Junioři předvedli vlažný výkon, ale i tak porazili Uničov vysokou výhrou

07.11.2014, Kateřina Juříková

Poruba na svém ledě přivítala Uničov, který prozatím okupuje osmou příčku v ligové tabulce. Zápas byl velice hektický. Sice domácí ovládali hru, ale nebylo to ono. Proti slabšímu soupeři se vždy hraje dobře, ale občas se nechce projevit tu správnou sílu mužstva a to právě předvedli domácí. Uničov se po celou dobu utkání pokoušel překonat Richarda Šrámka, což se nakonec i povedlo a ve třetí třetině hosté porubskému gólmanovi smazali čisté konto. Martin Molnár z Uničova ovšem musel ze své klece lovit kotouč celkem sedmkrát. Po dvou brankách dali Martin Havránek a Denis Brnčál a další přidali Radek Bartoň, Patrik Gola a kapitán Jakub Baca. Příští utkání sehrají junioři 8.11. na ledě Vsetína.

Liga juniorů - 16.kolo pá 7.11.17:00
HC Uničov
7:1(3:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 9. Baca (Brnčál, Csomor), 16. Havránek (Fibrich, Schwarz), 20. Bartoň (Schwarz, Gálik), 38. Brnčál, 44. Gola P. (Pobuta, Smrčka), 50. Havránek (Mládek), 51. Brnčál (Csomor, Bartoň) – 49. Hromádka P. (Vrána). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek – Gola P. Pobuta, Gola R., Baca, Štěpán, Schwarz, Csomor, Gálik, Brnčál, Fibrich, Rataj, Bartoň, Mládek, Smrčka, Holaň, Soukal, Havránek, Kropka
HC Uničov: Molnár – Pasterek, Groer, Hromádka P., Hromádka D., Kubíček, Hubáček, Evják, Vrána, Kolařík, Hodulák, Gatěk, Nedopil, Janík, Wind

První třetina byla zcela v režii domácího mužstva. Poruba neustále tlačila svého soupeře k Molnárovi, který se musel ustavičně ohlížet, zda někde nečeká některý z porubských hráčů na svou příležitost skórovat. Uničov se sice také pokoušel dostat se k porubskému gólmanovi Šrámkovi, ale jeho pokusy byly marné. I když se občas hosté do útočného pásma dostali, neměli příležitost si vystřelit, neboť jim domácí téměř pokaždé puk vzali.

Domácím se podařilo vsítit v první části celkem třikrát. První branku vstřelil v deváté minutě Jakub Baca. Druhý parádní gól z velké dálky vstřelil Martin Havránek a ke konci třetiny skóroval také Radek Bartoň.

Ačkoliv se Uničov ve druhé části snažil protlačit se před Šrámka, stále se mu to nedařilo. Poruba však také zvolnila a dlouhou dobu trvalo, než se opět útočníci domácích prosadili. Chaotická hra plná osobních soubojů se projevovala na výsledku čím dál víc. Domácí ani hosté nemohli najít kloudnou cestu k bráně natož ke střelám. Teprve tři minuty před koncem se Denis Brnčál naštval a když se k němu puk dostal z rohu kluziště, neváhal a okamžitě vypálil z mezikruží tak prudkou střelu, že sám Molnár byl šokován, s jakou rychlostí se za jeho záda kotouč dostal.

Ve třetí části už Uničov ztrácel nervy a přitvrdil v osobních soubojích. Nejeden hráč hostí si tak zahrál na ledě i pinball mezi hráči, kdy narážel od jednoho ke druhému, aby vyprovokoval nějaký souboj. Domácí si napravili reputaci a znovu nasázeli tři branky. O jednu se postaral Patrik Gola, ovšem několik minut po Golově brance se poprvé a naposled trefil Uničov. Šrámkovo doposud čisté konto smazal Petr hromádka. Po něm stav navýšil opět Martin Havránek a poslední branku utkání vstřelil Denis Brnčál. Uničov již neměl žádnou šanci stav dotáhnout a podlehl tak Porubě 7:1.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že jsme k zápasu přistoupili hodně vlažně, i když jsme se snažili hráče burcovat. Nebylo to to, co umíme. Můžeme být spokojeni s výsledkem, ale ne s předvedenou hrou.

Martin Palinek (HC Uničov): Bohužel nemáme takový tým na to, abychom mohli hrát proti mužstvu jako je Poruba. Samozřejmě jsme to věděli už na začátku sezony, že máme mladé kluky od nás z Uničova, které jsme doplnili o kluky, kteří se neprosadili v jiných klubech, takže musíme hrát s tím, co máme. Poruba byla jednoznačně nad naše síly, ale myslím si, že jsme mohli uhrát i slušnější výsledek, ale bohužel.