Extraligová Olomouc nadělila juniorům nelichotivou desítku

03.09.2010, Adam Bagar

K jubilejnímu desátému přípravnému utkání zajížděli junioři ve značně okleštěné sestavě na půdu extraligové Olomouce. Hanáci si chtěli po předchozích přípravných nezdarech spravit chuť, a tak na Porubu vyrukovali v nejsilnější možné sestavě. Hosté udrželi bezbrankový stav pouze do začátku patnácté minuty, poté se již rozjela olomoucká gólová show. Ukazatel skóre se nakonec zastavil na neoblíbeném dvojciferném čísle deset. Za hosty skórovali v závěrečné tercii Tomáš Král a Adam Motyka.

Přípravné zápasy juniorů - přát. pá 3.9.
HC Olomouc
10:2(2:0, 6:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 15. Ustrnul (Rác), 18. Machala (Vaněk), 23. Králík (Jergl), 26. Ogrizek (Axman), 26. Lehečka (Voznica, Králík), 28. Málek (Haas, Rác), 33. Sedlář (Lyzák), 36. Haas (Rác, Málek), 48. Škorik (Machala, Voznica), 60. Fryč (Voznica) - 45. Král (Zuber, Kameníček), 58. Motyka (Král). Vyloučení: 3:6, navíc Barčák (POR) 10 OT + OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 56:21. Průběh utkání: 8:0, 8:1, 9:1, 9:2, 10:2.
HC Olomouc: Kůdela (od 30. Motáň) - Ustrnul, Fryč, Pozděna, Lyzák, Brandýš, Jergl, Kreyzel, Axman - Rác, Haas, Málek - Heža, Ogrizek, Sedlář - Lehečka, Voznica, Králík - Vaněk, Machala, Škorik.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička (od 26. Hanuska) - Ferenc, Svoboda, Mládenka, Dusík, Jasiok - Motyka, Barčák, Vidlák - Král, Kameníček, Zuber - Kofroň, Kurovský, Bystroň.

Od prvních minut bylo jasně zřejmé, kdo bude na ledě pánem. Olomoučtí byli ve všech ohledech lepším týmem a z toho také pramenily šance. Exporubský Voznica měl ideální možnost trefit se proti svým, nadvakrát ovšem ztroskotal na Konvičkovi. Porubská úporná obranná hra vydržela nakonec pouze do patnácté minuty. V přesilové hře vystřelil od modré nepříliš silně Ustrnul, Konvička měl zcela zakrytý výhled, a tak kus černé pryže propustil za svá záda. V dalších velkých příležitostech neuspěli jak Vaněk, tak i nováček v olomouckém dresu Málek. Do přestávky stačili Kohouti přidat druhou trefu. Vaněk se drze natlačil až před porubskou obranu, vynutil si faul a v signalizované výhodě neměl problém dorazit puk za brankovou čáru najetý Machala. V závěru zahrozila také Poruba, nejprve únikem Zubera a následně mohla alespoň snížit stav v téměř minutové dvojnásobné početní výhodě.

Druhá dvacetiminutovka byla již zcela v režii domácích, kteří stříleli gól za gólem. Králík si šikovně počkal na správný moment a do protipohybu gólmana přidal třetí olomoucký gól. O další minutu později zvonila za Konvičkou dokonce tyč. Ofenzivní představení pokračovalo i nadále. Přes Svobodu se dostal po rychlém výpadu až před branku Ogrizek a pohotově pod padajícím Konvičkou skóroval. Neuběhlo ani třicet vteřin a Konvička již znechuceně lovil pátý puk zpoza svých zad. Voznica našel zadovkou volného Lehečku, který se rovněž nemohl mýlit. Porubskou klec od této chvíle hájil Hanuska. Ten si ani nestačil sáhnout na puk a domácí zvýšili již na 6:0. V přesilové hře si šikovně sjel před branku Málek a do zcela prázdné klece bez problémů skóroval. Domácí hokejisté se již hokejem zjevně bavili, což dokumentovala situace dva na jednoho a úsměv po nešťastném zakončení na Rácově tváři. Sedmou branku přidal po Lyzákově střele z bezproblémové dorážky Sedlář. Poruba působila v těchto chvílích velmi bezradným dojmem. Osmou branku vstřelil po ideálním pokusu z mezikruží exhavířovský Haas. V závěru druhé periody se dostal do samostatného úniku Kurovský, ale jeho zakončení spíše dokumentovalo porubskou marnost.

V úvodu poslední třetiny měli Hanáci nadále velký tlak. Jenže z protiútoku se dokázala trefit Poruba. V situaci dva na jednoho poslal puk do brankoviště Zuber a Tomáš Král jej šťastně dopravil za brankovou čáru. Domácí odpověděli velmi rychle. Před brankou dostal až příliš prostoru Škorík a bez problémů k tyči vsítil devátý olomoucký kousek. V dalších příležitostech ztroskotali na špatné koncovce Heža s Rácem a trestalo se tak opět na druhé straně. Adam Motyka prakticky z nulového úhlu poslal touš směrem na branku a Motáň si jej smolně srazil do vlastní sítě. Vypadalo to tak, že se domácí hráči desítky nedočkají, ale nakonec se jim to přece jen osmadvacet vteřin před závěrečnou sirénou podařilo. Po obléhání branky se bez problémů trefil u tyče volně operující Fryč, který dal výsledku konečnou podobu ve zcela zaslouženém poměru 10:2.