Druhá výhra v pořadí, junioři Pirátům nedovolili vyrovnat

včera, Gabriela Juříková

Po utkání dorostu na led RT TORAX ARENY vyjeli k večernímu zápasu 8. kola junioři. Hostili Piráty Chomutov a díky výborné první třetině, kdy donutili soupeře i k výměně gólmana, si hráči trenéra Foltýna udrželi v těžkém souboji vedení 4:3. O góly se postaral Petr Sobol a Tobiáš Vehovský.

Liga juniorů - 8.kolo pá 11.10.19:15
Piráti Chomutov
4:3(3:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Vehovský, 5. P. Sobol (Hansel, Indrst), 8. Vehovský (Dietrich, Chromyšyn), 22. P. Sobol – 16. Peksa (Bečvář, Kalvoda), 26. Hynek, 39. Klobouček (Chládek, Hynek). Rozhodčí: Novák – Klepek, Kapitanov. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček – Pavlíček, Ševčuk, Dragon, Janeček, Kalužík, Bodnar – Dietrich, Vehovský, Chromyšyn – Indrst, P. Sobol, Hansel – Šrubař, Bobok, Zapletal – Veselý, Graněčný, Foltýn
Piráti Chomutov: Civiš (8. Štěrba) – Žižka, Malcovský, Svoboda, Pokorný, Hynek, Břenda – Klobouček, Rindoš, Kurnat, Kalvoda, Vaněk, Nastoupil, Patočka, Chládek, Bečvář, Bon, Peksa, Hlaváček

Sotva se začalo hrát, už se zapisoval první dosažený gól. Vehovského formace se rychle dostala před Civiše a právě první centr Poruby Tobiáš Vehovský dostal puk do brankové sítě střelou mezi kruhy. Piráti vzdorovali, ale porubská lavina pokračovala. Na začátku páté minuty dokončil akci po linii Indrst – Hansel – Petr Sobol. A přesně po třech minutách vyhnal z brankoviště Daniela Civiše svým druhým gólem Tobiáš Vehovský dojezdem nahrávky na jeden dotyk od Dietricha a Chromyšyna. Byl na konci akce započaté ve vlastním pásmu Chromyšynem a Dietrichem. Do branky Chomutova se postavil David Štěrba.
Hostům dala výměna gólmanů správný impuls a jestli měli doposud šance skórovat, poté jich měli ještě více. Štěrba odvracel porubské útočníky s velkým přehledem. To taky vedlo v 16. minutě ke snížení. Samuel Peksa protečoval střelu Vojtěcha Bečváře a Mareček jen pozoroval, jak mu kotouč letí nad rameno.

Po přestávce pokračovala gólová produkce z hole Petra Sobola. V čase 21:04 vedl RT TORAX 4:1. Pak Porubané neproměnili první přesilovku, což ale neplatilo na opačné straně. O víc jak půlminutu zkrátil trest Pavlíčkovi František Hynek střelou nad gólmanovo rameno. Ve 36. minutě získali domácí minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. Štěrba je ale přiváděl k zoufalství. Střely vykrýval s velkou pohotovostí. Na ledě se začínalo více jiskřit, hráči se střetávali na hranici faulu a tak měly trestné lavice návštěvníky. Ve 39. minutě proměnili Piráti další početní výhodu. Na rozdíl jedné branky dostal utkání Šimon Klobouček, když přehodil Marečkovy betony bekhendem.

Ve třetím dějství se plnily jen kolonky trestů. Nemálo chybělo, aby si Piráti připsali i gól v oslabení a tím i vyrovnání. Rindošům záměr ale Mareček přečetl a forhendovou střelu zachytil. V jiné přesilovce si vylámal zuby na brankáři Štěrbovi Indrst jak střelou, tak dorážkou. V polovině třetiny už musel rozhodčí sáhnout k vyššímu trestu. Hokejky létaly hodně vysoko a bylo otázkou času, kdy se objeví krev, Porubané čtyři minuty početní výhody střelecky nezaháleli, využití nenastalo. ale to ani na druhé straně ve čtyřech případech. Junioři RT TORAX udrželi jednobrankové vedení a vyhráli stejným poměrem jako před týdnem s Havířovem – 4:3.