Dorostenci dostali od Havířova lekci z kvantity střelby

08.08.2019, Gabriela Juříková

Porubští dorostenci už sice mají za sebou čtyři přípravná utkání, ale ta nebyla hrána klasicky na tři třetiny. Takový zápas si v přípravě poprvé zahráli na ledě Havířova v GC Aréně a pro oba týmy byl dobrou přípravou na extraligovou sezónu. Góly padaly až v druhé třetině a vítězný padl ve třetí minutě třetí třetiny. Střelecky byli aktivnější domácí hráči, kteří bránu odstřelovali celkem 34 střelami. Utkání bylo ukončeno nájezdy, v kterých dominovali, jako v celém utkání, hráči Havířova. Odveta se odehraje v úterý 13. srpna v 15 hodin v Kooperativa Areně.

Přípravné zápasy dorostu - 5 čt 8.8.14:00
2:1(0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Urbančík, 43. Vojkůvka – 32. Lambert (Černý). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 34:16. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
AZ Heimstaden Havířov: Nowák (Koneczný) – Kubíček, Kremnický, Wlodara, Zmrzlak, Glos, Kalina, Puzoň – Vojkuvka, Kusak, Urbančík – Bárta, Kolat, Mikula – Belan, Žák, Siekierka – Becher
HC RT TORAX Poruba: Hurčík (Drabčík) – Černý, Pasek, Bechný, Kríž, Velička, Borkovec – Vehovský, Lambert, Chovanec – Macias Krz., Hradil, Hlavatý – Kovalčík, Petruška, Stodůlka

Až ve druhé minutě se trenéři dočkali od svých svěřenců střelby. Na začátku druhé minuty si sáhl na kotouč porubský Hurčík a na konci vystřelil na Nowáka Chovanec. Hurčík udržel betony na ledě i při střelách Volkůvky a Kusaka. AZ postupně přebíral herní iniciativu a hostujícímu týmu se nedařilo vůbec nic. První přesilovku si zahráli Porubští a její první minuta byla skvělá. Krzysztof Macias si s chutí zastřílel, ale Nowak si střelu našel. V druhé půli oslabení se podařilo uniknout Bártovi, když ve středním pásmu dobře přečetl úmysl porubské obrany a jen Hurčík mu stál v cestě k prvnímu gólu utkání. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Do páté minuty druhého dějství drželi hosté soupeře v jeho pásmu. Až pak se dostal AZ před Hurčíka. Góly stále nepřicházeli. Sice se podařilo domácím puk do brány dostat střelou nad hlavami hráčů, ale dřív sudí odpískali ofsajd. Oliver Hradil ve 28. minutě unikl přes havířovskou obranu a střelu se snažil ještě bekhendem dorážet. Jen se nezdařilo kotouč dostatečně nad beton zvednout. Ve dvaatřicáté minutě se skóre posunulo! Vojtěch Černý nahodil puk tvrdě na bránu, kde gólman sice kotouč zachytil v klasickém postoji, ale důraz Davida Lamberta zajistil to, že kotouč zaplul za brankovou čáru. Gól byl uznán ale až po apelaci porubského kapitána Pavla Chovance, kdy se rozhodčí poradili a gól uznali. AZ si také zkusil hru v pěti proti třem, a když zbývalo Bechnému do konce trestu šestnáct minut, překonal Hurčíka Urbančík. I tato třetina skončila nerozhodně 1:1. <úp>

Skóre se ale brzy po druhé přestávce měnilo a to ve prospěch AZtu. Ve 43. minutě dorážel Vojkuvka a byla to první střela třetí třetiny. Tlak domácích nepolevoval. Becher pronikl kolem střídaček a namířil si to k bráně. Hurčíkovi betony byly na ledě jako přikovány. Domácí hrozili i v oslabení a hodně aktivními útočníky byli Becher s Vojkuvkou. Poruba se ke střele na Nowaka dostala až skoro ve třinácté minutě třetí třetiny. Jinak v útočné třetině bojovali více po mantinelech. Závěr utkání se odehrálo ve čtyřech na obou stranách. Po šedesáti minutách následovaly nájezdy. Trenéři se domluvili na pěti a úspěšnými byli domácí borci v poměru 3:1.