Junioři nestačili na Vsetín, na Lapači padli 4:6

06.01.2023, Eva Suchánková

V pátek 6. 1. vyrazili junioři, v rámci 25. kola Ligy juniorů, na Valašsko. První zápas kalendářního roku 2023 nám přinesl vyrovnané utkání, ve kterém byli nakonec úspěšnější domácí.

Liga juniorů - 25.kolo pá 6.1.19:15
6:4(3:1, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Kráčalík (Stodůlka, Rigo), 7. Stasjuk (Halata, Černý), 15. Heinrich (Machů, Kovář), 17. Fojtík (Frolo, Heinrich), 31. Černý (Koudelný, Gnap), 33. Koudelný (Moravec, Černý) 37. Mošnička (Matějíček, Stodůlka), 42. Melenovský (TS), 43. Hlaváč (Moravec, Koudelný), 60. Frolo (5/5). Rozhodčí: Poláček – Jurčík, Hendrych. Diváci: 98. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. Střely na branku: 34:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4.
VHK ROBE Vsetín: Vilém – Mošnička, Hamřík, Kráčalík, Machů, Fojtík, Zedek, Šedlbauer – Kovář, Melenovský, Heinrich, Stodůlka, Koláček, Matějíček, Janíček, Rigo, Frolo.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Haladěj, Kosina, Hlaváč, Fišara, Černý, Řepa, Kalužík – Stasjuk, Elze, Koudelný, Konečný, Prokeš, Skřipčák, Halata, Moravec, Gnap, Wawrzkiewicz.

Vsetín vstoupil do zápasu rychlým gólem, skóre již ve 2. minutě otevřel obránce Jakub Kráčalík. Poruba nečekala příliš dlouho a při přesilové hře srovnala střelou Lva Viktoroviče Stasiuka. O další dva góly se v úvodní třetině postarali domácí. Nejprve se prosadil David Heinrich a po sléze potrestal faul Porubanů Ondřej Fojtík.

Dvougólový náskok domácího týmu si porubští nenechali líbit. V půlce zápasu se jim podařilo snížit zásluhou Vojtěcha Černého a necelé tři minuty na to přišlo dokonce vyrovnání z hole Jakuba Koudelného. Vsetínský Tobiáš Mošnička ještě před koncem druhé třetiny dokázal poslat Valachy znovu do vedení, když překonal chytajícího Slíže.

Na začátku třetí třetiny měla Poruba k dispozici přesilovou hru, která se jim však příliš nezdařila. Ve vlastním oslabení dostal do úniku vsetínský útočník, přičemž byl faulován a rozhodčí za hákování nařídili trestné střílení, které Marek Melenovský dokázal proměnit. Poruba však tuto chybu ještě napravila, za jedenašedesát sekund odpověděl gólem Filip Hlaváč. Porubští se pak snažili o vyrovnání, avšak marně. Svěřencům Tomáše Potěšila mohla pomoci i pětiminutová přesilová hra, ovšem ani tu nedokázali využít. V poslední sekundě utkání pak ještě jednou inkasovali z hole Jakuba Frola.