Drama v Kolíně! Poruba po napínavé přestřelce veze výhru

08.10.2022, Pavlína Vítková

V 9. kole Chance ligy zajížděla Poruba do Kolína, kde vyzvala svého tabulkového souseda. Úvod vyšel lépe domácím, Ostravané ale zabojovali a po dramatické přestřelce se vrací s výhrou.

CHANCE LIGA - 9.kolo so 8.10.17:00
SC Marimex Kolín
4:6(1:0, 2:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Koukal (Naar), 22. Sklenář (Král, Aubrecht), 38. Niko (Aubrecht), 44. Kolmann (Sklenář, Ouřada) – 23. Vachovec (Gřeš, Šoustal), 24. Šlahař (Pšurný), 26. Gřeš (Šoustal, Karafiát), 39. Pšurný (Berisha, Šlahař), 47. Brodek (Vildumetz), 58. Vildumetz (Šlahař). Rozhodčí: Pilný, Zubzanda – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 3:6, navíc Šoustal (POR) 10 + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 612. Střely na branku: 40:36. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6.
SC Marimex Kolín: Sajdl – Kolmann, Aubrecht, Niko, Naar, Pelda – Král, Koukal, Dlouhý – Ouřada, Nedvídek, Sklenář – Moravec, Matějček, Jankovský – Lang, Morong, Síla – Šedivý.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Krenželok, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Berisha – Vildumetz, Toman, Střondala – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Brodek, Karafiát, Christov.

Úvod zápasu vyšel lépe domácím. Hned první střela na bránu totiž skončila v síti, a to po teči zkušeného Petra Koukala. To Kolín nabudilo. Bláha se v porubské bráně rozhodně nenudil. Porubští navíc museli přečkat ještě dvě oslabení, soustředili se proto na defenzivní práci. Zhruba v polovině periody se ale role otočily a RT TORAX se tudíž mohl ukázat i v útoku. Pokusy Tomana, Urbance, Pšurného či Gřeše ovšem úspěch nepřinesly. Do šaten se šlo za výsledku 1:0.

Také start prostřední části zvládla lépe domácí strana. V čase 21:03 se prosadil Jakub Sklenář a zařídil tak dvoubrankové vedení. Poté se nicméně rozjela Poruba! Ve třiadvacáté minutě se od modré trefil Michal Vachovec, chvíli po něm zaskočil kolínskou obranu Jakub Šlahař a o dvě minuty později skóroval i Tomáš Gřeš. Kolín byl tak zaskočen, že následoval oddechový čas. Další šance měli Šoustal a Vildumetz, jejich střely ale do Sajdlovy brány nezamířily. Naopak se zadařilo Kolínu. O vyrovnávací gól se postaral Ján Niko. Tento stav ale dlouho nevydržel. Asi minutu před koncem třetiny ještě z dorážky uspěl Roman Pšurný a vrátil radost na porubskou střídačku.

Kozlové ale zarputile bojovali dál. V čase 43:22 vystřelil Petr Kolmann a bylo opět srovnáno. Poruba si nicméně své vedení chtěla vzít rychle zpět. A to se také povedlo! V sedmačtyřicáté minutě se dobře zorientoval Jiří Brodek a propasíroval kotouč až do kolínské brány. Domácí se snažili najít nějakou odpověď, nic kloudného už ovšem nevymysleli. V čase 57:24 jim navíc ujel Tomáš Vildumetz, využil přesilovku a přidal tak poslední hřebíček do pomyslné kolínské rakve. Poruba veze vítězství v poměru 6:4.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Gratuluji našemu soupeři k zisku třech bodů, i když se mi to neříká vůbec lehce. Jsme smutní z celkového výsledku, v trochu okleštěné sestavě kluci podali hodně dobrý výkon, bohužel jsme si v utkání nepomohli přesilovkami, což byl faktor, který utkání z velké části ovlivnil. Vstup se nám povedl, první třetinu jsme vyhráli. Byl to hodně vyrovnaný boj. Na začátku druhé třetiny jsme odskočili. A mysleli si, že to půjde samo. A pak přišel pětiminutový blackout, když jsme obdrželi tři góly. To se na nás hodně podepsalo. I přesto, že jsme vyrovnali a přáli si remízu udržet do poslední třetiny, ale i tak jsme znovu inkasovali. Do třetí třetiny jsme šli zkusit vabank. Sice jsme vyrovnali, ale pak to zase inkasovali. V závěru to už z naší strany byla jedna velká křeč. Hráli jsme na pět obránců a v závěru už to na nich bylo znát, že už síly nejsou. Stejně tak jsme hru stáhli na tři pětky, i to se na mužstvu podepsalo. Vůle byla, ale síla už ne.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Dostali jsme při vstupech do prvních dvou třetin hloupé góly. Kluci to ale dneska hlavně ubojovali, rozhodně to je důležité a cenné vítězství. Nebyla tam z naší strany úplně hokejová krása, jako když jsme hráli doma naposledy zodpovědně. Ale bylo to trošku vachrlaté, syrové. Kluci to ubojovali, zaplať pánbůh za tři body.