Draky srazil Vehovského hattrick, dorost Poruby vyhrál čtvrtý vzájemný duel

24.02.2022, Gabriela Juříková

K 17. kolu Extraligy dorostu skupiny o účast v playoff zajížděli Porubané do Škoda arény Šumperk. Páté vzájemné měření sil sezóny opanoval Maxim Vehovský, který byl de facto u všech čtyř gólů zápasu. Otevřel skóre, Draci vyrovnali při jeho vyloučení a nakonec byl autorem dalších dvou gólů, čímž RT TORAX vyhrál nad Mladými Draky v sezóně již počtvrté.

Extraliga dorostu - 17.kolo čt 24.2.18:00
HK Mladí Draci Šumperk
1:3(0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 33. Peškar (Seidenglanz, Cekr) – 10. M. Vehovský (Janeček, Pavlíček), 46. M. Vehovský (Pavlíček, Janeček), 49. M. Vehovský. Rozhodčí: Vepřovský – Kopecký, Landsmann. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček – Hrdina, Jarmara, Cekr, Juřík, Zavoral, Plhal, Compel – Bařica, Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Hlubuček, Novák.
HC RT TORAX Poruba: Mareček – Janeček, Pavlíček, Jeřábek, Michalčík, Glos, Kalužík – Stasiuk, Moravec, M. Vehovský – Šrubař, Wendelín, Veselý – Wardas.

Domácí trenér si již v druhé minutě vzal oddechový čas, ovšem k nabuzení týmu správným směrem to nevedlo. V desáté minutě Draci inkasovali střelou Maxima Vehovského. V druhé polovině základní hrací doby se porubský snajpr ocitl na trestné lavici a Šumperk měl velkou šanci na vyrovnání. Tu po půlminutě využil Ondřej Peškar. Hosté, přestože se ocitli ještě třikrát v oslabení, trpělivou hrou nedali Drakům možnost skórovat. Naopak to byl RT TORAX, kdo se ve třetím dějství radoval v 46. minutě z vedení a o tři minuty později z pojistky v podobě třetího gólu nejen Poruby, ale také Maxima Vehovského, který tak na 200% odčinil své hákování ve druhé třetině. Domácí sáhli ke hře bez gólmana a ještě získali v poslední minutě přesilovku. Skóre se ale neměnilo a Poruba vyhrála 3:1.

Dorostenci RT TORAX vyhráli nad Mladými Draky z pěti utkání počtvrté. Do konce této části sezóny zbývají Porubě odehrát čtyři utkání a na třetí příčku ztrácí šest bodů. Nejbližší zápas se odehraje v RT TORAX Areně v sobotu 26. února se Vsetínem.