Junioři nevstřelili Šumperku jedinou branku, a tak padli 0:3

29.01.2023, Eva Suchánková

Poslední lednová neděle patřila 32. kolu ligy juniorů, ve kterém se tým Tomáše Potěšila utkal s tabulkovými sousedy ze Šumperka. Mladým drakům ovšem nedokázal vstřelit ani jednu branku a ze Škoda Arény Porubané odjeli s prázdnou.

Liga juniorů - 32.kolo ne 29.1.12:15
HK Mladí Draci Šumperk
3:0(2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Jeřábek (Minařík, Slováček), 4. Seidenglanz (Miškovský), 33. Slováček (Minařík, Šotkovský). Rozhodčí: Barek – Jiruška, Kopecký. Diváci: 101. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 3:0.
HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý – Jarmara, Cekr, Netolický, Plhal, Cabadaj, Souček – Miškovský, Najman, Szabó, Slováček, Tomeš, Jeřábek, Minařík, Seidenglanz, Šotkovský.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Falhar, Ševčuk, Kosina, Fišara, Černý, Kalužík, Činčala – Krčmarský, Elze, Wawrzkiewicz, Koudelný, Šrubař, Prokeš, Skřipčák, Halata, Stasjuk, Moravec, Gnap.

Utkání začalo rychlým gólem domácích, již ve třicáté sekundě poslal Šumperk do vedení Dominik Jeřábek. To ale nebylo od domácích vše, porubští sice dokázali ubránit následné oslabení, ovšem hned ve čtvrté minutě navýšil vedení Draků šumperský Kryštof Seidenglanz, který skvělou střelou o břevno překonal Slíže. Skóre se od tohoto momentu v první třetině neměnilo, a tak šli oba celky do kabin za stavu 0:2.

Do druhé třetiny vstoupila Poruba mnohem lépe, vytvořila si tlak v útočném pásmu a dostala se k několika brankovým příležitostem, ani jednu ale nedokázala využít. Náskok mohli však navýšit domácí ve dvou po sobě jdoucích přesilových hrách. Tu první porubští junioři dokázali zneškodnit, v té druhé již ale inkasovali. Třetí gól Šumperka zaznamenal Miroslav Slováček, který našel skulinku u Slížovy pravé tyče. Ke konci třetiny dostali šanci na snížení porubští, přesilovou hru se jim ale nepodařilo využít, a tak po druhé třetině ztráceli na domácí celek tři branky.

Třetí část utkání přinesla šance na obou stranách, ty byly ovšem často nepřesné nebo je zlikvidovali brankáři obou týmů. Porubským se v tomto zápase nepodařilo prosadit ani v přesilové hře v 59. minutě, a tak si domácí Šumperk připisuje tři body a stahuje náskok Poruby na tříbodový rozdíl.