Junioři nestačili ani na extraligový Havířov

24.08.2010, Adam Bagar

S poněkud obměněným kádrem nastoupili junioři RT TORAX Poruba k utkání s extraligovým Havířovem. Porubský dres si oblékli vítkovický David Hudeček, přerovský Martin Ferenc a opět i odchovanci porubského hokeje Martin Vidlák s Daliborem Kameníčkem. Poprvé v přípravě tak mohl lodivod Pavel Leksovský složit tým s třemi formacemi. Ale ani to domácím nepomohlo k první přípravné výhře. Na dvě branky AZetu sice ještě dokázal reagovat Michal Poláček, ale v závěrečné části přidal Havířov další dvě trefy do černého, čímž stanovil konečný zápasový účet na 1:4. Tento týden se ještě juniorka střetne s Frýdkem - Místkem a Opavou.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 24.8.16:30
AZ Heimstaden Havířov
Branky a nahrávky: 13. Poláček (Kofroň) - 4. Chaloupka (Miczek), 6. Smuž (Pechanec), 42. Blažej (Machálek), 53. Brezani z TS. Rozhodčí: Smeták - Vengřín R., Moravec. Vyloučení: 3:6, navíc Jindřich (HAV) 10 OT. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 18:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Hudeček, Poláček, Mládenka, Dusík, Ferenc, Jasiok - Zuber, Barčák, Vidlák - Odsedek, Kameníček, Dominec - Kofroň, Otawa, Sovadník
AZ Heimstaden Havířov: Dvořák - Zientek, Duda, Smuž, Pechanec, Brezani, Jindřich, Jakiš, Mráz, Chaloupka, Miczek, Krauze, Marek, Čaja, Kopún, Blažej, Šurin, Peslar, Holinka, Číp, Machálek

Hosté vstoupili do utkání lépe a už po necelých čtyřech minutách dokázali překonat Dominika Konvičku. Z rychlého protiútoku stačilo bývalému porubskému útočníkovi Petru Chaloupkovi jen lehce vložit hůl do Miczkovy přihrávky a AZ mohl poprvé v utkání jásat. Asi po sto vteřinách hry bylo s Porubou ještě hůře. Dan Smuž vyslal na domácí svatyni spíše střelu propagačního rázu, Konvička ji v překvapení všech aktérů propustil až za svá záda, když nepochopitelně lapačkou pouze promáchl do vzduchoprázdna. Hra Poruby byla značně rozházená, jiskru naděje vykřesal nakonec přece jen obránce a kapitán Michal Poláček. Ten vyslal na havířovskou klec nepříliš těžkou střelou, která propadla mezi betony až za brankovou čáru. Tentokrát se mohl za maskou červenat Dominik Dvořák.

V prostřední tercii měli domácí k dispozici několik přesilovek, ale nebezpečnějším týmem byli opět hosté z Havířova. Ti nejprve dokázali bez problémů ubránit dvojnásobnou početní výhodu domácích a následně i zahrozit Machálkem. Konvička musel celou akci hasit koncem svého betonu. O další výborný zákrok se domácí gólman postaral poté, co se duo Holinka – Pechanec řítilo proti jedinému obránci. Konvička se dokázal zkušeně roztáhnout téměř po celé délce brankové čáry. Prosadit se mohl také pro porubské fanoušky známý Blažej, ale i do třetice se gólman RT TORAXu blýskl skvělým zákrokem. Havířov zbrzdily až dva přestupky, kterými nabídli domácím téměř dvouminutovou početní výhodu pěti proti třem. Ale Poruba se nadále spíše trápila, střely obránců sice měly tvrdost, ale postrádaly přesnost a přihrávky létaly z hokejky na hokejku velmi kostrbatě.

Do třetí periody se vstupovalo za stále otevřeného stavu 1:2. Po pouhých čtyřiasedmdesáti vteřinách hry se radovali opět hosté. Konvička neudržel Machálkovu střelu a Radim Blažej měl již naprosto jednoduchou práci zakončit do odkryté branky. AZ měl utkání pevně ve svých rukou, technickými finesami se porubskému publiku předvedl Mario Brezani, jenž se nakonec dostal i do nebezpečného zakončení. Stejný hráč se v 53. minutě dostal až za domácí obranu a byl obráncem Dusíkem faulován, za což nařídil hlavní rozhodčí Smeták trestné střílení. K tomu se postavil sám postižený a bez problémů nad vyrážečku gólmana poslal hosty již do luxusního tříbrankového náskoku. V závěru se již nic zajímavého neudálo, junioři Havířova tak zvítězili na půdě Poruby zaslouženě v poměru 1:4. O jejich převaze svědčí i střely na branku v poměru 18:37.