Junioři v přípravě stále neporaženi, v Kravařích nadělili Frýdku-Místku desítku

14.08.2012, Adam Bagar

Porubským juniorům kravařská Buly Aréna evidentně svědčí. Již v loňské přípravě zde nasázeli Opavě devět gólů a tentokrát bylo v utkání s Frýdkem-Místkem jejich střelecké konto dokonce ještě vyšší. Přitom první polovina zápasu jasnému výsledku nenasvědčovala. Oba celky se v utkání bohatém na góly přetahovaly o vedení. Za stavu 4:4 ovšem přišla pořádná střelecká smršť RT TORAXu, který zcela převzal aktivitu a své skóre navyšoval až do konečné podoby 10:4. Hattrickem a celkem pěti kanadskými body se blýskl Vladimír Rosypka. Další duel sehrají svěřenci trenérů Petra Trojana a Romana Mrázka již ve čtvrtek na půdě slovenské extraligové Žiliny.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 14.8.16:00
HC Frýdek-Místek
10:4(3:3, 6:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Rosypka (Palkovič), 10. Rosypka (Palkovič), 19. Halla (Mihal), 21. Rosypka (Piják), 34. Maček (Kameníček, Kofroň), 35. Jasiok (Vrána, Rosypka), 38. Vícha (Jasiok, Maček), 39. Palkovič (Jasiok, Rosypka), 39. Kofroň (Kameníček, Maček), 45. Kofroň (Kameníček, Franek) – 6. Kurajský (Jakubowski, Veselský), 11. Mamula (Beinstein), 16. Bártek (Vančo), 29. Golasovský. Rozhodčí: Jeřábek J., Pelc. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 49:28 (12:12, 24:8, 13:8). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 10:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Lesák – Lužný, Franek, Vrána, Jasiok, Chamrád, Soukal, Juřík – Maček, Kameníček, Kofroň – Piják, Palkovič, Rosypka – Pobuta, Mihal, Halla – Wolný, Vícha.
HC Frýdek-Místek: Třeštík (31. Horvath) – Golasovský, Blažek, Vančo, Veselský, Beinstein, Flégr, Mičulka, Fiala, Mamula, Kurajský, Jakubowski, Bártek, Čahoj, Vacula, Ručka, Czylog, Alina, Ďuriček.

Po opatrném úvodu se rázem úvodní tercie změnila v přestřelku jako na divokém západě. Jakubowski našel výborně u druhé tyče Denise Kurajského a ten přesnou přízemní střelou otevřel bohatý střelecký účet zápasu. Poruba bleskově srovnala poté, co Vladimír Rosypka zkušeně vykoupal bezmocného Třeštíka. O další tři minuty byl opět v hlavní roli Vladimír Rosypka. Ten si vybruslil do dobré střelecké pozice a zakončil přesně ke vzdálenější tyči.

Frýdek-Místek se dočkal srovnání rovněž velmi rychle. V přesilové hře dorážel na brankovišti Jan Mamula. Porubská obrana hořela v první periodě jako papír a Frýdečtí toho dokázali využívat. Přemysl Bártek zůstal nehlídán u pravé tyče a měl dostatek času na přesné zakončení. RT TORAX stačil ještě do přestávky srovnat krok. V přečíslení našel Mihal přesnou přihrávkou Jiřího Hallu a ten zamířil přesně k pravé tyči.

Druhá třetina byla na góly ještě bohatší. Hned v jejím úvodu prokázal svůj důraz na brankovišti Vladimír Rosypka a na světě byl hattrick. Na led tak mohly začít létat čepice. Porubští začali mít velkou převahu, ale další gól ne a ne přijít. Naopak na druhé straně se Frýdek-Místek radoval po střele Filipa Golasovského. Ta zapadla přes chumel hráčů až za Lesáka.

Ostravané šli opět do vedení po pěkně sehrané akci první formace. Na jejím konci suverénně zakončoval David Maček. V přesilové hře se dočkali dalšího gólu. Okamžitě po buly šel puk na modrou na Robina Jasioka a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. RT TORAX byl při chuti a zápas se v těchto chvílích měnil spíše v jeho exhibici.

Po další Jasiokově střele od modré dokázal touš šikovně u pravé tyče ztečovat do branky Jan Vícha. Za pouhých dvacet vteřin musel lovit Horvath další kotouč ze své branky. Na brankovišti si tentokrát počínal důrazně Vojtěch Palkovič. Frýdek-Místek byl v těchto minutách zralý na ručník a za dalších necelých čtyřicet vteřin přidal již devátou trefu Lukáš Kofroň, jenž pouze doklepával puk do poloprázdné svatyně.

Lukáš Kofroň si připsal také jubilejní desátý zásah do černého. Jeho nepříliš povedenou střelu Horvath propustil až za brankovou čáru. V dalších minutách již tempo hry upadlo a čekalo se víceméně na závěrečnou sirénu. Ze sedaček zvedl diváky snad jen Vaculův nesportovní výstup, který schytal několika ranami Mihal. Frýdecký útočník tak zamířil předčasně do sprch. Poruba si z neutrální kravařské půdy odvezla vysoké vítězství 10:4.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Rozhodně bych toto vítězství nepřeceňoval, protože soupeř šel do utkání z plného tréninku. Ráno byl na ledě, následně ještě měl trénink na suchu, takže jsem nevěřil, že by mohl vydržet celý zápas. To se nakonec i potvrdilo, protože v první polovině s námi držel alespoň střelecky krok. Ve druhé polovině, kdy vystřídali gólmana, nám začaly branky padat. Konečně jsme se alespoň střelecky prosadili, ale ke spokojenosti je pořád daleko, stále je na hře co zlepšovat. Černou kaňkou utkání je zranění Vojtěcha Palkoviče.

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek): Bylo vidět, že Poruba je daleko před námi, takže máme co dohánět. Měli jsme velké mezery v obranné činnosti. Až se nám uzdraví někteří obránci, tak snad to bude vypadat lépe. Každopádně soupeř byl po celý zápas jasně lepší. Myslím si, že se utkání příliš nepovedlo všem gólmanům a proto má ten konečný výsledek podobu 10:4.