Junioři inkasovali v Chomutově deset branek

23.01.2010, Václav Mohelník

K dalšímu utkání juniorské extraligy zajížděli porubští junioři na led Chomutova. Domácí se rychle ujali vedení, v desáté minutě vedli již 3:0, Poruba dokázala ve dvanácté minutě brilantně provedeným nájezdem Jakuba Voznici snížit. Po první třetině byl stav 4:1 pro domácí Chomutov a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Domácí postupně navyšovali vedení, a když se Poruba dokázala gólově přiblížit, hráči KLH opět své vedení dokázali navýšit. Dvěma body se v utkání blýskli také obránci Tomáš Mládenka a Ondrej Burzala. Junioři Poruby nakonec podlehli Chomutovu vysoko 10:4.

- 42.kolo so 23.1.13:30
Piráti Chomutov
HC RT TORAX Poruba 2011
10:4(4:1, 4:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Hrabák (Kunc, Matějka), 6. Csányi (Hofmeister, Milotínský), 10. Hrabák, 18. Csányi (Milotínský), 26. Hrabák (Matějka), 29. Zeman (Matějka), 38. Zeman (Hammerbauer), 39. Csányi (Milotínský, Hofmeister), 42. Hrabák (Žižka), 60. Milotínský (Hofmeister, Csányi) - 12. Voznica z TS, 28. Vidlák (Burzala), 39. Mládenka (Voznica, Vidlák), 41. Burzala (Mládenka). Rozhodčí: Vilt - Toman, Kilian. Vyloučení: 12:10. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 41:21.
Piráti Chomutov: Hollý - Pinka, Čížek, Motejlek, Kolčava, Žižka, Karlík, Průcha, Ptáčník, Hammerbauer, Matějka, Csányi, Hofmeister, Heindl, Zeman, Milotínský, Klouček, Hrabák, Kerch, Kunc.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (od 9. Hanuska) - Špok, Spusta, Lužný, Poláček, Mládenka, Burzala, Procházka, Zuber, Vidlák, Vaněk, Barčák Jakub, Barčák Jan, Voznica, Motyka, Blažej, Mach.

Zápas plný branek načnul již ve druhé minutě domácí Radek Hrabák, který dostal přesnou přihrávku od Davida Kunce a střelou do protipohybu brankáře poslal domácí do vedení. Druhá branka domácích padla v šesté minutě, kdy ještě doznívalo vyloučení hostujícího Marka, a tím i následný tlak. Po přesných přihrávkách, se k puku dostal Karol Csányi a nedal hostujícímu gólmanovi šanci 2:0. Přesně v čase 9:00 přidal již třetí trefu domácích Radek Hrabák. Po této brance se z brány odporoučel Robin Hanuska a postavil se tam Michal Gleich. Poruba mohla snížit v dvanácté minutě, ale puk který prolétl nikdo z hostujících hráčů netečoval. Hosté snížili v minutě dvanácté, kdy po faulu domácího hráče, bylo nařízeno trestné střílené. Nájezd Jakub Voznica proměnil a snížil na rozdíl jednoho gólu. To hostům nepomohlo a do přestávky inkasovali ještě jednou. Po zaváhání hostující obrany, se v osmnácté minutě dostal Chomutov do přečíslení tři na pět. Michal Milotínský takticky počkal, nahrál dojíždějícímu Karolu Csánymu, a ten prudkou ránou prostřelil hostujícího brankáře - 4:1. Do konce první přestávky se již nic podstatného nedělo, a tak skóre po úvodní dvacetiminutovce bylo 4:1.

Druhá třetina začala stejně, jako ta první. Úmorný tlak domácího týmu a nepřesná hra hostů. To mělo za následek další gól v hostující síti, který vsítil v šestadvacáté minutě Radek Hrabák. Následovalo několikanásobné vyloučení, ve kterém ostravská dostala šanci si zahrát přesilovku pět na tři. Zvýhodněnou přesilovku využili po necelé minutě, kdy se prosadil Martin Vidlák. Ovšem to ještě více nakoplo domácí hráče, kteří pátou branku dali ve vlastním oslabení. Lukáš Zeman se dostal do úniku a mezi betony se prosadil. Poruba se prosadila v devětatřicáté minutě, kdy se prosadil Tomáš Mládenka. Poslední slovo ve druhé třetině měl zvonu Chomutov. Po přihrávce Michala Milotínského, se lehčí střelou prosadil Jakub Hofmeister. Po druhé třetině byl stav utkání 8:3, pro Chomutov.

Do třetí třetiny vstoupila lépe Poruba, která již po osmačtyřiceti vteřinách hry střelou Ondřeje Burzula snížila. Chomutov se nenechal zahanbit a okamžitě zareagoval. Čas 41:07 znamenal gól Radka Hrabáka, který poslal Severočechy do vedení 9:4. Poslední branka v zápase padla tři sekundy před koncem. Při signalizovaném vyloučení hostujícího hráče, se před bránu prodral Michal Milotínský a tečí uzavřel stav utkání na konečných 10:4.

Chomutov porazil ostravskou Porubu vysoko 10:4 !