Extraligoví mladší dorostenci porazili v důležitém zápase brněnskou Techniku

25.01.2018, David Kubatík

V rámci dvacátého osmého kola nadstavbové skupiny E ELIOD extraligy mladších dorostenců se Porubští v RT TORAX ARENĚ postavili celku brněnské Techniky. V pro ně důležitém zápase byli po celou dobu lepší a zaslouženě berou tři body. K vítězství jim také pomohly dobře zvládnuté přesilovky, když dokázali využít hned dvě ze čtyř nabízených možností.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 28.kolo čt 25.1.18:00
Technika Hockey Brno
3:2(2:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Moškoř (Halata, Fojtík), 19. Machů, 51. Fojtík – 10. Vrána (Kubica, Groch), 40. Šujan (Kelbl, Čoupek). Rozhodčí: Holaň – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Havlík, Gelnar, Puchala, Macurák, Machů, Dobeš – Kubík, Fojtík, Halata, Chovanec, Pavlík, Moškoř, Rambousek, Spurný, Krčmarský
Technika Hockey Brno: Čazimi – Fojt, Irajn, Kučírek, Kubica, Kala, Šujan, Groch – Kelbl, Zimin, Kubový, Hassani, Vrána, Staněk, Daněček, Čoupek,

Domácí hokejisté začali zápas skvěle. Už po čtyřiceti pěti vteřinách mohli slavit první gól. Na konci pohledné útočné akce stál Jan Moškoř, který po přihrávkách Matěje Halaty a Filipa Fojtíka doklepl puk do odkryté branky – 1:0. Odpověď hostů na sebe ale nenechala příliš dlouho čekat. V čase 9:22, při brněnské přesilovce, se puk od Šimona Grocha a Pavla Kubici dostal až k Jakubu Vránovi, který poslal puk do branky pod betony očividně překvapeného gólmana Marka Slíže. Hned na to hráli domácí hokejisté oslabení, které ale bez větších problémů ustáli. Naopak hned po vyrovnání sil na ledě to byli oni, kdo začal znovu aktivně útočit. A díky této aktivitě mohli ještě před úvodní sirénou slavit druhý gól za zády Čazima Čazimiho. V čase 18:19, při přesilovce, se na modré čáře ujal puku Tomáš Machů, který brněnského gólmana nekompromisně propálil. Po zaznění sirény tak šly oba celky do šaten za stavu 2:1 pro domácí RT TORAX.

Hned ze začátku prostřední části to mohli být domácí, kteří by šli do dvougólového vedení. Čazimi byl však proti a s vypětím všech sil udržel kus černé pryže před brankovou čárou. Ve dvacáté čtvrté minutě vypálil na Marka Slíže bombu Roman Kučírek. Beton porubského gólmana byl ale na místě a odrazil puk doslova až na strop porubské RT TORAX ARENY. Velkou šanci měl ve třicáté čtvrté minutě domácí Michal Rambousek, který pálil z bezprostřední blízkosti. Čazimi si s touto situací však poradil. O pár minut později šli ale domácí do tří a hosté, navíc posíleni oddechovým časem se toho rozhodli využít. Domácí sice oslabení tří proti pěti s vypětím všech sil ubránili, v následné klasické přesilovce už ale inkasovali. Dvě vteřiny před návratem potrestaného Kubíka se na modré po přihrávkách Kelbla a Čoupka napřáhl Filip Šujan, který doslova propálil bezmocného Slíže. Díky této trefě tak po dvou třetinách svítil na výsledkové tabuli nerozhodný stav 2:2.

I poslední třetinu lépe začali domácí. Na začátku čtyřicáté páté minuty vypálil na Čazimiho Matěj Halata. Jeho střelu vyrazil brněnský brankář pouze před sebe a puk si málem do vlastní sítě ztečoval jeden z obránců. To se však nakonec nestalo, a tak zůstával stav i nadále remízový. Další šance domácích přišla zanedlouho. Přesněji řečeno v minutě osmačtyřicáté. Matěj Halata už byl sám před ležícím Čazimim, kterého však s velkou porcí smůly nedokázal překonat. Chvíli na to ale hráli domácí přesiLovku, kterou dokázali, byť tentokrát s trochou štěstí, využít. V čase 50:39 ujel Filip Fojtík po pravém mantinelu a nahodil puk před branku. Tam se však příliš nepohodl Čazimi s jedním z obránců, který si nešťastně srazil puk do vlastní klece – 3:2! Ke konci zápasu to ještě hosté zkusili bez brankáře. A málem se jim to vyplatilo! Ve skrumáži v domácím brankovišti se ale nejlépe zorientoval Marek Slíž a puk za svá záda nepustil. Za chvíli tak zazněla závěrečná siréna a domácí se mohli radovat ze zasloužených tří bodů, které jim mohou velmi pomoci s konečnou záchranou nejvyšší soutěže.

Jelikož oba nejbližší tabulkoví sousedé – Vsetín a Warrior Brno – své zápasy prohráli, dotáhli se na ně porubští borci už na rozdíl pouhých dvou bodů. Příští zápas odehrají svěřenci Pavla Leksovského v sobotu dvacátého sedmého ledna na ledě silných třineckých Ocelářů.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Toto utkání pro nás dopadlo velice dobře. Už z toho důvodu, že týmy, se kterými soupeříme o záchranu své zápasy prohrály. Dotáhli jsme se na ně na dva body. Teď sice v sobotu jedeme na těžké utkání do Třince, ale myslím si, že pokud budou kluci bojovat tak, jako v tomto utkání, můžeme tam uhrát nějaký dobrý výsledek. Chci, společně s panem Bahníkem, za výkon a za bojovnost klukům velice poděkovat.

David Havíř (HC Technika Brno): Celý zápas jsme dotahovali, soupeř si výhru zasloužil více.