ELITE CUP! Porubští dorostenci vybojovali v utkání s Nitrou bod

02.09.2023, Gabriela Juříková

Dorostenci RT TORAX se v rámci Elite Cup utkali s HK Nitra už podruhé. V srpnovém turnaji šli z ledu bez bodů po těsné prohře 3:4, v sobotním utkání v Salzburgu střelecky aktivní Nitře sebrali vyrovnáním bod a prohráli až v prodloužení – 2:3. Na obou gólech se podílel Danyl Skorochod.

Přípravné zápasy dorostu - EC so 2.9.17:00
HK Nitra
3:2p(1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Němec (Chrenko), 26. Pavlík (Hazala), 63. Bajza – 4. Ignatenko (Skorochod), 34. Skorochod. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 43:21 (9:7, 15:8, 15:5, 4:1). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HK Nitra: Krčmár – Lisy, Bajza, Škrabák, Botka, Pavlík, Turoň, Mihálik, Varga – Kováč, Chrenko, Němec – Krchňavý, Krajči, Ildža – Berčík, Šimko, Hazala – Langer, Ďuris, Baláž
HC RT TORAX Poruba: Láryš – S. Stasiuk, Michalík, Korbel, Šima, Kozak, Planka, Krpec – Ignatenko, Skorochod, T. Vehovský – Bobok, Indrst, Janák – Ostřížek, Stryczek, Žídek – Dietrich, Václavek

Také 2. září vstoupili Porubané do utkání aktivně a stejně jako v pátečním zápase brzy vedli. V čase 3:51 otevřel střeleckou listinu Mykola Ignatenko. Pak byli domácí nedisciplinovaní a tak měli hosté bezmála jedenáct minut početní převahu, z toho dokonce necelou minutu pět proti třem. Vedení se Moravcovým svěřencům navýšit nepodařilo. Což je v první přestávce asi mrzelo, protože Nitra v osmnácté minutě díky nitranské hvězdě Tomáše Chrenka, jenž nahrál na gól Adamu Němcovi, vyrovnala.

V šesté minutě druhého dějství Matthew Pavlík dostal Nitru do vedení. Následovalo porubské oslabení a záhy porubská přesilovka, kterou sice Ostravané neproměnili, ale udrželi tlak do brány a v čase 33:46 vyrovnal Danyl Skorochod. Skóre se do přestávky neměnilo, a to navzdory vyloučení na straně RT TORAX.

Třetí třetina začala dalším porubským oslabením a tím dostala Nitra příležitost navýšit střeleckou statistiku. Což se opakovalo ještě dvakrát. Ale hostující obrana s Láryšem v zádech tlakům vzdorovala a utkání dostala do prodloužení.

To trvalo 2:36 minuty, kdy jej ukončil Matěj Bajza. HC RT TORAX Poruba co ztratil ve střelecké produktivitě (21 střel proti 43 soupeřovým) nahradil bojovností a získal tak cenný bod. Po dvou zápasech je v tabulce na druhém místě.