Junioři vstoupili do nového roku vítězstvím nad Frýdkem - Místkem

08.01.2012, Adam Bagar

Po téměř měsíční pauze nastoupili junioři k dalšímu utkání své soutěže. V něm přivítali předposlední tým tabulky, hokejisty Frýdku - Místku. Porubští měli prakticky celé utkání pod kontrolou. Do vedení šli po čtrnácti minutách hry přesilovkou trefou Lukáše Kofroně. Ve druhé tercii navíc jejich hubený náskok navýšil nejprve Vladimír Rosypka a těsně před přestávkou i Martin Vidlák. Pozorná obrana v čele s Robertem Rudlem, který si na konto připsal celkem 29 úspěšných zákroků, nakonec nedovolila soupeři ani jednou skórovat. Poruba tak vstoupila do nového roku 2012 vítězstvím 3:0 nad Frýdkem - Místkem. Již v pátek čeká juniory těžký zápas na půdě vedoucího Havířova.

Liga juniorů - 25.kolo ne 8.1.13:30
HC Frýdek-Místek
Branky a nahrávky: 14. Kofroň (Baca, Kameníček), 27. Rosypka (Kameníček, Kofroň), 40. Vidlák (Kanaloš, Maček). Rozhodčí: Jeřábek J. - Poruba, Adamec. Vyloučení: 6:7, navíc Vaněk (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 94. Střely na branku: 40:29 (14:10, 15:10, 11:9). Průběh utkání: 3:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl - Axman, Jasiok, Lužný, Vrána, Baca, Dusík - Dominec, Mihal, Vaněk - Kanaloš, Vidlák, Maček - Kofroň, Kameníček, Rosypka - Odsedek.
HC Frýdek-Místek: Carbol - Blahuta, Maczurek, Kočko, Dohnal, Mičulka, Alina, Golasovský, Fiala, Majola, Mach, Kurajský, Kocurek, Bartek, Hamhalter, Ševčík.

Porubští junioři sice byli od úvodních minut aktivnějším celkem, ale žádné výrazné šance si vypracovat nedokázali. Naopak na druhé straně mohl otevřít skóre Fiala, ale při svém samostatném úniku nechal vyniknout Rudla. V první vážnější porubské příležitosti měla prsty druhá formace. Kanaloš našel při přečíslení Mačka, ale ani tomu se nepodařilo překonat Carbola.

Až v přesilové hře se domácí junioři dočkali vedoucí trefy. Na modré napřáhl Baca, jenž ještě obléká dres staršího dorostu, a Lukáš Kofroň šikovnou tečí pod horní tyč nedal frýdeckému gólmanovi žádnou šanci. Vyrovnání měl na holi Alina, při své pohledné individuální akci se prokličkoval až před Rudla, ale stopku mu vystavila lapačka domácího gólmana.

Hned v úvodu druhé tercie se Vidlák s Mačkem dostali do situace dva na jednoho, první jmenovaný však branku těsně přestřelil. Při další pěkné kombinaci nakonec napálil Vladimír Rosypka pouze horní tyč. Stejný hráč se však o několik vteřin později z podobné situace přece jen dočkal. Po přesné Kameníčkově přihrávce se trefil přesně pod horní tyč Carbolovy klece.

V dalším průběhu asi nejvíce zaujala pěstní výměna názorů mezi Mihalem a Dohnalem. Následně se na chvíli osmělili i hosté. Bartek však v dobré střelecké pozici trefil jen Rudlovu náruč. Závěr již patřil opět domácím. Nejprve vybídnul Rosypka ke skórování Kameníčka, ale prosadit se dokázal až o chvíli později Martin Vidlák. Ten zkušeně vyčkal na správný moment a střelou do protipohybu gólmana přesně k tyči skóroval.

Aktivní Rosypka spálil v úvodu třetí dvacetiminutovky další gólovou šanci. Měl před sebou již pouze ležícího Carbola, přesto branku nepochopitelně přestřelil. Gólovou radost nemohl mít ani Kanaloš, když jeho střela pouze orazítkovala levou tyč. Alespoň čestného zásahu se mohli hosté dočkat v dlouhé přesilové hře čtyři na tři. Bartek ovšem ani tentokrát na Rudla, který včas zaklapnul své betony, nevyzrál.

Když pak na jedné straně neuspěli v dalším přečíslení Vaněk s Axmanem a na druhé před brankou nevyužil množství prostoru ani Kurajský, skončilo juniorské derby Poruby s Frýdkem – Místkem 3:0. RT TORAX si tím upevnil druhou příčku a na vedoucí AZet ztrácí tři body, naopak předposledním hostům schází k záchraně již čtyři body.

Výsledky ostatních utkání 25. kola LJ - Východ:

VHK Vsetín - HC Slezan Opava 3 : 5
Hokej 2003 Šumperk - SK HS Třebíč 2 : 4
HCM Warrior Brno - HC Rožnov pod Radhoštěm 4 : 1
HC AZ Havířov - HC ZUBR Přerov 1 : 1

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Do zápasu jsme nevstoupili úplně dle mých představ. Hráči nenapadali, nehráli do těla a málo stříleli. Potom se naše hra uklidnila a byli jsme lepším celkem. Podle mě jsme podali po taktické stránce jeden z nejlepších výkonů v sezóně. Kluci hráli dobře a bojovali, za což jim musím všem poděkovat.

Tomáš Snášel (HC Frýdek - Místek): Domácí byli lepší, aktivnější, lépe bruslili a vytvářeli si šance. Také jsme měli nějaké šance, kdybychom je proměnili, tak mohl být zápas dramatičtější. Ani z těch vyložených šancí jsme góly nedali, což asi rozhodlo. Na domácích bylo vidět, že jsou v tabulce nahoře, hrají v pohodě a nejsou svázáni tím, že nesmí udělat žádnou chybu. Na nás naopak celá ta situace hodně doléhá.