Junioři opět nepoznali chuť vítězství

05.10.2005, Jan Škarpa

Junioři Sarezy nastoupili v úterý k dalšímu utkání juniorské extraligy, tentokráte v Brně, proti domácímu Ytongu, který se po zániku týmu mužů soustředí pouze na mládežnický hokej. Po dvou vyrovnaných třetinách domácí udeřili a v závěrečné části nastříleli našemu celku 4 branky a tak Sareza opět prohrála, tentokrát v poměru 6:3. Junioři tak zůstávají i po 10. kole bez výhry.

- 10.kolo po 3.10.17:00
HC Ytong Brno
6:3(2:0, 0:3, 4:0)
Branky a nahrávky: 7. Šůrek (Obdržálek), 14. Kučera (Hudcovský), 43. Dej, 44. Obdržálek (Šůrek, Kučera), 56. Vrba (Půček, Rusek), 57. Šůrek (Kučera, Obdržálek) – 29. Janečka (Dostál), 31. Janečka, 39. Dostál (Jelšík). Vyloučení: 1:4. Diváci: 138. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 6:3.
HC Ytong Brno: Švaříček (od 39. Eršek) – Ekl, ‚Žalud, Černý, Václavovi, Florian, Burzík, Bačák – Šůrek, Kozárek, Vrba, Lojek, Dej, Kučera, Obdržálek, Hudcovský, Štěpánek, Sokolovský, Němec, Půček, Rusek.
HC Sareza Ostrava: Picek – Blaško, Rambousek, Bezouška, Mocek, Mlčák, Bílý, Němec, Vajda – Csoka, Dostál, Janečka, Hanke, Dušek, Janata, Minařík, Belanec, Jelšík, Kastlík, Bacul.

Do utkání vstoupili lépe domácí, jako první Picka vyzkoušel Dej. Hráči Sarezy chtěli dokázat, že do Brna nepřijeli na výlet a tak po chvíli kontrovali střelou Janečky do betonů, po něm chtěl Švarčíka překonat i Dostál. V probíhající páté minutě nejprve tvrdě pálil Hudcovský aby se poté do šance probojovával Dušek. To již se ale domácí hráči Ytongu gólově osmělili, střelou z mezikruží rozsvítil červené světlo za Pickem Šůrek. Na světelné tabuli svítil čas 6:08. Domácí byli po gólu aktivnější, hráči Sarezy se těžce dostávali do šancí, domácí je přehrávali. Střelecké štěstí pokoušel Lojek, po střele Vrby před dotírajícím Šůrkem zachraňoval Picek. Picek však na vše nestačil a tak se opět měnilo skóre, ve 14. minutě zvyšoval na 2:0 Kučera. O chvíli později mohl ještě zvýšit Štěpánek, ale Picek jeho střelu vyrazil do ochranné sítě. Snížit se pokoušel v 15. minutě Jelšík, jeho svižná rána ale skončila pouze na vyrážečce brněnského brankáře. O minutu později zatápěli domácím Minařík s Duškem a Kasalíkem, snížit se jim ale nepodařilo. V závěru třetiny měli domácí ještě šanci přesilové hry, tu však nevyužili. Do šaten odcházeli domácí s náskokem dvou gólů.

Do druhé části vstoupili hráči Sarezy jako vyměnění a již ve 22. minutě se mohli radovat z gólu. Střelu Duška směřující za záda Švarčíka ale na poslední chvíli odvrátil Půček. O chvíli později tvrdě pálil Mocek. Domácím se naskytl v 25. minutě únik 3 na 1, Štěpánek však trochu sobecky řešil tuto situaci střelou. Minutu nato se tvrdě pálil do přilby Picka Rusek. O chvíli později se již radovali hráči Sarezy z gólu. Po střele Dostála se k puku dostal Janečka a doklepl puk za záda brankáře Ytongu. Sarezu gól nabudil, Belanec však ležící brankáře nepřekonal. To Janečka byl v 31. minutě opět úspěšný. Od modré čáry si sjel až k brankáři a své sólo zakončil vyrovnávací brankou. Sareza docela domácí přehrávala, do další šance se dostal Belanec, který byl sám před brankou, ale gól mu nebyl souzen. V čase 28:36 se prosadil kapitán Sarezy, Dostál, když dotlačil puk za záda Švarčíka. Domácí poté vyměnili gólmana, do brány se postavil Eršek.

Do závěrečné části vlétli domácí jako blesk a již po třech minutách bylo srovnáno. Šťastným gólem se o to postaral Dej, který v pádu jen tak nahodil puk na bránu a k překvapení všech přítomných byl úspěšný. Hráči Sarezy se ani nestačili vzpamatovat ze ztráty vedení a již prohrávali. Po 22 sekundách od vyrovnávací branky vsítil vedoucí gól Obdržálek. Junioři Sarezy se snažili co nejrychleji vyrovnat, Hanke ani Belanec však neuspěli. V 52. minutě se puk záhadně odrazil, od mantinelu se dostal před bránu, kde se jej zmocnil Minařík. Ten však Erška v brance domácích ani na dvakrát nepřekonal. Sareza měla více šancí, ale oproti domácím, kteří se již soustředili na brejky je nevyužívala. K jednomu z úniku se dostali domácí v 56. minutě po nedorozumění obránců Mocka s Bílým v útočném pásmu. Vrba svůj samostatný únik takřka přes cel hřiště proměnil. Gólovou tečku za utkáním udělal svou druhou brankou v utkání Šourek. Domácí měli v závěru ještě možnost přesilové hry 5 na 3, kterou nevyužili a Sareza prohrála s Ytongem 6:3.