Dorost vstoupil do ligy vítězně! V sobotu vyloupil třineckou Werk arénu

08.09.2018, René Chyla

Porubský dorost nechal zapomenout na nepovedenou pondělní generálku u extraligové Olomouce a v sobotu dopoledne si v tréninkové třinecké Werk aréně vyšlápl na domácí B-mužstvo Třince a současně nováčka Regionální ligy dorostu, které HC RT TORAX porazil 5:2. Dvěma góly se za domácí prezentoval obránce Richard Jaworski, na druhé straně jej napodobil porubský snajpr Václav Boguaj. Pod tři branky ostravského týmu se podepsal obránce Kacper Marcin Macias, první branku si připisuje také Matěj Halata či Martin Stibor i posila Jakub Ślusarczyk.

Regionální liga dorostu - 1.kolo so 8.9.10:15
HC Oceláři Třinec "B"
2:5(0:1, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Jaworski (Sikorska), 54. Jaworski (Gazur) – 6. Boguaj (Macias Ka.), 24. Halata (Macias Kr., Bechný), 26. Stibor (Elbl), 33. Boguaj (Ślusarczyk, Macias Ka.), 60. Ślusarczyk (Boguaj, Macias Ka.). Rozhodčí: Trombík – Klimek, Bernkopf. Vyloučení: 4:7, navíc Krčmarský (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 39. Střely na branku: 17:35 (3:14, 9:8, 5:13). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.
HC Oceláři Třinec "B": Josifidis (od 41. Macura) – Benek, Častek, Jaworski, Molin, Sikorska, Wilk – Gazur, Chloň, Lipowský, Mandrysz, Pánek, Rusz, Szcześniak, Vizváry
HC RT TORAX Poruba: Hurčík – Gelnar, Bechný; Macias Ka., Kríž; Elbl, Pásek – Macias Kr., Halata, Chovanec – Ślusarczyk, Krčmarský, Boguaj – Hlavatý, Stibor, Bukovjan – Prokeš

Václav Boguaj (POR) (2+1)
Kacper Marcin Macias (POR) (0+3)
Richard Jaworski (TRI) (2+0)

Zahřívání trestné lavice, Halatův nájezd či únik Sikorské a Boguajova přesnost

Zápas prvního kola Regionální ligy dorostu mezi třineckým B-týmem a Porubou ještě ani pořádně nezačal a už seděli Ostravané na trestné lavici. Nicméně právě v této herní situaci se HC RT TORAX dostal k první šanci, když se po vyhraném buly vydal na útočný výlet Matěj Halata. Ten však svůj nájezd neproměnil, když bekhendem trefil pouze připraveného brankáře. I Třinec se osmělil k úniku a rovněž se tak stalo při oslabení, Wiktoria Sikorska ale po faulu mířil mimo. Krátce na to se počet sil znovu vyrovnal a v herní situaci čtyři na čtyři otevřeli porubští borci skóre. Václav Boguaj si nabruslil mezi kruhy a střelou k tyči poslal hosty do vedení – 0:1. Ideální příležitost k vyrovnání měl Třinec v deváté minutě při přesilovce pět na tři, tu ale nevyužil a ve zbytku třetiny už se spíše jen bránil.

Navýšení Halaty pod víko, Stiborova drzost a nechytatelná střela Jaworského

Druhá třetina už byla brankově bohatší. Ve 24. minutě si Matěj Halata po nahrávce Krzysztofa Maciase najel do prostoru mezi kruhy, odkud zamířil přesně nad gólmanovo rameno – 0:2. Za dvě minuty slavili Porubští potřetí. První střelu Martina Stibora sice třinecký brankář zachytil ve výstroji, na lehké doklepnutí už ale nedosáhl a puk se ocitl za brankovou čárou – 0:3. Třinec snížil v polovině základní hrací doby při přesilovce, když Matěj Hurčík sice první střelu vychytal, na následnou dorážku Richard Jaworski pod víko už ale nemohl dosáhnout – 1:3.

Propad porubské obrany a Boguajova otočka

Oceláři se osmělili a už za dvě minuty to mohlo být jen gól. Jakub Szcześniak vystihl chybu v porubské obraně a pádil za pukem, kterému jel naproti na kruh také Matěj Hurčík. Ten však puk pouze vyrazil, a tak se třinecký útočník dostal k puku podruhé, načež už mohl pálit z do prázdné, svou chybu ale napravil Ondřej Bechný, jenž puk letící do sítě zblokoval. Nedáš – dostaneš. Pravidlo, které se v této situaci naplnilo do puntíku. Jakub Ślusarczyk najel do pásma a poté nahrával puk do brankoviště Václavu Boguajovi, který z otočky usměrnil kotouč pod beton – 1:4.

Tlak rozhodnutí nepřinesl, snížení Jaworského a mrštná lapačka Hurčíka

Úvod poslední dvacetiminutovky naznačil, že se bude jednat o klidné dohrání, jelikož Porubští svého soupeře dlouho mačkali jejich pásmu a přechod Ocelářů do útoku byl prakticky jen raritou. I přesto se však z ojedinělé akce domácí hokejisté prosadili. Porubští nechali otevřené okénko v obraně, čehož využil Jan Gazur, který nahrával před branku osamocenému Richardu Jaworskému, jenž přehodil levý beton Matěje Hurčíka – 2:4. Kryštof Krčmarský následně trefil tyč, v poslední minutě navíc kontaktní brance zabránil znovu porubský gólman, který chytil střelu Richarda Vizváryho do prázdné lapačkou. Třinec zkusil ještě power-play, ihned po buly se puku zmocnili Ostravané a Václav Boguaj připravil pro Jakuba Ślusarczyka gól do prázdné – 2:5.

Ostatní zápasy 1. kola

Opavavs.Orlová5:11
Karvinávs.Vítkovice "B"hraje se ve středu 17.10.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): V prvé řadě jsme rádi, že jsme první utkání v lize zvládli, jelikož právě ta provází vždy řada nepřesností a bývají velmi nervózní. Myslím ale, že jsme ukázali svou kvalitu a že jsme soupeře přehráli. Bylo tam pár nevyužitých šancí, takže ten výsledek mohl být ještě výraznější v náš prospěch. V závěru jsme dostali poněkud lacinou branku na 2:4, ale i to se prostě v těch prvních zápasech stává. Kluci si určitě uvědomují, že je ještě co zlepšovat. Ta cesta, kterou se ubíráme, je dobrá, musíme ale ještě zapracovat na detailech a je potřeba ještě více úsilí, snahy a dřiny.