Dorostenci Sarezy přivážejí z Valašska všechny body

03.11.2006, Kristýna Guricová

V s e t í n – Čtvrteční mráz doprovodilo 19. kolo dorostenecké extraligy, ve kterém se střetli Vsetín se Sarezou. V úvodu mohli domácí hned dvakrát využít přesilové hry, ale branku vstřelil až v závěru první třetiny Kentoš. Druhá třetina patřila jednoznačně hostům, kteří dokázali vsítit hned 3 branky, prosadili se Adam Motyka, Jelšík a Uherek. V poslední třetině došlo dokonce na trestné střílení, které však Valaši promarnili a ztratili tak naději na body. V poslední třetině přidali hráči na obou stranách po jednom gólu a stav utkání tak zakotvil na 2:4.

- 19.kolo čt 2.11.14:00
2:4(1:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Kentoš (Ptáčník, Dubec), 42. Dubec (Kentoš) – 25. Motyka (Voznica, Poláček), 37. Jelšík (Špok), 39. Uherek (Jelšík), 52. Vajda (Řezáč). Rozhodčí: Krenželok - Bojda, Fiala. Vyloučení: 3:5 (navíc 10min F.Vrba). Využití: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 33:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
VHK ROBE Vsetín: Kudela – Holomek, Jaškin, Lukeš, Mikuláštík, Štindl, Vrba F., Vrba L. – Dubec, Kadlčík, Kentoš, Kubo, Lechner, Matuštík, Palička, Pořický, Pospíšil, Ptáčník, Surovčík, Vávra.
HC Sareza Ostrava: Kubáň – Kičmer, Parma, Poláček, Rusek, Spusta, Špok – Barčák, Jach, Jelšík, Motyka, Řezáč, Richter, Uherek, Vajda, Voznica.
Současně s prvními sněhovými vločkami dorazili na Valašsko dorostenečtí hokejisté Sarezy Ostrava, aby zde sehráli 19. kolo extraligy. Hned po několika vteřinách hry získali domácí výhodu přesilové hry, po té co hostující gólman napálil puk mimo hrací plochu. V ní si však Vsetínští šanci nevytvořili. Hned o minutu později měli domácí po vyloučení Barčáka další početní výhodu, ani v té však gólman hostů nemusel pořádně zasahovat. Následně až před branku domácích prokličkoval hostující Řezáč, puk za domácího gólmana však neprotlačil. V dalších minutách se hra odbývala zejména ve středním pásmu. Vsetín sice byl aktivnější, do šancí se však přes pozornou obranu hostů nedostával. Naopak v polovině třetiny se sám před Kudelou ocitl Uherek, puk však trefil pouze betony domácího gólmana. Poprvé se skóre měnilo v 19. minutě, kdy v akci dva na jednoho uvolnil Ptáčník Kentoše, který se neukvapil a kličkou do protipohybu brankáře zasunul kotouč do odkryté brány (1:0). V posledních vteřinách úvodní části domácí ještě několikrát dotírali na branku hostů, skóre však zůstalo nezměněno.

Do druhé třetiny vstoupili hostující hráči mnohem aktivněji. Ve 24. minutě sice nedokázali Ostravští dovést akci do zdárného konce, ale o minutu později se však už radovat mohli, když po zaváhání domácích obránců zamířil z bezprostřední blízkosti neomylně Motyka(1:1). Hráče Sarezy vstřelená branka ještě více navnadila a v následujících minutách zle zatápěli vsetínské obraně. Ostravský tlak přibrzdilo až vyloučení hostujícího Spusty. V přesilovce sice vsetínští mohutně svírali hostující čtyřku, prosadit se však nedokázali. Početní výhoda však Valachům pomohla a v následujících minutách vyrovnali hru, jež se tak přelévala z jedné strany na druhou. V čase 26:16, zhruba v polovině další přesilové hry, využili Ostravané dezorientovanosti domácí vsetínské obrany, prosadil se Jelšík (1:3). Hosté dotírali před domácí bránou, když Kudela ve skrumáži před bránou chyboval a puk jen tak tak, že nespadl do domácí klece. Pár vteřin před koncem druhé části objel celou vsetínskou obranu Uherek a přesnou střelou překonal bezmocného brankáře.

Hned v úvodu poslední části poslal Kentoš puk k bráně. Kubáň tuto nepříliš těžkou střelu vyrazil, ale Dubec pohotově zareagoval a dorazil puk za jeho záda (2:3). O chvíli později se ocitl před Kudelou sám jeden z ostravských hráčů. Gólman výborně vyjel z brány, ale puk vyrazil pouze před sebe a dorážející Ostravan už nedokázal dostat touš přes obránce do brány. Ve 46. minutě fauloval Řezáč a domácí mohli zvrátit vývoj utkání při nařízeném trestném střílení. Domácí hráč udělal brankáři kličku, ale nedokázal zasunout puk do brány. Na druhé straně se k šanci dostal opět Řezáč, nebezpečně vypálil, ale Kudela proti němu pohotově vymrštil svoji lapačku. V čase 51:35 přijel až k brankáři Vajda a trefil horní tyč brány, puk se ke štěstí hostujících dorostenců odrazil do domácí klece (2:4). Poslední naději na zvrat ztratili domácí necelé tři minuty před koncem utkání, kdy šli po dvou zbytečných faulech do tří. I při této početní nevýhodě se jim sice podařilo dostat k šanci dva na jednoho a gólman jen se štěstím vyrazil, ale domácí už se ztrátou bodů neudělali vůbec nic.