Hokejový kanár? Junioři nadělili AZetu bůra s defenzívou na... nulu

29.08.2024, Gabriela Juříková

S regionálním soupeřem i v Lize juniorů se ve čtvrtečním odpoledni střetli porubští junioři s AZet Havířov na jejich ledě Gascontrol Arény. Od první třetiny bylo dle střelecké aktivity zřejmé, že junioři HC RT TORAX Poruba 2011 nejsou zrovna lehkým soupeřem a bude těžké jim dát gól. Což se po šedesáti minutách potvrdilo. Porubané vyhráli 5:0 s oběma gólmany v bráně.

Přípravné zápasy juniorů - přát. čt 29.8.13:15
0:5(0:2, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Veselý (Telnov, Bobok), 20. Dietrich, 29. Khromyshyn (Koida, T. Vehovský), 30. Hansel (Zapletal), 39. Bodnar. Rozhodčí: Mikler – Kapitanov, Raszka. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:42. Průběh utkání: 0:5.
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Čmiel, Kozák, Brecher, Vítek, Labuzík, Fojtík, Bortoli, Šenkeřík, Zálesnak, Činčala, Daněk, Ščerba, Sajdok, Quitt, Jarolím, Barnošák, Lipka, Kosa, Šlampiak, Bielesz
HC RT TORAX Poruba 2011: Bernard (40. S. Sobol) – Telnov, Valouch, Kalužík, Bodnar, Pavlíček, Bílek, Ševčuk – Koida, T. Vehovský, Khromyshyn – Zapletal, P. Sobol, Hansel – Václavek, Bobok, Veselý – Pross, Dietrich, Neuwirt

Na ledě AZetu vlétli do utkání junioři Poruby po hlavě. Už ve třetí minutě poslal puk do brankové sítě Veselý. Na další branku si hosté počkali až do dvacáté minuty. Sedmnáctá střela třetiny patřila Dietrichovi a díky vedení 2:0 se šlo Porubanům do kabiny veseleji. Domácí prověřili Bernarda jen pěti střelami a navíc měli i početní výhodu.

Ve druhém dějství si střeleckou aktivitu vylepšili jen jednou střelou, ale ani těch šest pokusů přesně mezi tři tyče neznamenaly snížení stavu. Na druhé straně se týmu Bahníka a Foltýna vedlo podstatně lépe. V polovině třetiny navýšil vedení nejdříve Khromyshyn a v další minutě rozvlnil brankovou síť Hansel. Jak se později ukázalo, poslední branka zápasu padla ve 39. minutě z hole obránce Bodnara, když využil jednu ze čtyř porubských přesilovek.

Porubští junioři ve třetím dějství branku nepřidali, ovšem ani žádnou neinkasovali. Bernarda v bráně vystřídal Samuel Sobol, jenž si poradil s devíti střelami. Nedá se tak ani konstatovat, že brankář udržel čisté konto, jen to, že tým pracoval výborně v defenzívě.