Junioři slaví již pátou výhru v řadě! V neděli porazili brněnskou Techniku 6:4

včera, Eva Suchánková

V neděli 20. října vyjeli porubští junioři na led brněnské Techniky. Ačkoli se velmi rychle dostali do vedení domácí, Porubané se nenechali zastrašit a do konce utkání si zvládli vytvořit dvougólový náskok, který jim zařídil jasné tříbodové vítězství. Aktuálně se tak junioři drží na 3. příčce tabulky východní skupiny Ligy juniorů a na první Šumperk ztrácí pouze 2 body.

Liga juniorů - 11.kolo ne 20.10.12:00
Technika Hockey Brno
Branky a nahrávky: 2. Balog (Smrž, Mráček), 4. Sladký (Urbánek, Nekrasov), 18. Nekrasov (Urbánek, Sladký), 33. Sladký (Svoboda) – 12. Sobol (Hansel, Indrst), 13. Bobok (Koida, Dragon), 24. Dietrich, 39. Indrst (Graněčný), 43. Graněčný (Šrubař), 45. Hansel (Sobol). Rozhodčí: Jan Pavel — Tomáš Kociňák, David Holub. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Průběh zápasu: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:6.
Technika Hockey Brno: Sekanina – Mráček, Svoboda, Pohanka, Navrátil, Čaňo, Hrabinec, Vasyliev, Kadaňka – Mráz, Balog, Smrž, Večerka, Nekrasov, Čermák, Urbánek, Frimel, Straka, Šulla, Sladký
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček – Bodnar, Kalužík, Veselý, Dragon, Pavlíček, Janeček, Valouch – Graněčný, Bobok, Chromišin, P. Sobol, Šrubař, Zapletal, Hansel, Indrst, Koida, Vehovský, Dietrich, Matějka

Již 2. minuta patřila úvodní brance Marka Baloga, jenž otevřel skóre, a poslal tak Techniku do vedení. Ani Jindřich Sladký příliš dlouho neotálel a díky jeho přesné střele svítil na tabuli stav 2:0. Porubané se však nezdávali a během 19 sekund vsítili hned 2 góly. Nejprve využil početní výhodu Petr Sobol, vzápětí pak došlo ke srovnání z hole Tomáše Boboka. Porubští se však do konce první třetiny nechali dvakrát vyloučit, a nabídli tak domácím dvojí přesilovou hru. Brněnským se ji podařilo využít a navýšili zásluhou Platona Nekrasova.

Porubané bojovali tvrdě a nechtěli Brnu nic nechat. A tak na začátku druhé periody rozjásal svou střídačku Vít Dietrich, poté co poslal puk mezi tři tyče a zajistil opět nerozhodný stav. Ovšem Technika znovu dokázala navýšit. Svůj druhý gól v zápase poslal za záda Marečka Sladký. Hostující ale stihli do sirény znovu srovnat, když se prosadil Jakub Indrst.

Poslední část utkání pak patřila pouze Porubanům. Góly však padaly pouze na začátku. Vojtěch Graněčnýnavýšil na 5:4. Konečný stav utkání pak zajistila střela Tomáše Hansela. Snaha o následné srovnání ze strany domácích již byla zbytečná, protože pevnou porubskou obranu a skvěle chytajícího Marečka již nikdo nedokázal překonat.

Dnes v 17:30 | Muži
Piráti Chomutov