Drama až do konce! Poruba nestačila na Havířov

30.12.2019, Pavlína Vítková

V rámci 36. kola Chance ligy zavítali Ostravané na led sousedů z nedalekého Havířova. Vyrovnaný souboj o pořadí v play off nakonec dopadl lépe pro domácí AZet.

CHANCE LIGA - 36.kolo po 30.12.17:00
2:1(1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Mrowiec (Kachyňa, Dvořák), 54. Kotala (Pawliczek, Kachyňa) – 42. Špaček (Hudeček). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Zídek, Polák. Vyloučení: 4:6, navíc Sikora (POR) 10 OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1479. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
AZ Heimstaden Havířov: Stezka – Kachyňa, Mrowiec, Nepokoj, Malina, Chroboček, Rutar – Procházka, Seman, Kotala – Bambula, Baláž, Bednář – Doktor, Toman, Fridrich – Pawliczek, Cihlář, Dvořák
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Urbanec, Krejčí, Husák, Slavík, Dundáček, Dluhoš, Šendera – Gřeš, Hudeček, Sikora – Káňa, Zdeněk, Kanko – Brodek, Hlinka, Špaček – Ollender, Ďurač

Úvodní momenty zápasu přinesly útočnou aktivitu porubského celku. Ostravané se drali před domácí klec a testovali pozornost brankáře Stezky. Postupně ho střelecky prověřili Sikora, Slavík a Gřeš. Ani jeden z těchto pokusů však nezamířil do brány. Následně se do hry dostala i havířovská ofenziva. Do velké šance se probojoval Jan Dvořák, z těsné blízkosti ale netrefil. Foltán si pak musel poradit i se střelami Bambuly, Baláže a Kotaly. Skóre zápasu ale nakonec v čase 14:18 otevřel až Jaroslav Mrowiec a poslal Havířov do vedení 1:0. O srovnání se posléze pokoušel Jan Hudeček, Stezka si ho ale pohlídal a gólu zabránil. Stav se tak už před přestávkou neměnil.

Začátek druhé periody znamenal pro porubskou střídačku krušné chvíle. Nejprve Marek Sikora vyfasoval za naražení zezadu vyloučení plus osobní trest, jen po pár vteřinách navíc rozhodčí vyslal na trestnou lavici i Marka Slavíka. Havířov si tak mohl vypracovat hned několik akcí. Bednář trefil z bezprostřední blízkosti tyč. Kotalův pokus jen o několik chvil později zneškodnil Foltán. Poruba tak nakonec oslabení ustála bez ztráty kytičky. V plném počtu pak Holaňovi svěřenci začali ožívat a vyvíjeli na AZet výraznější tlak. Ten následně přerušilo až vyloučení Patrika Husáka. Po jeho návratu na led pak pro změnu musel ze hry Jan Hudeček. RT TORAX tak setrvával v obranném pásmu a čelil náporu domácích. Skóre nicméně zůstalo stejné. Před odchodem do kabin tedy Havířov stále vedl rozdílem jediné branky.

Koncovku lépe zahájili Porubané. V čase 41:32 skóroval Marek Špaček a srovnal stav utkání na 1:1. Zápas tak de facto začal od znova a hra se přelévala ze strany na stranu. Zhruba v polovině třetiny pak Ostravané po několika dorážkách dotlačili kotouč za Stezkova záda podruhé. Rozhodčí však z důvodu přihrávky rukou gól neuznali. Po této akci se hráči Poruby museli vrátit před vlastní klec. Havířovští totiž začali ostřelovat Foltána. Jejich snažení nakonec bylo úspěšné. Ve čtyřiapadesáté minutě se po samostatném úniku strefil Jakub Kotala. RT TORAX se ani po obdržené brance nevzdával. Obránci AZetu však skvěle četli hru. Dvě minuty před zazněním sirény napjatá atmosféra vyvrcholila šarvátkou mezi Semanem a Husákem. Oba následně putovali na trestnou lavici. Poruba ještě v závěru odvolala gólmana. Ani to ale k vyrovnání nestačilo. AZet zvítězil rozdílem 2:1.

Jiří Režnar (AZ Havířov): My letos máme opět ten závěr roku herně trochu slabší, ať už minule v Litoměřicích nebo dnes proti Porubě. Dneska jsme udělali mnoho individuálních nevynucených chyb, ale ubojovali jsme to a jsme rádi za ty tři body. Proměňování šancí vypadá podle toho, že máme spoustu mladých kluků a ti se to učí, takže musí vytrvat, aby se v budoucnu stali lídry týmu.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): My jsme do Havířova přijížděli s očekáváním, že moc gólů nepadne, což se také naplnilo. V úvodní třetině se nám dařilo hrát dobře, měli jsme i šance, ale bohužel jsme je nevyužili a domácí tu svou naopak ano. V prostřední třetině došlo k několika vyloučením a pro nás bylo důležité, že jsme je dokázali ubránit. V závěrečné třetině to bylo na šance vyrovnané, Havířov se dokázal dostat opět do vedení a nám se už bohužel nepovedlo znovu srovnat. Myslím, že ten bod jsme si zasloužili, ale Havířov byl dnes šťastnějším týmem a výhru uhájil.