Hattrick Davida Zachara tentokrát nestačil, porubští junioři zdolali Prostějov 6:4

27.11.2011, Adam Bagar

Porubští junioři hostili tým Prostějova, jehož největším tahounem je David Zachar. Ten naposledy Porubě nasázel pět branek a ve stejném duchu pokračoval i nyní. RT TORAX měl bleskový nástup a trefou Kysučana šel do vedení. Jestřábi však ještě v první části výsledek otočili na svou stranu. Do druhé třetiny domácí vlétli a výsledkem byly tři branky. V závěru třetiny dokonal Zachar svůj hattrick a v závěrečné tercii navíc připravil vyrovnání. Jenže poslední slovo měla Poruba. Ta dalšími dvěma góly rozhodla v útočně laděném klání o svém vítězství 6:4. Čtyři kanadské body si na konto připsal Rostislav Vaněk, jen o bod méně René Kysučan. Velmi dobrým výkonem se prezentoval gólman Dominik Hlavina, jenž zaskočil za zraněného Seiferta.

Liga juniorů - 19.kolo ne 27.11.13:30
LHK Jestřábi Prostějov
6:4(1:2, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Kysučan (Dusík, Vaněk), 21. Vaněk (Axman), 24. Kofroň (Maček), 30. Kysučan (Vaněk, Vidlák), 50. Rosypka (Máj, Dusík), 51. Vaněk (Kysučan) - 2. Zachar, 13. Zachar, 37. Zachar (Kaluža), 48. Tomiga (Zachar). Rozhodčí: Mikula - Řezáč, Moravec. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 38:35 (11:12, 11:11, 16:12). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:4, 6:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Seifert (od 16. Hlavina) - Axman, Dusík, Cháňa, Lažek, Jasiok, Franek - Kysučan, Vidlák, Vaněk - Kofroň, Plášek, Máj - Mihal, Palkovič, Maček - Rosypka.
LHK Jestřábi Prostějov: Kyša - Stejskal, Dufka, Kaluža, Mašek, Hrdlička, Zapletal, Konečný, Horký, Štindl, Tomiga, Zachar, Matoušek, Kryl, Jurník, Prokop, Hes.

Poruba měla bleskový nástup a již po devětatřiceti vteřinách hry otevřela skóre. Dusíkovu střelu od modré usměrnil svým důrazem na brankovišti až za brankovou čáru René Kysučan. Za pouhých pětatřicet vteřin bylo vyrovnáno. Před Seifertem doklepl neposedný touš do branky David Zachar. O několik momentů později měl na hokejce další gól Jestřábů Hes, v obrovské šanci však přestřelil zcela prázdnou klec.

Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Kysučan, tentokrát na Kyšu nevyzrál. Nezastavitelný David Zachar dal o sobě vědět po dvanácti minutách hry, kdy si udělal dobrý den prakticky z celé porubské pětice, dlouho kroužil s toušem až se rozhodl nečekaně a přesně vystřelit. Překvapený Seifert neměl nárok. Jestřábi byli v závěru třetiny aktivnější. Prokop byl zcela sám před Hlavinou, jenž v brance vystřídal zraněného Seiferta, porubský gólman ovšem výborně vytasil svůj beton.

Také ve druhé třetině RT TORAX rychle udeřil. Stačilo mu k tomu pouhých čtrnáct vteřin. Axman vybídl ke skórování Rostislava Vaňka a ten rychlou přízemní střelou k tyči překonal Kyšu. Porubští převzali aktivitu a odměnou jim byla další branka. Maček se natlačil před branku, kde úspěšně dorážel Lukáš Kofroň. Na druhé straně kluziště měl před sebou prázdnou svatyni Štindl, za záchrannou brzdu tak musel v poslední chvíli zatáhnout Máj.

Přesilovka se příliš Hanákům nepovedla. Naopak Poruba své vedení dokázala vzápětí navýšit. V závaru před brankou ztroskotali na Kyšovi Vidlák s Vaňkem, až René Kysučan dokázal doklepnout kotouč za brankovou čáru. Jestřábi opět se závěrem druhé tercie přidali. Navíc měli k dispozici dlouhou přesilovku čtyři na tři. V ní napřáhl opět David Zachar a i s pomocí teče nejen snížil, ale i dokonal svůj hattrick.

V úvodu poslední dvacetiminutovky měl aktivní Zachar na holi již čtvrtý gól, Hlavina však svůj tým podržel. Před Kyšou zase neuspěla domácí dvojice Vaněk – Kysučan. Necelých třináct minut před koncem přišlo vyrovnání. Zachar svou šanci proměnit nedokázal, což Prostějovské vůbec nemuselo mrzet. Dorážející Stanislav Tomiga se totiž do odkrytého místa branky nemohl mýlit.

Poruba si vzala své vedení rychle zpátky. V přesilové hře uspěl nadvakrát Vladimír Rosypka. Za pouhých dvaasedmdesát vteřin přišla desátá trefa zápasu. Rostislav Vaněk se drze natlačil před branku a k tyči pohotově překonal Kyšu. V další početní výhodě trefil Maček tyč a z dorážky netrefil zcela prázdnou klec Kofroň. RT TORAX si již své vedení 6:4 dokázal udržet až do závěrečné sirény.

Ostatní výsledky 19. kola LJ - Východ:

AZ Havířov - SK Horácká Slavia Třebíč 5 : 1
HC ZUBR Přerov - VHK Vsetín 3 : 2
HCM Warrior Brno - Hokej 2003 Šumperk 4 : 2
HC Frýdek - Místek - HC Slezan Opava ODLOŽENO

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Hrál se takový útočný bezstarostný hokej. Samozřejmě chyby tam byly, ale oproti pátečnímu utkání v Opavě jsme zvýšili důraz na brankovišti, z čehož jsme dali několik branek. To asi i rozhodlo, šli jsme po celou dobu za vítězstvím. Chtěl bych pochválit i gólmana Hlavinu, který zaskočil za zraněného Seiferta a odchytal výborný zápas.

Juraj Jurík (LHK Jestřábi Prostějov): Chtěl bych pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství. Myslím si, že jsme neproměnili spoustu příležitostí. Měli jsme i řadu vyloučení, což nás stálo spoustu sil, navíc jsme přijeli v okleštěné sestavě. O zápase rozhodlo to, že Poruba své šance dokázala využívat, zatímco my jsme je nevyužili.