Junioři derby s Opavou zvládli a zvítězili potřetí v řadě

07.10.2011, Adam Bagar

V 7. kole ligy juniorů přivítala Poruba hráče Opavy. A už od prvních minut se potvrzovalo, že to nebudou mít domácí hokejisté vůbec jednoduché. RT TORAX šel sice trefou Šimkoviče do vedení, ale Slezan dokázal zaslouženě srovnat krok. Ještě v první periodě vrátil domácím vedení zpět Kofroň. V dalších třetinách byly k vidění již pouhé dvě branky. Porubské vedení navýšili Mihal a Maček. Přestože Slezan působil hokejovějším dojmem a byl i střelecky aktivnější, odjížděl domů s prázdnou, naopak Porubští si svou bojovností připsali třetí vítězství v řadě. Tentokrát v poměru 4:1. V neděli zajíždí junioři na led Prostějova.

Liga juniorů - 7.kolo pá 7.10.17:00
HC RT TORAX Poruba 2011
Hokejový klub Opava
4:1(2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Šimkovič, 16. Kofroň (Kameníček, Lažek), 24. Mihal (Blažej), 56. Maček - 14. Závodník (Jelen). Rozhodčí: Czubaj - Barteček, Moravec. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 28:34 (8:9, 14:12, 6:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl - Lažek, Dusík, Franek, Jasiok, Herman - Kofroň, Kameníček, Vaněk, Šimkovič, Palkovič, Mihal, Blažej, Rosypka, Maček.
Hokejový klub Opava: Kober - Kysela, Bendík, Dohnal, Trčka, Vaněk, Březina, Jelen, Svoboda, Havlíček, Olbrecht, Baďura, Gulda, Džemla, Závodník, Otipka, Lichý, Chvěja.
Slezan působil od začátku aktivním dojmem. Souhra dvou spoluhráčů, ale i vysokoškolských spolužáků, k brance nevedla. Džemla našel zpoza branky volného Baďuru a ten ve velké příležitosti minul poloprázdnou svatyni a trefil jen boční síťku. Na druhé straně zahrozil také RT TORAX Mačkovým únikem. Ten se pokoušel najít skulinu mezi Koberovými betony, ale opavský gólman si situaci pohlídal. Na přesnou a tvrdou střelu pod víko z hole Štefana Šimkoviče už byl krátký. Hlavní rozhodčí si nebyl brankou zcela jist, ale po krátké poradě s čárovými kolegy ji správně uznal.

Opavští si vytvořili následně velký tlak, který vyvrcholil vyrovnávací trefou. Porubská pětice již byla zjevně unavená, čehož využil Lukáš Závodník, jenž překonal Rudla z prostoru kruhu přesnou střelou k levé tyči. Vyrovnaný stav příliš dlouho nevydržel. Domácím hokejistům se vyplatil důraz na brankovišti, kde po Kameníčkově střele dorážel v krkolomné pozici Lukáš Kofroň. RT TORAX rázem zlepšil pohyb a mohl výsledek navýšit. Vaněk u tyče neuspěl, a tak se do šaten odcházelo za stavu 2:1.

Porubským patřil vstup do prostřední části. Palkovič ještě z mezikruží neuspěl, ale další akce již byla gólová. V přečíslení našel Blažej ještě lépe postaveného Dalibora Mihala, který se u druhé tyče nemohl zmýlit. V další šanci napálil Kameníček pouze horní tyč Koberovy svatyně. Hostům patřil až závěr druhé části, kdy zasypali Rudla sprškou střel, vyloženou gólovou příležitost si ovšem vypracovat nedokázali. Naopak na druhé straně Blažej ztroskotal na Koberovi, který po svém zákroku vytáhl i ukázkový semafor.

Třetí třetina patřila hráčům Slezanu. Jelen byl velmi blízko ke snížení, měl před sebou zcela odkrytou klec, jenže Rudl zákrokem večera stačil holí kotouč směřující do branky zastavit. Aktivní hosté byli nadále nebezpeční. U tyče se ocitl v dobré pozici Svoboda, tentokrát však ztroskotal na vymrštěném levém betonu domácího gólmana. Podruhé zvonila za Koberem tyč po další Šimkovičově dělovce.

Poruba se v poslední dvacetiminutovce soustředila spíše na zadní vrátka, což dokumentuje i poměr střel na branku 6:13. Jenže Opavští, kteří byli hokejovějším celkem, ztroskotávali na špatné koncovce nebo dobře chytajícím Rudlovi. Naopak pět minut před koncem přišla definitivní pojistka porubského vítězství. David Maček využil chyby opavských zadních řad a po jeho střele kotouč poněkud šťastně skončil až za brankovou čarou. V závěru si již RT TORAX výsledek zkušeně hlídal a zvítězil nakonec 4:1.

Ostatní výsledky 7. kola LJ - Východ:

HCM Warrior Brno - VHK Vsetín 5 : 9
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov 9 : 3
AZ Havířov - HC Rožnov pod Radhoštěm 6 : 0
HC Frýdek - Místek - SK Horácká Slavia Třebíč 4 : 4

Ohlasy k utkání

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Máme několik hráčů nemocných a hráli jsme jen na pět beků. Bylo to z naší strany bojovné utkání plné nepřesností. Viděli jsme málo pohledných akcí, klukům to utíkalo a pořádně si ani nenahráli. Postupem času se to uklidňovalo, ale chyby tam jsou pořád. Výkon nebyl určitě optimální, v Třebíči to bylo úplně o něčem jiném. Podle mě jsou kluci nervózní, že hrají doma, ale časem to z nich spadne.

Petr Beránek (HC Slezan Opava): Těžko se to hodnotí. Prohráli jsme zaslouženě, protože porubští kluci dodržovali herní systém, který jim trenér určil, dobře od začátku bruslili a my jsme se s tím špatně vyrovnávali. Dokázali jsme sice rychle vyrovnat, ale dostali jsme takovou smolnou branku na 2:1. Od té doby jsme nic nevymysleli, nedostali jsme se do pořádných šancí, snad jen do dvou, které jsme neproměnili, a proto jsme prohráli. Gratuluji soupeři k vítězství.