Ještě neprohráli! Juniory na vítězné vlně nezastavili ani Mladí Draci Šumperk

20.08.2024, Gabriela Juříková

Úterní večer 20. srpna patřila RT TORAX ARENA juniorskému hokeji. Porubský celek hostil Mladé Draky Šumperk a neměl to s nimi rozhodně lehké. První gól padl až v polovině druhé třetiny a na domácí gólové radosti přišlo po druhé přestávce. Těsnou výhrou 2:1 protáhli Porubané dosavadní neporazitelnost.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 20.8.18:30
HK Mladí Draci Šumperk
2:1(0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 46. Indrst (P. Sobol, Bodnár), 53. Foltýn (Zapletal, Korbel) – 27. K. Březina (Haas). Rozhodčí: L. Janda – Hladík, Vengřín. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 45. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: S. Sobol – Telnov, Janeček, Valouch,Bodnár, Ševčuk, Dragon, Kalužík, Korbel – Koida, T, Vehovský, Khromyshyn – Šrubař, Indrst, Zapletal – Veselý, Bobok, Václavek – Foltýn, P. Sobol, Neuwirt
HK Mladí Draci Šumperk: Putin (31. Dudycha) – Compel, J. Březina Plhal, Cekr, Souček, A. Burda, Jurka, Seidenglanz, Pazourk, Prokop, D. Burda, Tomeš, Verner, Haas, Netolický, Najman, K. Březina, Vlček, Hejátko, Szabo

Celé utkání se hrálo ve vysokém tempu. Akce střídala akci nebo se na pár minut jeden tým usadil v útočné třetině a nedal soupeři vydechnout, poté se karty obrátily. První střelu vyslal Tobias Tomeš na porubskou bránu a tak si Samuel Sobol brzy po začátku utkání sáhl na kotouč. Vzápětí měli výtečnou šanci otevřít gólový účet Jan Valouch s Iliou Khromyshynem, ale ani Putin kotouč nepustil za brankovou čáru. A gól nepřinesla a ni první početní výhoda, kterou získal RT TORAX ve 14. minutě. Nutno podotknout, že šanci měli v oslabení i Mladí Draci a to hned ve dvou případech. Střelu Oldřicha Vernera Samuel Sobol s přehledem zachytil.

Druhou přesilovku Poruby přeťala přestávka a ani v pořadí třetí početní výhoda se domácímu celku nepovedla. Ve 27. minutě ujel Kristián Březina a i když mu byl kotouč vypíchnut, dojel si pro něj do levého rohu útočné třetiny a puk nahodil do brankoviště. Tam si jej nešťastně protečoval do vlastní brány jeden z obránců v momentě, kdy chtěl puk zakrýt Sobol lapačkou – 0:1.
V druhé polovině druhého dějství se poprvé otevřela trestná vrátka i na porubské straně. Že je utkání herně vyrovnané se potvrdilo i tentokrát. V oslabení měli Porubané dvakrát možnost vyrovnat, když ujeli Adam Šrubař a do brány dojížděl Tomáš Bobok. V bráně Mladých Draků už byl Dudycha a byla to pro něj úvodní prověrka.

Čtvrtá porubská přesilovka přišla na konci třetiny. Její větší časový úsek měl domácí celek ve třetí periodě. Gólově se ale prosadili svěřenci trenérů Bahníka a Foltýna až po jejím skončení. Únik dva na jednoho zakončil Jakub Indrst poté, co Petr Sobol potáhl kotouč kolem obětavě lehajícího se obránce – 1:1. Po sedmi odehraných minutách dostal RT TORAX do vedení Vojtěch Foltýn, když po nahrávce Marka Zapletala do útočné třetiny vystřelil před hranici kruhů na druhou tyč a puk proletěl Dudychovi kolem vyrážečky na pravé ruce – 2:1.

V páté přesilovce, kdy do konce základní hrací doby zbývalo odehrát deset minut se domácímu týmu nedařilo zůstat v útočné třetině. Mladí Draci toužili po vyrovnání, takže tlačili hru k porubské bráně. Souboj kapitánů vyhrál ten domácí. Obránce Daniel Janeček dobře kopíroval pohyby Davida Cekra jedoucího do útočné třetiny. Puk se odrazil od porubského kapitána do pravého rohu. Porubané pak přečkali druhé oslabení a po šedesáti minutách slavili další výhru. Čtvrtou v pořadí, resp. sedmou.
Týmy si vyzkoušely nájezdy. Úspěšným zakončovatelem byl jen Kryštof Seidenglanz, takže Mladí Draci Šumperk vyhráli aspoň nájezdy.