Junioři statečně vzdorovali Vítkovicím, ty v Porubě potvrdily svou kvalitu

21.08.2012, Adam Bagar

Porubští junioři poprvé v přípravě padli. Na jejich led totiž zavítal vítkovický soubor trenéra Jakuba Petra. Rozdíl mezi oběma soutěžemi je znatelný a tak RT TORAX příliš nemohl pomýšlet na úspěch. Vítkovice si od úvodních minut vytvářely převahu, ale na houževnatého soupeře dokázaly poprvé vyzrát až po jedenácti minutách hry. Hráči v modrých dresech nadále určovali tempo hry a postupně své vedení navyšovali. Až ve třetí třetině domácí dokázali snížit zásluhou Pavla Pobuty. Branka porubským juniorům očividně pomohla a v poslední periodě byla dokonce k vidění vyrovnaná partie. Porubští sice podlehli Vítkovicím 1:6, ale ostudu rozhodně neudělali.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 21.8.14:30
HC Vítkovice Ridera
1:6(0:2, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 43. Pobuta – 11. Tomi (Blahuta), 13. Hudeček (Tomi), 24. Král (Janček), 26. Pasker (Deutsch, Štencel), 40. Blahuta (Tomi), 58. Slováček (Blahuta). Rozhodčí: Šír – Janda L., Moravec. Vyloučení: 5:4, navíc Dusík (POR) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 133. Střely na branku: 17:44 (3:18, 6:18, 8:8). Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina – Dusík, Franek, Vrána, Jasiok, Chamrád, Baca – Maček, Kameníček, Kofroň (21. Pelech, 41. Pobuta) – Piják, Mihal, Rosypka – Kaleta, Wolný, Halla.
HC Vítkovice Ridera: Svoboda – Hawlík, Jonáš, Deutsch, Štencel, Cabák, Černín, Charvát, Ryška – Tomi, Hudeček, Blahuta – Richter, Česlík, Slováček – Král, Kysučan, Pasker – Janček, Blažko.

Vítkovice vstoupily do utkání aktivně a Dominik Hlavina se měl od prvních minut co ohánět. Vojtěch Tomi dostal puk do strany, ale střelou z první ještě porubského gólmana nepřekonal. To se mu povedlo až po přesné Blahutově přihrávce před branku a následné bekhendové střele k pravé tyči. RT TORAX si následně pomáhal fauly a toho dokázal extraligový celek využít.

Česlíkova tvrdá střela ještě skončila na boční tyči, ale následně Tomi našel před brankou volného Jana Hudečka a ten se k tyči střelou z první nemýlil. Také v dalších minutách se hrálo před porubskou brankou, ale srdnatě hrající domácí už soupeře do dalších vyložených šancí nepustili.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky předvedly Vítkovice pěknou rychlou akci s gólovým koncem. Janček na jejím konci našel Tomáše Krále a Hlavina byl již potřetí prostřelen. Tvrdou střelou od modré se o chvíli později prezentoval Jonáš, ale porubský gólman tentokrát vymrštil svou lapačku. Také čtvrtý gól v podání týmu Jakuba Petra byl oku lahodící. Střílenou přihrávku Deutsche dokázal před Hlavinou šikovně ztečovat do branky Jan Pasker.

Vítkovice mohly svůj luxusní náskok několikrát navýšit. V oslabení unikal na branku Tomi, ale Hlavina jej dokázal výborně vychytat. Česlík a Jonáš následně ztroskotali až na tyči a uspět nedokázal po individuálním průniku obranou ani Král. Až v závěru druhé třetiny porubská obrana zapomněla u tyče na nekrytého Martina Blahutu a ten pohotově zasunul touš za brankovou čáru.

V závěrečné dvacetiminutovce se Poruba stále častěji osmělovala. Pavel Pobuta se dostal až za vítkovickou obranu a střelou mezi Svobodovy betony snížil stav. O několik vteřin později měl stejný hráč společně s Kameníčkem na holi další gól, ale tentokrát už vítkovický gólman vytáhl dva kvalitní zákroky. Do další dobré šance se probíjel Kameníček, ale byl v poslední možnou chvíli faulován. V přesilovce toho ovšem RT TORAX příliš nepředvedl.

Až v závěru třetiny zařadily Vítkovice opět na vyšší rychlostní stupeň a hned se dočkaly šesté trefy. Agilní Blahuta poslal kotouč do prostoru kruhu na volného Ondřeje Slováčka, který se z první trefil naprosto přesně. Pár vteřin před závěrečnou sirénou hosté dosáhli ještě jedné branky, ale ta byla dosažena až po odpískání a tudíž ji nemohl hlavní rozhodčí Šír uznat. Poruba podlehla Vítkovicím zaslouženě 1:6.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Jenom více takových utkání s tak silnými soupeři. Tady se ukázal rozdíl mezi extraligou a ligou. První dvě třetiny jsme tahali za kratší konec provazu, ale ve třetí třetině jsme místy soupeře i přehrávali a odehráli jsme ji velmi slušně. Markantní rozdíl je v tom, že když jsme udělali chybu, tak ji soupeř okamžitě dokázal potrestat, což my neumíme. Dali jsme sice jeden gól, ale měli jsme tam šance i na další. O výsledek v tomto utkání vůbec nešlo. Jsem moc rád, že jsme si zahráli s kvalitním soupeřem, který má ve svém kádru řadu reprezentantů v několika věkových kategoriích a patří k nejlepším týmům v republice. Musím říci, že jsme ostudu určitě neudělali.

Jaroslav Miksa (HC Vítkovice Steel): Z naší strany byly první dvě třetiny dobré, ale ve třetí třetině jsme již neměli patřičné nasazení, protože hráči vnímali větší rozdíl ve skóre. Poruba ji s námi odehrála vyrovnaně. Ukázalo nám to u některých hráčů možnosti, které mají a pokud jsme se ještě rozhodovali mezi těmi, kteří půjdou někam jinam a těmi, co tady zůstanou, tak nám to ukázalo přednosti nebo naopak nedostatky daných hráčů, takže utkání svůj účel splnilo.