Junioři marně doháněli ztrátu, s Šumperkem padli 3:1

včera, Eva Suchánková

V pátek 4. října zavítali porubští junioři na led Mladých draků. Porubané však v 6. kole Ligy juniorů neuspěli.

Liga juniorů - 6.kolo pá 4.10.19:00
HK Mladí Draci Šumperk
3:1(0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 33. Burda (Szabó, Pazourek), 41. Janech (Seidenglanz, Cekr), 59. Janech (Tomeš, Compel) – 52. Bobok (Dietrich). Rozhodčí: Škach – Horák, Lainka. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Průběh zápasu: 2:0, 2:1, 3:1.
HK Mladí Draci Šumperk: Putin – Compel, Burda, Plhal, Souček, Jurka, Jarmara, Cekr – Verner, Březina, Seidenglanz, Izák, Haas, Pazourek, Janech, Burda, Tomeš, Szabó, Prokop, Najman
HC RT TORAX Poruba 2011: S. Sobol – Bodnar, Kalužík, Dragon, Janeček, Ševčuk, Veselý, Pavlíček – Graněčný, Dietrich, Chromišin, P. Sobol, Šrubař, Zapletal, Hansel, Indrst, Koida, Bobok, Vehovský, Foltýn

Šumperk se dostal do vedení až v 33. minutě, když svou dobře mířenou střelu proměnil David Burda. Po necelých šesti minutách se pak domácímu týmu naskytla skvělá příležitost dvojí početní výhody. Porubané dlouho bojovali, avšak pouhých 13 sekund před koncem si našli Draci prostor a z hole Patrika Janecha zvýšili.

Snížit pak dokázal v 52. minutě za pomoci Víta Dietricha Tomáš Bobok. Hra začala být napínavější. Porubanům se podařilo ubránit oslabení a následně si vyžádali oddechový čas, po němž zůstal na střídačce Samuel Sobol. To se však příliš nevyplatilo, protože do prázdné brány poslal svůj druhý gól v zápase Janech a utvrdil tak vítězství svého týmu. Ačkoli se Poruba znovu pokusila skórovat v šesti, své šance neproměnila a z Šumperka tak junioři odjeli bez bodu.