Junioři odehráli druhý zápas ve dvou dnech, zdolali Opavu

10.08.2012, Adam Bagar

Porubští junioři sehráli po čtvrteční cenné remíze s Žilinou další přípravný mač. V něm hostili nedalekou Opavu. Utkání příliš kvalitní podívané nenabídlo. RT TORAX šel do vedení zásluhou novice Lukáše Pijáka, který se trefil hned dvakrát, ale Slezan dokázal najít rychlou odpověď. Po druhé tercii dokonce odcházeli Porubští s náskokem dvou gólů a zdálo se, že je rozhodnuto, jenže Opava v poslední třetině kousala a sahala po remíze. Tu odmítl až dvě minuty před koncem další nováček v porubském dresu Jiří Halla. Poruba tak zdolala Opavu těsně 5:4. Již čtyři kanadské body nasbíral v přípravě Dalibor Mihal. Další utkání sehraje juniorka v úterý, to se na ledě kravařské Buly Arény střetne s Frýdkem-Místkem.

Přípravné zápasy juniorů - přát. pá 10.8.16:30
Hokejový klub Opava
5:4(1:1, 2:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 11. Piják (Rosypka), 34. Franek (Maček, Kameníček), 37. Mihal (Pobuta), 48. Piják (Rosypka, Lužný), 58. Halla (Mihal, Chamrád) – 16. Gulda (Chvěja), 45. Trčka (Otipka, Bendík), 46. Cios (Gulda), 54. Trčka (Otipka). Rozhodčí: Jeřábek J. – Chamrád, Řezáč. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 97. Střely na branku: 44:34 (12:12, 16:11, 16:11). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček M. – Dusík, Franek, Vrána, Lužný, Chamrád, Soukal, Masarovič, Juřík – Maček D., Kameníček, Kofroň – Piják, Palkovič, Rosypka – Pobuta, Mihal, Halla – Lukašík, Wolný, Vícha.
Hokejový klub Opava: Kober – Hájek, Chvěja, Rohovský, Bendík, Havlíček, Vaněk, Trčka, Otipka, Gulda, Březina, Harazim, Ježek, Cios, Juran, Boubeníček.

Začátek duelu příliš zajímavou podívanou nenabídl. Slezan si počínal přece jen postupem času aktivněji. V situaci dva na jednoho dostal puk Harazim, ale ohrozit Mačka nedokázal a porubskou klec těsně minul. RT TORAX se otřepal a dokonce šel po první vážnější akci do vedení. Rosypka našel před brankou elegantní nahrávkou Lukáše Pijáka a ten již neměl problém sklepnout touš do sítě.

Vyrovnání měl na holi Březina, na dobře chytajícího Mačka však ještě nevyzrál. Opavští se dočkali až poté, co domácí hokejisté špatně střídali. U tyče zůstal nehlídaný Denis Gulda a přesnou střelou nedal Mačkovi žádnou šanci. O dvě minuty později vznikla zajímavá situace, po které muselo být doma u Chamrádů veselo. Junior totiž vstřelil gól, ale senior odpískal velice těsný offside.

RT TORAX měl lepší vstup do druhé tercie. V oslabení nejprve ujížděli v situaci dva na jednoho Piják s Rosypkou a o chvíli později prokličkoval Kameníček celým kluzištěm, ale potvrdil svou střeleckou smůlu. Následně převzala aktivitu opět Opava. Při jednom ze závarů se už její hráči radovali z gólu, ale puk zůstal těsně před brankovou čarou. V podobné situaci Březina s Otipkou zahodili své šance a trefit odkrytou svatyni nedokázal ani Gulda.

Každý chvilku tahal pilku, po opavském tlaku si naopak převahu vytvořila Poruba. Kofroň ještě před Koberem neuspěl, ale akce pokračovala a Michal Franek napřáhl v prostoru pravého kruhu a trefil se naprosto přesně. Domácí udeřili dokonce i ve vlastním oslabení. Unikající Pobuta byl podražen a následovalo by pravděpodobně trestné střílení, ale to odmítl na brankovišti dorážející Dalibor Mihal. V dalším brejku poté neuspěl Rosypka.

V úvodu třetí periody měl Slezan po dvou zbytečných faulech k dispozici přesilovku pět na tři. Marek Trčka zůstal sám mezi kruhy a trefil se přesně k levé tyči Mačkovy branky. Za další minutu bylo porubské vedení již minulostí. Nikolas Cios zůstal zcela sám na brankovišti a neměl problém doklepnout puk do sítě. Začínalo se tak prakticky znovu.

Také Porubě nabídl sudí Jeřábek dlouhou přesilovku pět na tři. Rosypka našel před Koberem výborně Lukáše Pijáka a ten jen změnil směr puku a zamířil přesně do volného místa u tyče. Slezanu zařídil vyrovnání přesnou ranou pod horní tyč Marek Trčka. Poslední slovo ovšem měli domácí. V přesilové hře dorážel Mihalovu střelu za bezmocného Kobera Jiří Halla. Opava to ještě zkusila v závěru bez brankáře, ale na vyrovnání nedosáhla. Porubští junioři si na konto připsali vítězství 5:4.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Opět jsme doplatili na neproměňování šancí. Za stavu 3:1, kdy jsme měli zápas pod kontrolou, se nám nepodařilo skóre navýšit. Ve třetí třetině pak soupeř využil našich zbytečných faulů a dokázal vyrovnat. Naštěstí jsme také využili dvě přesilovky a dovedli utkání do vítězného konce. Nepodali jsme dnes dobrý výkon, měli jsme Opavu jednoznačně přebruslit, ale přizpůsobili jsme se dost její hře.