Juniorka následuje porubské áčko! Podruhé přemohla Třebíč a postupuje do semifinále

09.03.2015, René Chyla

Juniorka nechtěla po prvním utkání ponechat nic náhodě a do utkání vstoupila velmi aktivně. Třebíč zůstávala vždy o krok pozadu, což se také po pár minutách projevilo i na světelné tabuli. První dvě branky vsítil v rozmezí tří minut Pavel Pobuta, aby o chvíli později přidal další gól Josef Fibrich. Domácí sice dokázali v závěru první třetiny korigovat a ve 46.minutě dokonce vstřelit kontaktní branku, to ale bylo z jejich strany již vše. RT TORAX tak zvládl po páteční vysoké výhře nad Třebíčí i odvetu a postupuje do semifinále, které startuje už v pátek 13. března. Na jméno svého soupeře si však musejí junioři ještě do úterý počkat.

Liga juniorů - ČF2 ne 8.3.17:00
SK Horácká Slavia Třebíč
2:3(1:3, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Matov (Maštera, Urban), 46. Abrahám (Hort, Roupec) - 11. Pobuta (Brnčál, Korec), 14. Pobuta (Mládek, Gálik), 18. Fibrich (Holáň). Rozhodčí: Talpa - Kreuzel, Zíka. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda - Matov, Roupec, Hodek, Abrahám, Pelikán, Jirák, Šimka, Urban, Maštera, Hort, Tůma, Salák, Mašek, Kabelka.
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek - Pobuta, Baca, Štěpán, Schwarz, Korec, Gálik, Brnčál, Fibrich, Rataj, Mládek, Smrčka, Ryška, Holáň, Havránek, Kropka
Utkání začalo drtivým nástupem hostů. Všude byli o krok dříve a domácí vůbec nepustili do pásma, natož k nějaké střele. Ničivý tlak přinesl Porubě v jedenácté minutě i první gól zápasu, když porubský Jakub Pobuta otevřel skóre – 0:1. Tentýž hráč byl o necelé tři minuty i u druhé branky hostí, který tváří v tvář nadvakrát překonal domácího brankáře Davida Svobodu – 0:2. Když se pak o další tři minuty prosadil od modré Josef Fibrich, začínalo to s Třebíčí vypadat hodně bledě – 0:3. Domácím se však naštěstí zásluhou Patrika Matova podařilo v samém závěru snížit a do kabin se šlo s přijatelným výsledkem – 1:3.

Ve druhé třetině začínal tlak hostí postupně opadávat a Třebíčští se začali dostávat postupně do hry. Přicházely i první významné šance. V půli zápasu byl kontaktní brance nejblíže David Jirák, puk mu ovšem na poslední chvíli sjel z hole. O slovo se přihlásil i Ondřej Urban, hostujícího brankáře však ani natřikrát nepřekonal.

Domácí si na svůj druhý gól nakonec museli počkat až do šestačtyřicáté minuty, když se po dorážce konečně prosadil třebíčský Jan Abrahám – 2:3. Víc však už domácí nesvedli. Bojovali, dřeli, v závěru dokonce zkoušeli i hru bez brankáře, na vyrovnávací branku však již chyběly síly. Poruba zvítězila 3:2, celkově 2:0 na zápasy a postoupila do semifinále. Pro Třebíč sezóna bohužel končí.

Roman Mejzlík (SK Horácká Slavia Třebíč): Začali jsme možná s velkým respektem nebo nedůrazně a soupeř nás trestal prostě ze všeho. Ty zápasy s Porubou byly letos podobné. V tom prvním nám dali hodně gólů a utekli, v těch dalších utkáních vždycky chodil soupeř do vedení a my jen dotahovali. A dnešní duel se moc nelišil. Ten náskok jsme jim dali v podstatě velký a znovu jsme to museli stahovat. Bohužel se nám nepodařilo aspoň vyrovnat, byť jsme k tomu neměli daleko. Probudili jsme se ale pozdě, až někdy v osmé minutě druhé třetiny, kdy jsme začali hrát důrazněji do těla. Od půlky zápasu to bylo z naší strany dobré, ale nedokázali jsme využít šance, které jsme měli. Soupeř je však měl také. Bylo to i tím, že jsme otevřeli hru, akorát dneska to soupeř nepotrestal jako v pátek. Díky tomu jsme byli pořád na kontakt, ale vyrovnat se nám už nepovedlo. Stejně jako v předchozích zápasech jsme se na góly nadřeli a byli málo aktivní ve hře směrem dopředu. První třetina toho byla důkazem, soupeř toho využil a zaslouženě postoupil. Nezbývá nám, než Porubě pogratulovat a popřát, ať se jí daří v dalších bojích.