Junioři si neporadili s Přerovem, skórovat dokázali až na konci utkání

27.08.2024, Eva Suchánková

V úterý 27. srpna odehráli porubští mladíci na domácí půdě zápas s Přerovem. Hostující tým měl přesnou mušku již od začátku, a tak si odvezl zasloužené vítězství.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 27.8.18:00
HC ZUBR Přerov
1:4(0:2, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 57. P. Sobol (Dragon) – 15. Škňouřil (Mozr), 19. Kolařík (Hanák, Dobřecký), 23. Dobša (Škňouřil), 24. Kuchta (Šišák, Hlávka). Rozhodčí: Koziol - M. Hlavatý, V. Tošenovjan. Vyloučení: 3:4, . Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: S. Sobol (40. Bernard) – Telnov, Kalužík, Valouch, Bodnár, Korbel, Dragon, Pavlíček – Koida, Bobok, Khromyshyn, T. Vehovský, Hansel, Šrubař, Indrst, P. Sobol, Foltýn, Matějka, Graněčný, Veselý, Václavek, Neuwirt
HC ZUBR Přerov: Ryšavý – Šišák, Pala, Škňouřil, Mozr, Jarmara, Mráček, Polame – Hlávka, Ozollapa, Matl, Kolařík, Dobřecký, Hanák, Kuchta, Nášel, Koudela, Dobša, Netopil, Frnka

Skóre otevřel v 15. minutě hostující útočník Matěj Škňouřil, jenž se trefil po nahrávce Mozra. Přerov dál pokračoval ve své aktivitě a ještě před koncem první třetiny přidal po skvělé souhře druhý gól Ondřej Kolařík.

Druhá perioda se nesla v podobném duchu. Již na jejím začátku zvyšoval na 3:0 Rauls Ozollapa. Jen o minutu později se pak Zubři prosadili znovu z hole Tobiáše Kuchty. To však bylo až do konce zápasu ze strany Přerova vše, a řada tak přišla na domácí.

Porubané se snažili najít odpověď na přerovskou ofenzivu, ale jejich pokusy narážely na dobře organizovanou obranu hostů. Až v samotném závěru utkání se jim podařilo alespoň kosmeticky upravit skóre. Po přihrávce Dragona pálil k pravé tyči Petr Sobol, přičemž hostující gólman neměl ani ponětí, že puk prošel do brány. Více se jim však stav zápasu změnit nepodařil, a hosté tak odjeli s vítězstvím 4:1.