Junioři zakončili přípravu špatným výkonem, přesto to na Frýdek - Místek stačilo

08.09.2011, Adam Bagar

K poslednímu, již dvanáctému, přípravnému utkání zajížděli junioři na nedaleký led Frýdku - Místku. Od začátku byl k vidění spíše podprůměrný hokej s množstvím chyb. Diváci se tak alespoň dočkali vysokého počtu branek. Poruba sice šla do poslední třetiny s jednogólovým mankem, ale to mírně zlepšeným výkonem dokázala otočit ve svůj prospěch. Shodně dvakrát se trefili Vladimír Rosypka a William Orne, dvě asistence přidal obránce Michal Franek. Poruba tak po výsledku 5:6 doslova utrpěla vítězství. Soutěž startuje již příští pátek, kdy se Smetákovi svěřenci představí v Přerově.

Přípravné zápasy juniorů - 6.kolo čt 8.9.18:15
HC Frýdek-Místek
5:6(2:1, 2:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 9. Ševčík, 15. Alina, 24. Kurajský (Sládek, Beinstein), 32. Mach (Alina), 50. Bartek (Ručka) - 2. Rosypka (Blažej), 24. Kofroň, 31. Odsedek (Vidlák, Franek), 44. Orne, 49. Orne (Franek), 52. Rosypka (Odsedek). Rozhodčí: Jeřábek Jiří. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 24:42 (7:9, 8:11, 9:22). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:6.
HC Frýdek-Místek: Vydržel (od 41. Baldík) - Dohnal, Golasovský, Veselský, Macurek, Hamhalter, Beinstein, Fiala, Dubčák, Ručka, Alina, Kurajský, Mičulka, Mihal P., Blahuta, Majola, Bartek, Mach, Ševčík, Sládek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina (od 32. Seifert) - Lažek, Spusta, Axman, Herman, Lužný, Franek - Kofroň, Vidlák, Odsedek - Mihal, Palkovič, Kanaloš - Blažej, Maček, Rosypka - Orne.

Ještě před začátkem utkání uctili všichni přítomní památku zesnulých hokejistů Jaroslavli minutou ticha. Neuběhly ani dvě minuty střetnutí a Poruba se již dostala do vedení. Blažej předvedl šikovnou individuální akci, natlačil se před gólmana, ale jeho beton přehodit nedokázal, a tak se tohoto úkolu zhostil Vladimír Rosypka. Porubští byli v úvodních minutách lepším týmem, ale poté začali jakoby uvadat.

Frýdek – Místek srovnal hru a dočkal se ihned vyrovnání. Z prostoru levého kruhu vyslal svůj pokus Vojtěch Ševčík a prostřelil Hlavinu mezi betony. K vidění byl podprůměrný hokej, což dokumentuje i třetí, velmi kuriozní, branka zápasu. Maček nepochopitelně vystřelil na svého gólmana Hlavinu, ten se nedokázal dobře zorientovat a lehkou úlohu doklepnout touš do prázdné svatyně měl Jakub Alina.

Druhá perioda příliš změn nepřinesla, nadále musely diváky při pohledu na ledovou plochu spíše bolet oči. Vedení Frýdeckých nenavýšil při úniku Beinstein ani o chvíli později Dubčák. Trestalo se tak na druhé straně. Důraz předvedl Lukáš Kofroň, odstavil si beka a nadvakrát dokázal z těžkého úhlu překonat Vydržela. Přišla však blesková reakce. Z dobré střelecké pozice dokázal skórovat Denis Kurajský.

Dubčák měl na holi čtvrtý gól domácích a před sebou prázdnou klec, ale s mírnou tečí břevna branku přestřelil. Po pohledné kombinaci bylo opět vyrovnáno. Franek poslal kotouč na Vidláka a ten ještě našel ve výhodnější pozici Patrika Odsedka, který bekhendem překonal gólmana. Uběhla pouhá minuta a Snášelovi svěřenci si opět vypracovali těsný náskok. Jakub Mach byl šťastným střelcem, jenž z dorážky trefil prázdnou porubskou branku.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky svítilo na světelné tabuli skóre 4:4. William Orne prostřelil z těžkého úhlu Baldíka. Poruba začala být aktivnější. Rosypka po šikovné teči sice ještě svůj tým nedostal do vedení, ale další akce již byla gólová. Franek našel před brankou Williama Orneho a ten doklepnul kus černé pryže za bezmocného brankáře.

Odpověď Frýdku – Místku byla opět velmi blesková. Střelu Ručky sice Seifert dokázal zneškodnit, ale na dorážku Přemysla Bartka již byl krátký. RT TORAX si však vzal vedení stejně rychle zpět. Po buly se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Odsedek, který ještě našel Vladimíra Rosypku. Definitivní rozhodnutí měl na holi u tyče operující Herman, ale branku minul.

V závěru ještě měli domácí k dispozici několik vteřin trvající přesilovku šest na čtyři, ale Poruba se již zuby nehty dokázala ubránit a odvést si po výsledku 5:6 další přípravné vítězství, i když tentokrát po velmi nepřesvědčivém výkonu.

Tomáš Snášel (HC Frýdek - Místek): Protočili jsme dnes čtyři lajny, měli jsme v sestavě opět dvě nové tváře. V zítřejším utkání s Havířovem jsme chtěli mít družstvo více konsolidovanější. Proti Porubě tak dostal šanci širší kádr, ale hokej to byl pěkný a rychlý, líbilo se mi to.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Od začátku špatný přístup, od gólmana, přes obránce, kteří nebruslili, až po útočníky. Navíc jsme dali brzo gól, tak si asi kluci mysleli, že to půjde samo. Posledních deset minut už bylo docela normálních. Rychle zapomeňme na ten zápas a pojďme hrát svou hru. Skutečně jsme zde utrpěli vítězství.