Havířov nastoupil do odvety s oporami, junioři schytali sedmibrankový výprask

14.08.2018, René Chyla

Porubská juniorka měla odehrát původně odvetu proti Havířovu na své ledě, nakonec ale z organizačních důvodů opět odcestovala na led soupeře. Zatímco v prvním zápase nastoupil extraligový celek bez opor a slavil po vyrovnané bitvě fotbalovou výhru 2:1, v odvetě již dal příležitost i mnoha pilířům ze základní sestavy extraligového mančaftu a po jednoznačné záležitosti zvítězil nad týmem HC RT TORAX vysoko 7:0.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 14.8.13:30
7:0(1:0, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 8. Bochnak (Uhlíř), 33. Tomeček (Byčkov), 38. Byčkov, 47. Janeček (Revaj), 53. Žídek, 56. Revaj, 58. Janeček (Revaj). Vyloučení: 2:2, navíc Čempel (HAV) a Kroček (POR) 5 min. + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 54:12 (17:4, 21:3, 16:5). Průběh utkání: 7:0.
AZ Heimstaden Havířov: Ludvik (od 31. Štipčák) – Uhlíř, Koubek; do 30. Grygar, do 30. Thiel; Topolanský, do 30. Szturc; Pavelek, od 30. Hrček, od 30. Máca, od 30. Dabrowski – Revaj, Janeček, Žídek – Čempel, Dufek, Bochnak – Tomeček, Byčkov, Stodůlka
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Pitucha, Zajíc; Husák, Kroček; Macurák, Havlík – Bořuta, Bukowski, Morávek – Anlauf, Vavřík, Poláčik – Barčák, Pavlík, Rambousek

Michal Janeček (HAV) (2+0)
Filip Byčkov (HAV) (1+1)
Marek Revaj (HAV) (1+2)

Havířov využil převahu výstavní trefou Bochnaka

Domácí výběr byl podle očekávání už od začátku aktivnější, Porubští se v podstatě celou třetinu pouze bránili a větší tlak si dokázali vytvořit pouze při přesilovce. Skóre mohl otevřít už v páté minutě Karel Dufek, který si bez problémů nabruslil z rohu mezi kruhy, jeho ránu ale lapil Marek Slíž. Za dvě minuty už domácí vedli a sice po střele Wiktora Bochnaka, který z pravého kruhu zamířil nad levé rameno porubského brankáře pod víko – 1:0. Karel Dufek byl nenasytný, jelikož už za několik minut si z porubské obrany udělal kužely a prošel hned přes tři bránící hráče, v rozhodující chvíli však dokázal trefit jen připraveného Marka Slíže. Zanedlouho zkoušel štěstí také Daniel Tomeček, ani ten ale neuspěl.

Tomeček s Byčkovem excelovali a zvýšili na 3:0

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, AZ dále drtil svého soupeře ve všech směrech. Ve 25. minutě ujel Michal Janeček, který ale trefil znovu jen porubského gólmana. Za dvě minuty přiklepl na modré puk Daniel Tomeček Filipu Byčkovi, Marek Slíž ale svůj tým držel stále nad vodou. Ve 33. minutě už domácí druhý gól dali. Filip Byčkov sice zleva trefil jen porubského gólmana, odražená střela se ale dostala přesně na hůl Daniela Tomečka, který prostřelil přesouvajícího se brankáře – 2:0. Ve 36. minutě svitla pro Porubu naděje, když Jakub Bukowski nahrál před branku Richardu Bořutovi, jemu se ale nepodařilo kotouč zpracovat. A tak mohli znovu řádit Havířovští. Samostatným únikem po pravé straně se prezentoval Filip Byčkov, jenž bekhendem navýšil skóre – 3:0.

Havířovská exhibice v poslední části

Poslední třetina už byla havířovskou exhibicí. Tu rozpoutal ve 47. minutě Michal Janeček, který zužitkoval přihrávku Marka Revaje a střelou z hranice kruhu zamířil pod Slížovu vyrážečku – 4:0. Wiktor Bochnak poté zblízka už mířil do naprosto prázdné branky, Marek Slíž se ale vyznamenal, když do střely vložil svou hůl. V 53. minutě pak ujel porubským bekům Jan Žídek a ten bekhendem ke vzdálenější tyči navýšil – 5:0. Další minutu okořenila bitka Matěje Čempela s Filipem Kročkem, kterou suverénně ovládl porubský bek. To však k nakopnutí ostravského týmu nevedlo. Už za dvě minuty napřáhl na modré Marek Revaj, který dělovkou usměrnil puk ke vzdálenější tyči – 6:0. Střelec šesté branky následně nahrával nalevo Michalu Janečkovi, který završil porubský debakl střelou nad beton – 7:0.

Tomáš Potěšil (AZ Residomo Havířov): S Porubou jsme sehráli letos už druhý zápas a musím říct, že oproti tomu předešlému byl vidět pokrok a zlepšení, což se projevilo i na skóre. My jsme sice spokojení jen s poslední třetinou, nicméně i to je pro nás pozitivní, že alespoň v závěru hráli kluci to, co jsme si před utkáním řekli.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Podobná porážka už musela přijít, v předchozích zápasech se nám dařilo, ale každá prohra je poučení. Hlavní slabinu bych viděl v přístupu hráčů k tomuto zápasu, zaostávali jsme za Havířovem už od prvního střídání jak v bruslení, tak osobních soubojích. Tento zápas z naší strany neměl absolutně nic společného s hokejem.