Junioři slibně rozehraný zápas do vítězného konce nedotáhli, Slavii podlehli 2:4

17.11.2022, Eva Suchánková

Den studenstva se nesl v hokejovém duchu. Do RT TORAX ARENY, v rámci patnáctého kola Ligy juniorů, dorazili junioři pražské Slavie. Pro oba celky se jednalo o první zápas po reprezentační přestávce.

Liga juniorů - 15.kolo čt 17.11.16:30
2:4(2:1, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Gnap (Moravec), 8. Dráb (Stejskal), 9. Hlaváč (Halata, Elze), 47. Šachl (Tichý, Dráb), 58. Kvasnička (Vosmík, Skoupý), 60. Hrdlička (Stejskal, Skoupý). Rozhodčí: Kapitanov – Klimek, Peluha. Diváci: 100. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 24:48. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Fišara, Černý, Falhar, Řepa, Hlaváč, Ševčuk – Elze, Koudelný, Šrubař, Gnap, Chovanec, Moravec, Skřipčák, Jánoš, Konečný, Halata, Stasjuk, Prokeš.
HC Slavia Praha: Hodic – Hrdlička, Málek, Stejskal, Kříženecký, Kluch, Hron, Dráb – Holanik, Dobner, Hasman, Šachl, Fibigr, Tichý, Jokl, Skoupý, Kvasnička, Vosmík.

Gólový účet zápasu otevřel v 7. minutě domácí útočník René Gnap. Pražané na odpověď příliš dlouho nečekali, Jakub Dráb svou střelou srovnal stav utkání. Skóre 1:1 však vydrželo na tabuli pouhých 35 sekund. Domácí tým dostal na dlouhou dobu do vedení Filip Hlaváč.

Ve druhé třetině nebyl k vidění jediný gól, a tak se nesla čistě v duchu vyloučení. Oběma týmům se naskytla možnost dvou přesilových her, žádná z nich ale nebyla využita.

Třetí perioda přinesla zvrat. Nejenže Slavie, díky Petru Šachlovi srovnala náskok Porubanů, ale dokonce, po dělovce Matěje Kvasničky, otočila stav utkání. Své vedení ještě dokázala potvrdit, když krátce před koncem překonal chytajícího Slíže Jakub Hrdlička. Porubští mladíci doma padli 2:4.