík (Vajda), 59. Šimkovič (Vidlák). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6, navíc Pánik (TŘI) 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:4. Diváci: 103. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 1:0, 1:6.
HC Oceláři Třinec: Boška - Hoďa, Gottwald, Vojta, Kania, Kaďorek, Špaček, Toman J., Rajnoch - Hegyi, Mičulka, Rufer, Marosz, Orsava, Pánik, Ostřížek, Toman M., Hamrozi, Palička, Potoček, Bajtek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň - Špok, Spusta, Lužný, Mlynář, Skočovský - Barčák, Vidlák, Bartošek, Kalina, Šimkovič, Bartoš, Jelšík, Voznica, Capcara, Vajda, Blažej, Richter, Řezáč.