Jenyš vystřelil Porubě důležitou výhru! Vsetín jede domů s prázdnou

17.11.2021, Pavlína Vítková

V rámci 21. kola zavítali na porubský led hráči VHK ROBE Vsetín, doposud třetího celku tabulky. A o výsledku tentokrát de facto rozhodoval jediný hráč, Pavel Jenyš. Do vsetínské brány totiž nasázel dva góly a zařídil pro Porubu cenné body.

CHANCE LIGA - 21.kolo st 17.11.18:00
2:0(1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Jenyš (Gřeš, Vachovec), 60. Jenyš (Toman, Hrníčko). Rozhodčí: Zavřel, Ondráček – Hanzlík, Kučera. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 720. Střely na branku: 29:43. Průběh utkání: 2:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Szathmáry, Urbanec, Voráček, Žovinec, Houdek, Barinka – Réway, Bitten, Korkiakoski – Stloukal, Toman, Hrníčko – Jenyš, Vachovec, Gřeš – Guman, Kanko, Sandström.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Jerofejevs, Štach, Ondračka, Smetana, Hryciow, J. Jenáček – Půček, Březina, Rob – Apolenář, Berger, Klímek – Gago, Indrák, Zeman – Hořanský, Š. Jenáček, Vítek.

Úvodní třetina vyšla o něco lépe Porubě. Už v čase 03:51 se totiž po vsetínské chybě dostal ke kotouči Pavel Jenyš a poslal RT TORAX do vedení. Do akce se poté opakovaně drala i první lajna, mezinárodní trio Réway, Bitten a Korkiakoski střílelo ze všech stran, ke gólu to nicméně nevedlo. Ostravané navíc nedokázali využít ani jednu z přesilových her, náskok se tedy nezvyšoval. Svou početní výhodu posléze nezužitkovali ani Valaši, po první periodě tedy platil stav 1:0.

Nevyužité přesilovky se opakovaly i v prostřední části, a to na obou stranách. Hra byla vyrovnaná a oba gólmani museli vytáhnout několik dobrých zákroků. Za Vsetín to střelecky zkoušel zejména Luboš Rob, Muštukovs si ale s jeho pokusy poradil. Na opačné straně se v zajímavých šancích opět objevili Korkiakoski s Bittenem, ani oni však gól nepřidali.

Sam Bitten byl vidět i v koncovce, ani tentokrát však neměl přesnou mušku. A neuspěli ani Hrníčko či Vachovec. Muštukovs si musel pohlídat například akce Zemana, Hořanského a Roba, příliš se při tom ale nezapotil. Největší drama tak přišlo až při porubském oslabení, kdy Valaši zkoušeli vymyslet před lotyšským gólmanem všechno možné. Muštukovs ale čaroval a Poruba se tudíž dokázala ubránit. V poslední minutě pak navíc do prázdné brány vystřelil Pavel Jenyš a stal se dvougólovým hrdinou zápasu.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba 2011): Vítězství má pro nás vysokou cenu. Byl to ubojovaný zápas a myslím si, že jsme hráli velmi dobře. Měli jsme dobrý vstup do utkání a musím vyzdvihnout i naši hru v oslabení. Kluci zaslouží pochvalu, bojovali jeden za druhého a šli do soubojů naplno. Teď si dáme dva dny oddech a připravíme se na zápas v Přerově.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): V první třetině jsme málo bruslili a soupeř byl o něco rychlejší. Přesto jsme si vytvořili nějaká přečíslení, ale neodkázali jsme je využít. Druhá část už byla vyrovnaná a dostali jsme se do podobného tempa jako Poruba. Nedokázali jsme však využít přesilovky. Ve třetí třetině jsme měli tlak, ale domácím dobře zachytal brankář, což rozhodlo.