Junioři přestříleli Jihlavu a vezou z Vysočiny tři body

06.01.2008, Vladimír Vronka, Pavel Zeman

Junioři Sarezy zajížděli na led beznadějně poslední Jihlavy s cílem vybojovat důležité tři body. Ostrava se ujala vedení v 6. minutě, ale domácí do konce třetiny dokázali vývoj utkání otočit. V prostřední části otočili stav utkání ostravští mladíci, do kabin šli za stavu 2:3. Ve třetí třetině postupně navyšovali skóre až na 2:7, na čemž měl velkou zásluhu Radovan Vajda, který zaznamenal hattrick. Jihlavští dokázali v 60. minutě využít ostravské nekoncentrovanosti a snížili na konečných 4:7.

- 33.kolo ne 6.1.14:00
HC Dukla Jihlava
4:7(2:1, 0:2, 2:4)
Branky a nahrávky: 7. Pometlo (Dzurik), 14. Komůrka (Posmyk, Dvořák), 60. Man (Pometlo), 60. Dzurik (Pometlo) - 6. Vajda (Jelšík), 28. Bartoš (Mocek, Měkýš), 30. Mocek (Mikula, Falter), 45. Mikula (Bartoš, Mocek), 53. Mikula (Mocek, Bartoš), 55. Vajda (Jelšík), 58. Vajda (Jelšík). Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Pospíšil. Vyloučení: 5:4, navíc Svoboda (JIH - trenér) 5 + do konce utkání - Černák (SAR) 5 + do konce utkání. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 26:42. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:7, 4:7.
HC Dukla Jihlava: Tábor - Pekárek, Rosendorf, Cirhan, Hájek, Posmyk - Šaršok, Komůrka, Dvořák - Man, Pometlo, Dzurik - Malina, Novák, Vacek
HC Sareza Ostrava: Gleich - Falter, Měkýš, Černák, Pindur, Poláček, Tomis - Bartoš, Mocek, Mikula - Ciupa, Bartošek, Široký - Řezáč, Jelšík, Vajda - Kotala

Utkání dvou týmů ze spodku extraligové tabulky začalo s dvacetiminutovým zpožděním. Ostravští hráči totiž museli řešit problémy s prošlými registračními průkazy.

V 6. minutě využil Radovan Vajda zaváhání domácího Komůrky na modré čáře a bekhendovým blafákem dostal hosty do vedení - 1:0. Kdo čekal, že se po inkasované brance domácí položí, musel být překvapen. Byli to právě jihlavští hráči, kteří diktovali tempo po zbytek první části. Na začátku 7. minuty Tomáš Dzurik unikl po pravém křídle. Jeho střelu stačil ještě brankář Gleich zlikvidovat, ale na prudkou ránu, z druhé vlny si sjíždějícího, Adama Pometla byl krátký - 1:1. Ostrava se nevyvarovala zbytečných faulů a po zásluze za to pykala. Výhodu jednoho muže v poli využil Jakub Komůrka, který perfektní střelou zápěstí z prostoru mezi kruhy vymetl pavučinku - 2:1.

V polovině první třetiny mohl navýšit jihlavské vedení Jiří Man. Jeho solidní akci zastavili ostravští obránci centimetr před brankovou čárou. V 13. minutě zívala po pěkném ťukecu Komůrky s Dzurikem na prvně jmenovaného prázdná klec. Komůrkovi však puk nešťastně sjel z hole. V závěru první dvacetiminutovky zahrozil Ivo Mocek, ale jeho zakončení akce 3 na 2 zastavil levý beton tábora.

V druhé třetině se Ostravští rozhodli trestat nedisciplinovanost jihlavských juniorů. Vyloučení Tomáše Dzurika využil Martin Bartoš, který neunáhlil a počkal si, až jeho spoluhráči vytvoří před brankou Tábora velký chumel. Následné nahození od modré čáry jihlavský gólman uviděl až v síti. – 2:2. Za zbytečné držení soupeře byl ve 29. minutě vykázán Adam Pometlo a i tuto početní výhodu domácí nepřežili bez úhony. Jihlavští beci nedokázali odstavit Ivo Mocka pryč z prostoru před brankovištěm a ten se jim za to pomstil brankou, kterou poslal Ostravu znovu do vedení – 2:3.

Dvě vteřiny před sirénou neunesl Petr Svoboda sporný výrok rozhodčího a za nemístné poznámky byl vykázán ze střídačky. Jako nechtěný bonus obdržel v takovéto situaci málokdy vídaný pětiminutový trest.

Dukla srdnatě bojovala v dlouhém oslabení, ale přeci jen nevydržela. Ondrej Mikula využil skvostné křižné nahrávky od Martina Bartoše a do prázdné brány zametl kotouč - 2:4. Hosty definitivně uklidnily branky Mikuly a Vajdy - 2:6. Z vyrovnaného střetnutí se náhle zrodila exhibice, která vygradovala hattrickovým gólem z hokejky Radovana Vajdy - 2:7. Domácí ale nesložili zbraně a dvě přesné nahrávky Adama Pometla zužitkovali Jíří Man a po něm Tomáš Dzurik. Konečný stav utkání byl tedy 4:7.