Dvoubrankové vedení nestačilo, Hodonín dokonal obrat v poslední třetině

09.12.2015, René Chyla

Drtiči vstoupili do zápasu aktivněji, byli to ale právě oni, kteří museli dohánět soupeřovo manko. Domácí totiž během dvou minut dokázali hosty položit slepenými góly, na nichž měl obrovský podíl Petr Seidler (0+2). Porubští ale jakoby se znovu uspokojili a Hodonín se tak pomalu znovu vracel do zápasu. To potvrdil i v úvodu druhé dvacetiminutovky, když domácí borce rychle opařil vyrovnáním během necelých pěti minut Martin Špok. Tuhý boj o každý kousek ledu pokračoval až do závěrečné sirény, kdy porubský výběr zkoušel ještě v posledních vteřinách hru bez gólmana, jelikož musel zareagovat na třetí branku Drtičů z hole Petra Peše. Jihomoravané ale tlak ustáli a po famózním obratu odváží zaslouženě ze šlágru kola všechny body.

2. liga - skupina Východ - 25.kolo st 9.12.18:00
SHK Hodonín
2:3(2:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Stejskal (Ovšák, Seidler), 7. Buček (Seidler, Stejskal) – 22. Špok (Sajdl), 27. Špok (Kučera), 52. Peš (Špok, Jurásek). Rozhodčí: Kika – Novotný, Axman. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 559. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Slavík, Buček, Malý, Ovšák, Vajda, Peslar (34. - 40. Baca) – Kilnar , Chaloupka (35. - 40. Szajter), Seidler, Stejskal, Vrána, Vaněk, Zachar, Ballner, od 35. Gelnar, Rimmel
SHK Hodonín: Kotvan – Kolář, Škápik, Pokorný, Nedvěd, Jedlička, Polesný, Mikéska – Charvát, Hložánek, Špok, Kučera, Černohous, Peš, Janás, Kuba, Sajdl, Jurásek, Matula

Do šlágru kola mezi Porubou a Hodonínem vstoupili aktivněji hosté, kteří už od úvodních vteřin zatápěli domácí obraně. Erik Hložánek, jenž ještě stále nastupuje za tamní juniorský výběr, našel u vzdálenější tyče Zdeňka Kučeru. Ten ale netrefil z metru prázdnou Kubáňovu klec. O chvíli později se zase porubskému gólmanovi zjevil Petr Peš, který ale zamířil mimo. Tyto minely ale Porubští tvrdě ztrestali. Milan Ovšák přihrával v páté minutě mezi kruhy Vladimíru Stejskalovi, který zamířil pod vyrážečku – 1:0.

Vyrovnáno mohlo být o pár vteřin později. Jeden z hostů vyslal parádní zadovku zpoza domácí brány a kotouč se dostal až na hůl Ľubomíra Škápika. Hodonínský útočník mohl v klidu skórovat do prázdné branky, na poslední chvíli se ale střele postavil do cesty Marek Slavík. RT TORAX tak bleskurychle navýšil své vedení. Stejskalovu ránu ještě Zdenko Kotvan vyrazil, ke kotouči se však následně dostal Petr Seidler, který přesnou přihrávku vybídl Martina Bučka a ten se trefil přesně k levé tyči – 2:0.

Petr Pokorný poté na okraji čtrnácté minuty ztratil puk v obranném pásmu, David Ballner ale zamířil jen do vyrážečky hostujícího brankáře. Následně Vladimír Stejskal z levého kruhu nastřelil tyč a Petr Seidler poté o chvíli později znovu protáhl Kotvana. Před hodonínskou bránou poté promáchl i David Zachar a v přesilovce zase na druhé straně nedokázal na Kubáně vyzrát bekhendem Martin Špok.

Drtiči snížili v početní převaze hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky. Jakub Sajdl přenechal kotouč najíždějícímu Martinu Špokovi, jenž ujel po pravém křídle a zápěstím vymetl všechny pavučinky z pravého horního růžku – 2:1. Drtiči byli ve druhé periodě jako vyměnění a zaslouženě srovnali otěže utkání. Kučerova střela se ještě otřela o Kubáňův beton, následně si to ale černý kus pryže namířil přesně na čepel hole Martina Špoka, který neměl u poloodkryté branky těžkou práci – 2:2. RT TORAX měl ale mnoho příležitostí vzít si své vedení zpět. Po Rimmelově střele netrefil prázdnou hodonínskou svatyni Rostislav Vaněk, následně neuspěl ani z blízkosti David Ballner. Z mezikruží pak zase minul Jakub Gelnar.

Ve 47. minutě mohl Hodonín dokonat vytoužený obrat. Martin Špok využil zaváhání Marka Slavíka za svou brankou, z úhlu poslal puk přes brankoviště nejproduktivnějšímu hráči Drtičů Zdeňku Juráskovi, hodonínský ostrostřelec ale kotouč pro domácí naštěstí netrefil. Při domácích poté stáli všichni svatí. Martin Špok totiž upláchl porubské defenzívě, už obelhal i domácího gólmana, jenže následně poslal kotouč pouze do tyče a následně dorážka do odkryté klece skončila zase na vnějším oblouku porubské branky.

Drtiči i přesto Porubské nachytali. Martin Špok poslal křižnou přihrávku na Petra Peše, jenž z ostrého úhlu propálil přesouvajícího se Kubáně – 2:3. Michal Kuba zase o dvě minuty později prověřil pevnost betonů porubského strážce svatyně. Ostravané se tak v posledních minutách odhodlávali k závěrečnému tlaku, jenž měl přinést vyrovnání. Aleše Kilnara ale nadvakrát vychytal Kotvan, stejně tak v případě obrovské tutovky Davida Zachara. Tomáš Sršeň poté sáhl k oddechovému času, aby dal svým svěřencům poslední instrukce na vyrovnání. Následná power-play sice přinesla Hodonínským nemalé problémy, těsné vedení ale Jihomoravané nakonec uhájili.

Ostatní zápasy 25. kola II. ligy skupiny Východ

HC Technika Brno vs. HK Nový Jičín7:0
HC Frýdek-Místek vs. HC Slezan Opava6:0
SK Karviná vs. VHK Vsetín1:10
HC Kopřivnice vs. HC Moravské Budějovice 20053:9
HC Lvi Břeclav vs. HC Bobři Valašské Meziříčí4:1

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Dle mého názoru to nebyl moc povedený zápas, začátek nám nevyšel, jelikož jsme mohli rychle prohrávat, protože Hodonín tam měl dvě velké šance, které nakonec neproměnil. My jsme se poté dostali do vedení 2:0, které jsme ale ve druhé třetině ztratili po velkých chybách a rozhodla určitě poslední dvacetiminutovka, kde jsme nevyužili své šance a hosté znovu potrestali naši chybu. Soupeři gratuluji k vítězství a myslím si, že dnes za vítězstvím šli o chloupek více.

Lubomír Oslizlo (SHK Hodonín): Dnes nás určitě čekal těžký soupeř, který má výborný útok. Chtěli jsme hrát co nejdéle na 0:0, což se nám ale nepovedlo. I když jsme první třetinu prohráli o dva góly, tak jsme tam měli řadu šancí, které jsme ale bohužel nevyužili. To se nám povedlo až v prostřední dvacetiminutovce a v závěru už to bylo jen o tom, kdo tu rozhodující branku dá. Pro tři body jsme si dnes určitě šli a to se nám nakonec taky podařilo.